Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 186 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Etetési problémák

Etetési problémák

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2015 Máj. 29. Pént., 22:49    Hozzászólás témája: idéz

Mondjuk lehetne indítani ezzel: GYIK Kacsint?
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Máj. 29. Pént., 20:52    Hozzászólás témája: idéz

Nem a kérdésed fontosságára próbáltam rávilágítani, hanem arra, hogy jobban jársz, ha olvasol, mielőtt kérdeznél. Egyrészt nem biztos, hogy valaki azonnal válaszol, másrészt egyes esetekben az azonnali reagálás megmentheti a pókot, ha tisztában vagy vele, mi a teendő Kacsint? Vannak olyan alap dolgok, amiket azelőtt érdemes tudni, mielőtt még pókot vennél.
predmate
Újonc

Elküldve: 2015 Máj. 29. Pént., 11:53    Hozzászólás témája: idéz

Elnézést az ostoba kérdésért. A jövőben megpróbálok az életbevágó problémákra szorítkozni.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Máj. 28. Csüt., 19:06    Hozzászólás témája: idéz

Tisztelt Uraim!

Hagyjuk kérem a "pókom nem eszik, jaj most mi lesz?" témát. Millió-egyszer el lett mondva, hogy emiatt kell a legkevésbé aggódni, nem szokásuk éhen halni. Ha akarnak, majd esznek. Másrészt senki sem látnok, így egy kép és egyéb információk (mikor vedlett, mennyit evett azóta, mekkora, stb.) nagyon sokat tudnak segíteni, hogy mi az oka annak, hogy nem eszik, illetve érdemes-e tovább próbálkozni az etetésével. Az én smithim sem eszik több, mint fél éve, mégsem kérdezgetem, mi a baja, miért nem eszik, vedleni akar-e, stb. Majd eszik, ha éhes lesz.
predmate
Újonc

Elküldve: 2015 Máj. 28. Csüt., 13:21    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kezdő pókosként nem vagyok még tapasztalt az állatok életjelenségeinek figyelésében , ezért kérdezek ilyen bagatelnek tűnő dolgokat :
Van 2 Grammostola tosea bébim , mind a kettőnek május 10.-én volt meg a 3.vedlése .. azóta normális volt az étvágyuk ,kaptak darabolt kifejlett tücsköt és kicsiket is , most viszont egy hete semmit nem hajlandóak megenni , szinte álandóan az üregeikben kuksolnak .
Ilyen fiatal korban nem számit soknak 1 hét éhen , vagy vedleni készülnek ?

Tegnap délután tettem be 1-1 bébitücsköt , amik konkrétan a póklyukba is nyugodtan bemásznak , és még mindig élnek - ha eddig nem kapták el , akkor azokat is kivegyem ?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gery88
Látogató

Elküldve: 2015 Máj. 27. Szer., 20:18    Hozzászólás témája: idéz

AVE!

Mégis mekkora vagy milyen idős smithiről van szó?

"A pókok egyszerűen azért szőnek pókhálót, mert pókagyuk van."

"Kezit pókolom!"
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2015 Máj. 27. Szer., 16:41    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Az lenne a gondom,hogy a B.smithim nem evett december óta!!
Mi lehet a baja?

Üdv: Máté
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
7R4N3
Újonc

Elküldve: 2015 Jan. 05. Hétf., 15:26    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok ma délután(hétfő) megtörtént a vedlés, és olyan kérdésem lenne, leghamarabb mikor kínáljam kajával , vagy honnan veszem észre, hogy szabad e egyáltalán kínálni a vedlés előtti koplalás miatt kérdezem?
amióta nálam van, ez az első vedlése, ja, és egy B.Smithi-ről van szó.
előre is köszi, és üdv mindenkinek
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Dec. 21. Vas., 13:42    Hozzászólás témája: idéz

Ahogy elnézem, elég nagy az utóteste, nyugodtan kiveheted a tücsköt. Próbáld meg 1 hét múlva, ha akkor sem eszik, várd meg, amíg levedlik, utána majd újra kajál.
7R4N3
Újonc

Elküldve: 2014 Dec. 21. Vas., 13:23    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
7R4N3
Újonc

Elküldve: 2014 Dec. 21. Vas., 12:31    Hozzászólás témája: idéz

Hello a pók nagyjából 10-12 Cm, és egy közepes tücsök az áldozat.
vedleni még nem vedlett (legalábbis nálam olyan 4 hete van) Shame on you
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Dec. 21. Vas., 10:32    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
Ha pár konkrétumot megosztanál velünk, könnyebben tudnánk válaszolni a kérdésedre (mekkora a pók, mekkora az eleségállat és pontosan mi, mikor vedlett utoljára a pók, esetleg egy kép a pókról, ilyenekre gondolok Mosoly ).
7R4N3
Újonc

Elküldve: 2014 Dec. 21. Vas., 08:36    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok,(Kezdő pókosként) olyan kérdésem lenne, A B.Smithimmel kapcsolatban, hogy KB mennyi ideig hagyjam bent nála az eleségállatot, érdeklődik iránta, de elkapni nem tudja, (vagy nem akarja)?
előre is köszönöm a válaszokat üdv

Kérlek, mutatkozz be itt: Bemutatkozás Köszönettel: Wini
Vissza az elejére
Profil üzenet
Zarina
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Nov. 28. Pént., 12:43    Hozzászólás témája: idéz

davidoka írta:
Mivel próbáltad még etetni Zarina?

Sziasztok! Argentin csótánnyal, majd sáskával most... De szerencsére megoldódott a probléma. Több napig bent volt nála sáska, és nagy nehezen elkapta. Azóta evett újra egy sáskát, és már egy bütykös csótányt is. Mosoly Nem tudom, hogy mi volt a korábbi betegsége oka, de úgy néz ki, hogy helyrejött a mostani vedlésével.
Vissza az elejére
Profil üzenet
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2014 Nov. 19. Szer., 22:28    Hozzászólás témája: idéz

Mivel próbáltad még etetni Zarina?
hawk
Moderátor

Elküldve: 2014 Nov. 18. Kedd., 13:04    Hozzászólás témája: idéz

Áthelyezve Zarina hozzászólása:
Hawk
"Már írtam korábban a problémámmal kapcsolatban a fórumon. Van egy több mint 5 éves nőstény Grammostola pulchripes-em. Tavaly előtt decemberben vedlett utoljára, a tavalyi vedlése kimaradt. A vedlés után talán egyszer evett egy db argentin csótányt. Onnantól kezdve nem vett magához táplálékot, és inni se nagyon akart. Már a terráriumát is kitakarítottam, hátha a penész miatt van, de az se segített. Olyan rossz állapotba került, hogy nagyon megijedtem, és elvittem egy állatorvoshoz, aki nagy nehezen elvállalta, hogy kezeli, igaz nem ígért semmi biztatót. Megállapította, hogy dehidratált, mert oldalazva megy, lomha, ezért kapott infúziót a potrohába, és haemolymfát is vettek tőle, mivel a doktornő meg akarta állapítani, hogy milyen jellegű a probléma. A laboreredmény kimutatta, hogy a fehérvérsejtszáma lecsökkent, egy elhúzódó bakteriális fertőzés lehet az oka. A doktornő vonakodott az antibiotikumos kezeléstől, mert veszélyes (nem nagyon volt még precedens a gyakorlatban ilyenre), de én kockáztattam, így kapott azt hiszem 5-ször Cefotaxime injekciót, kis dózisban, nehogy túllője... Ezek után még továbbra se akart enni, így beleerőltettem: összezúztam a táplálékot, felszívtam fecskendőbe és kb. 5 ml-es adagot egy alkalommal lenyelettem vele (kézben tartottam majdnem egy órán keresztül, és cseppenként a szájához raktam, és ő szépen lessen bekebelezte. Amikor már nem kellett neki, akkor kapálózni kezdett, és leraktam.) Ezt pár alkalommal megcsináltam vele, és utána már nem kellett neki táplálék. Lassan besötétedett a potroha, és előző hét hétfőn le is vedlett többé-kevésbe sikeresen, csak ott ragadt rá a pókruha, ahol az injekciókat kapta, de azt majd leszedetem a doktornővel. Viszont próbáltam etetni sáskával, gondoltam, ha már levedlett, akkor nagy baja nem lehet, de még mindig nem fogadja el a táplálékot... Csak támadóállást vett fel, és arrébb ment. A pókruháját megnéztem, és a nyelőcsöve nem szakadt ki, így nem értem, hogy miért csinálja ezt.

Lehet egy póknál "pszichés" oka annak, hogy nem eszik? Pl. valamiért megijedt egyszer a tápláléktól, és ezért nem hajlandó azóta se enni. Veletek előfordult hasonló? Szerintetek mit csináljak vele?"
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Feb. 16. Vas., 23:08    Hozzászólás témája: idéz

A vedlésnaplók topicba feltöltöttem a hím smithim vedlésnaplóját, ez kiindulópont lehet. Ennyi idősen a 3 hét kutya füle Kacsint?
Stikletti23
Újonc

Elküldve: 2014 Feb. 16. Vas., 21:22    Hozzászólás témája: idéz

8-9 vedléses nem tudom pontosan!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Feb. 16. Vas., 11:59    Hozzászólás témája: idéz

Ha vedlésre készül, az utóteste befeketedik, nem sokat mozog, közvetlenül vedlés előtt pedig elkezd sokat szőni. Pókoknál normális, hogy nem esznek huzamosabb ideig. Mekkora pókról beszélünk pontosan?
Stikletti23
Újonc

Elküldve: 2014 Feb. 16. Vas., 11:09    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Megint irok! már lassan 3 hete nálam van a pók de még semmit nem evett! Ha vedlésre készülne azt észre veszem vmiből? vagy csak simán jólakott és még nem éhes? És ha éhes lesz azt látni fogom? Mosoly adtam neki pucér egeret! meg csótányt is! de hozzá se nyult!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Feb. 09. Vas., 14:48    Hozzászólás témája: idéz

Valószínűleg vedleni készül, azért nem eszik. Ilyenkor félrehúzódnak, és már beszüntetik az evést. Ha ma sem eszi meg, vedd ki az egeret. Nincs értelme tovább bent hagyni.
Stikletti23
Újonc

Elküldve: 2014 Feb. 09. Vas., 05:46    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy nem baj-e hogy bentmaradt estére a szopós egér? mentem dolgozni és beraktam, hogy hátha eszik, de hazajöttem és semmi! ott van még mindig! Nem evett már 1 ideje! De nem is nagyon mozog! Meghúzódik a terrarium sarkában! Amugy 1 smithiről van szó!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
drise18
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Feb. 07. Pént., 00:07    Hozzászólás témája: idéz

a madárpókok megehetik saját vedlésüket vedlés után??

Szia!

nem megeszik,hanem kiszivják belőle az exuviális folyadékot, mely a régi és az új kutikula között termelődik. Ezzel folyadékot és más anyagokat pótolnak vissza.

viszont ez a hsz nem igazán ide való, késöbb törlöm.

Üdv.
Hawk
Vissza az elejére
Profil üzenet
C5ABI
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Jan. 31. Pént., 20:52    Hozzászólás témája: idéz

sajnos nem tudok többet odavarázsolni. pedig a talajfűtő is megy, de úgy tudom, az is max 26fokot tud. ilyen felragasztható cucc. max beszerzek valami lámpát. azzal még talán tudok egy kicsit emelni a hőmérsékleten.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Jan. 31. Pént., 16:41    Hozzászólás témája: idéz

Nem tudom hogy vagy vele de szerintem a napi 24-25 fok karcsú egy trópusi állatnak. Az élőhelyén alap 30 fok körül van.
C5ABI
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Jan. 31. Pént., 13:31    Hozzászólás témája: idéz

azóta megoldódott az etetési probléma. még szokatlan volt neki a hely, gondolom ezért nem akart enni. kb. két hete megint új helyen van, ez most már végleges. 30X30X50. szépen eszik, bár most pár napja szinte teljesen elzárta a búvóhelye kijáratát. kaját kapott kb. egy hete, de most felkínáltam neki, de nem jött ki érte. pedig mozgolódott rendesen a csótány, biztos, hogy észrevette. a Regalis topicba belinkelt videón is látszik, hogy a sáska a terrárium másik végében az üvegen mászik, és halálpontosan meghatározta a helyét, szóval ha éhesek, megtalálják ezek a táplálékot. gondolom, most már tényleg vedleni fog. amúgy 70%-körül tartom a páratartalmat, az itató környékét nedvesen tartom. a hőfok szerintem elfoadható. talajfűtő van felragasztva az aljára, amit éjjelre ki szoktam húzni. így van napközben 24-25 fok, éjjel 21-22.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2014 Jan. 31. Pént., 11:06    Hozzászólás témája: idéz

Ez a pöci nőstény.
Egyébként érdekes hogy a talaj közelében van.
Milyen hőfokon tartod?
Lehet vedléshez fog készülni azért nem eszik.
Profil üzenet e-mail msn
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Jan. 06. Hétf., 14:17    Hozzászólás témája: idéz

Az én subadult smithi hímem is croma nőstényemet megszégyenítő feneket növesztett az állandó falánkságával. Mosoly
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Jan. 05. Vas., 22:13    Hozzászólás témája: idéz

Előszöris nézesd meg azt a regalist, mert furcsán brekeg Nevet?
Másodszor az szerintem nem így van, hogy a hímek az adulás közeledtével kevesebbet esznek, legalábbis én nem ezt tapasztaltam. Adulás után jelentkezik ez inkább. Akkor már csak néhányszor ettek nálam a vedlés után, majd csak a párzással foglalkoztak. Ezen a pókon is látszik, hogy már azért van 1-2 eleség az utótestében. Szerintem csak szimplán nem éhes. A videón egyértelműen az látszik, hogy inkább el akarja kergetni a tücsköt, mert zavarja. Még azt is meg kockáztatnám, hogy már a vedlés előtti kajabeszüntetésnél tart, ezért is próbálja elkergetni.

Egyébként még merészebb leszek. Biztos, hogy ez hím? A mintája miatt kérdezem, mert nagyon kontrasztos. Nálam 2 rega hím volt eddig és egyik sem volt adulásig ennyire kontrasztos. Meg nem rég beszéltek nekem a pholium szexálásról (utótest mintázat) és elvileg 1-2 pőcinél a középső sáv ha teljesen fehér, akkor valószínűleg nőstény, és itt nem látszik szinte egyáltalán a szürke kis sáv.
Ambrus
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Jan. 05. Vas., 21:59    Hozzászólás témája: idéz

C5ABI írta:
üdv! nagyon kezdő vagyok még, ezért kérnék egy kis tanácsot. 2 hete kaptam egy P. regalis hímet (9v). egy hete szépen evett. 1 konyhai csótány és két tücsök. most, egy hét elteltével megint etetni akartam, de a kaját nem fogadja el. gondolom nem éhes, ez nem is lenne para, de érdekel, hogy amit csinál, azt miért csinálja. láthatóan érdeklődést mutat a kaja iránt, de valami miatt meghátrál. csináltam videót erről. ötlet?

Link

Csao!
Megnéztem a videót és én erről az gondolom, hogy a hím pókok tápanyag szükséglete az adulási vedléshez közeledve vedlésről vedlésre kevesebb lesz. Többek között azért, mert a hímek feladata az ivari vedlés után a megtermékenyítés, a nőstényeké a "peték kihordása" így a tápanyag szükséglet ivari szinten a nőstények fele billen. A te állatod egy 9 vedléses hím, lehet nemsokára adult lesz és ezek nem a zsákmányszerzés pillanatai, hanem "kamu marásokkal" próbálja a tücsköt elijeszteni. Ennek a viselkedésnek egy szélsőséges formája a zsákmány megölése annak elfogyasztása nélkül.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Jan. 05. Vas., 21:14    Hozzászólás témája: idéz

Nem éhes. Betért a territóriumába, ezért el próbálja ijeszteni. Lehet hogy vedléshez készül. VEDD ki és próbáld meg máskor.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
C5ABI
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Jan. 05. Vas., 20:21    Hozzászólás témája: idéz

üdv! nagyon kezdő vagyok még, ezért kérnék egy kis tanácsot. 2 hete kaptam egy P. regalis hímet (9v). egy hete szépen evett. 1 konyhai csótány és két tücsök. most, egy hét elteltével megint etetni akartam, de a kaját nem fogadja el. gondolom nem éhes, ez nem is lenne para, de érdekel, hogy amit csinál, azt miért csinálja. láthatóan érdeklődést mutat a kaja iránt, de valami miatt meghátrál. csináltam videót erről. ötlet?

Link
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
boloka
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 21:21    Hozzászólás témája: idéz

Igy van!Nincs vele semmi baj.
Az én rozeám 1.5 évig semmit sem fogadott el csak néha láttam inni.
Ha gondolja elkezdi majd.
De azért szerintem neki próbálj kissebb táplálékokat adni.Azt könnyebben elfogadják ha nem olyan éhesek.
Legalábbis ez az én tapasztalatom.
Üdv:Misi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 17:38    Hozzászólás témája: Re: nem eszi meg,játszik vele idéz

kalabza írta:
sziasztok, van kb egy 5 éves B.albom, nagyon régota evett,him.
a popoja kicsi,adtam neki egy egeret,egybö rá ugrot,de nem eszi meg,csak tartja,forgatja,de nem engedi el.

baj lehet vele?

Szerintem nincs vele baj, az adult hímek nagyon ritkán esznek, értsd úgy van hogy akár egy-két évig is sztrájkolnak vagy van hogy egyáltalán nem esznek többé. Az hogy lemarta lehet azért mert zavarta...és ha éhes enni fog belőle. Javaslom, hogy egy napnál tovább semmiképp se hagyd bent neki mert elkezd rohadni és fertőző is lehet meg büdös is lesz!
Üdv.
kalabza
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 16:59    Hozzászólás témája: nem eszi meg,játszik vele idéz

sziasztok, van kb egy 5 éves B.albom, nagyon régota evett,him.
a popoja kicsi,adtam neki egy egeret,egybö rá ugrot,de nem eszi meg,csak tartja,forgatja,de nem engedi el.

baj lehet vele?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 16. Szer., 12:47    Hozzászólás témája: idéz

hát nem tudom..lehet nem ízlett neki! Nagyon boldog ....azon a képen amit a chromáról feltettem, hogy egeret eszik az én pókom fele ekkora kb.
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 16. Szer., 07:48    Hozzászólás témája: idéz

Erről az állatkáról lenne szó, neki adtam egy már sétálni tudó egeret, tehát nem naposat. De feltételezem, hogy nem volt nagy neki.

Sasa
Moderátor

Elküldve: 2013 Jan. 16. Szer., 01:37    Hozzászólás témája: idéz

Előttem már kb. 100 biztos leírták, hogyha nem muszáj akkor senki se etessen egérrel, vagy ha mégis azt egy kellően nagyra nőtt, vagy adult állatnak adja. Valószínű, hogy túl nagy volt az egér a pók számára. Én nagyon nem javaslom, hogy egérrel etess.
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 15. Kedd., 22:15    Hozzászólás témája: idéz

mekkora a genid? Lehet, hogy nagy neki és mivel az egér amolyan "izgága" állat révén össze-vissza rohangál...fél tőle.
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 15. Kedd., 17:59    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Azt szeretném mondani, hogy vettem egy viszonylag kis méretű fehér egeret a genimnek, de csak menekül előle..a tücsköt meg féktelenül zabálja.. nos ez nem tudom miért van,ha valaki tud mondani valami okosságot ezzel kapcsolatban, azt szívesen fogadom, de szerintem ez volt az utolsó egeres kísérletem.Maradunk a jó öreg tücsöknélMosoly)
További kellemes estét!Mosoly
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 15. Kedd., 08:46    Hozzászólás témája: idéz

PoecilotH írta:
Én mikor elkezdtem pókozni, azt vágták a fejemhez, hogy nem szabad a pici pókot nagy terkóba tenni, mert nem találja meg a kaját, így éhenhal..
De könyörgöm, ha oda dobom a szájába akkor (nekem legalábbis) egyből rámarnak.. Tehát ez hülyeség szerintem..
Eleinte még betartottam, amíg át nem gondoltam..

Hidd el van ilyen Kacsint? Én raktam már 40x30-asba 5-6 vedléses pókot naívan és hiába dobtam oda a kaját. Persze ha csak egy bújkáló van bent és nicns hova bújnia az eleségállatnak,m akkor megtalálja, de ha sok a tereptárgy simán el tud menekülni, úgy hogy neked is szét kellene túrnod az egészet, hogy megtaláld. És a pók egy nála jóval nagyobb terkónál nem fogja bejárni az egészet. Csótány esetében meg akár hónapokig el van úgy, hogy be van ásva a földbe és te azt hiszed megette a pók.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Aug. 25. Szomb., 06:46    Hozzászólás témája: idéz

Qtya86 írta:
Na kiműtöttem inkább a doboz alól, mert vadul petézni kezdett. Ahogy nézem lerakott pár petét a nedves földbe.
Ha nem azt a részt párásítom a terkóban, ahol a peték vannak, akkor miután felszáradt elpusztulnak, vagy úgy is ellepik majd a kistücskök a terráriumot?

Sztem akkor jársz a legjobban, ha azt a talajrészt kiveszed.
Qtya86
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Aug. 24. Pént., 18:46    Hozzászólás témája: idéz

Na kiműtöttem inkább a doboz alól, mert vadul petézni kezdett. Ahogy nézem lerakott pár petét a nedves földbe.
Ha nem azt a részt párásítom a terkóban, ahol a peték vannak, akkor miután felszáradt elpusztulnak, vagy úgy is ellepik majd a kistücskök a terráriumot?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Qtya86
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Aug. 24. Pént., 08:27    Hozzászólás témája: idéz

Megpróbáltam a beterelést, de nem sikerült, ezért rádobtam egy kisebb műanyag dobozt és belenyomkodtam kicsit a talajba, hogy rögzítsem. Így remélem jó lesz. Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Aug. 23. Csüt., 23:11    Hozzászólás témája: idéz

Qtya86 írta:
Sziasztok!

Történt, hogy a hatalmas étvágyú albom tegnap kapott egy tücsköt és nem hajlandó megenni. Ez eddig nem is gond, máskor is volt ilyen néha, főleg, ha vedléshez készülődött, ami lassan most is aktuális lesz. A baj az, hogy iszonyat fürge a tücsök és nem tudom tőle kiszedni. Vagyis ki tudnám, ha mellette halálra ijeszteném a pókot, ahogy kergetem a csipesszel az eleségállatot. A kérdésem az, hogy mennyire jellemző, ha bent hagyom, hogy mondjuk lemarja vedlés előtt, hogy ne idegesítse?
Vagy mindenképp vegyem ki, mert baj lehet?

Vedd ki!
Inkább zavard egy kicsit a pókot, mint hogy a tücsök megrágja vedlés közben.
Amúgy nem fogod vele halálra ijeszteni a pókot. És egy tipp...mivle béna vagyok a csipesszel és nem tudom vele megfogni a tücsköt...én úgy szoktam kiszedni hogy berakok egy kis filmes dobozt vagy ilyesmit, beleterelem a tücsköt és úgy veszem ki.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Qtya86
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Aug. 23. Csüt., 21:45    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Történt, hogy a hatalmas étvágyú albom tegnap kapott egy tücsköt és nem hajlandó megenni. Ez eddig nem is gond, máskor is volt ilyen néha, főleg, ha vedléshez készülődött, ami lassan most is aktuális lesz. A baj az, hogy iszonyat fürge a tücsök és nem tudom tőle kiszedni. Vagyis ki tudnám, ha mellette halálra ijeszteném a pókot, ahogy kergetem a csipesszel az eleségállatot. A kérdésem az, hogy mennyire jellemző, ha bent hagyom, hogy mondjuk lemarja vedlés előtt, hogy ne idegesítse?
Vagy mindenképp vegyem ki, mert baj lehet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 18. Vas., 23:25    Hozzászólás témája: Re: Nem eszik az A.versim idéz

Gramot írta:

köszönöm a válaszokat.
megpróbálkoztam a nagyobb páratartalommal,mert ahogy látom túl szellős a terkó. leragasztottam a szellőző felét celluxal így jobbnak tűnik de elég párás az üveg. nem tudom hogyan tudnám összehozni a párás,de mégis szellős terkót... Szomor?
egyépként "lány" azt hogy beadult-e nem tudom. 9 vedléses
http://img513.imageshack.us/img513/6890/013zha.jpg

Hát, ha 'lány, akkor ennyit az elméletemről..Mosoly Remélem megoldódik végül a probléma!
Szép terrárium, biztosan jól érzi magát benne! Mosoly
Üdv.
toxin
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 18. Vas., 23:15    Hozzászólás témája: idéz

egyépként gyönyörü helyen tartod ! Applause
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Gramot
Látogató

Elküldve: 2011 Dec. 18. Vas., 22:57    Hozzászólás témája: Re: Nem eszik az A.versim idéz

sszandra írta:
sszandra írta:
Gramot írta:
Sziasztok!
Egy olyan problémával fordulnék hozzátok,amire sehol nem találtam válasz.
Kb. 3/4 éve nem eszik a versim vagyis csak vegetál és nem tudom miért... vedleni nem fog szerintem,fogai megvannak,szőni se sző csak gubbaszt. kezdek aggódni,mert le van "fogyva",fakóak a színei,tehát nem fest valami jól. már csak arra tudok gondolni,hogy túl nagy terráriumban van. :,( 9 vedléses. Válaszaitokat előre is köszönöm!

Szia! Nem gondolnám, hogy baj, ha nagy terráriumban van, amenniyben odafigyelsz a tartási körülményekre. Végtére a szabadon élő példányoknak sem okoz gondot a "nagy terrárium! De én is azt hallottam, hogy különösen kényesek a versik..
Üdv.

Most olvastam, hogy a beadult hímek, egyes fajoknál elvétve táplálkoznak csak, milyen nemű a pókod?
Egyetértek az előttem szólalóval, nem kell rögtön betegséget feltételezni...persze, isten ments, hogy így legyen, de nem vetem el a betegség lehetőségét sem. Nem árt mindenre felkészülni, amíg nincs a jelenségre magyarázat.
Üdv.

köszönöm a válaszokat.
megpróbálkoztam a nagyobb páratartalommal,mert ahogy látom túl szellős a terkó. leragasztottam a szellőző felét celluxal így jobbnak tűnik de elég párás az üveg. nem tudom hogyan tudnám összehozni a párás,de mégis szellős terkót... Szomor?
egyépként "lány" azt hogy beadult-e nem tudom. 9 vedléses

sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 18. Vas., 22:54    Hozzászólás témája: idéz

Igaz, tényleg 9 vedléses, de nem volt rá még példa, hogy idejekorán ivaréretté vált egy pók? Szerintem nem zárja ki a vedlésszáma, hogy adult lenne, tudjuk, hogy vannak 'csodák...de mindenesetre érdemesnek találom megpróbálni amit tanácsolsz, bár ha megoldható a hőmérséklet és páratartalom idealizálása a terkóban, akkor nem feltétlen bolygatnám.
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
1 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu