Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 24 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Terrárium takarítás

Terrárium takarítás

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Aug. 26. Kedd., 20:46    Hozzászólás témája: idéz

Zombiturmix, en a helyedben beszereznek egy hosszu csipeszt (vagy 2-t). Avval nyugodtan nyulkalhatsz, ha szükseges (fölöslegesen azert ne piszkald szegenyt). Nekem nagyon bevalt, aposektol kaptam karacsonyra
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Aug. 25. Hétf., 20:55    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem felesleges kitakarítani. Egy ilyen kis póknál amikor indokolt lenne a takarítás, addigra rég kinőtte a helyét, feltéve ha megfelelő dobozban tartod. Évente elég náluk takarítani, abban az esetben ha nincs valami nagy probléma (penész, atka ... ).
Mellesleg a méregerősség az teljesen mindegy. Ha gyenge, ha erős, reagálhatsz rosszul. Inkább szaladjon ki, de ne marjon meg. Szerintem ezt mindenki megtudja oldani egy paránál. Rakd a kádba a dobozát és úgy takarítsd, vagy rakd a földre és rakd körbe ruhával. Bármelyik variációt használod, akkor nem lesz baj, ha véletlenül kiszaladna.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Aug. 25. Hétf., 15:58    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!!
Lehet hogy ez egy kicsit hülye kérdés de van egy 5-6 cm-es lábfsztávolságu
L.parahybanám és a dobozában van egy félbevágott papír cső és ki szeretném takarítani
de olyan erős és sok hálót szőtt oda hogyha egykicsit is megmozdítom rögtön kijön agresszívanl!!
hogyan takarítsam ki mert egy kicsit félek hogy béna leszek és kiszalad!

(ENNEK A PÓKNAK MILYEN ERŐS A MÉRGE???)

Üdv: Máté
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2013 Dec. 27. Pént., 17:09    Hozzászólás témája: idéz

Kicseréltem a földet, most az egész házát végiglátom a föld alatt ugy csinálta meg és látom, hogy sajnos becsinált. Azt azért nem ártana kitakaritani nem? Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Dec. 11. Szer., 09:47    Hozzászólás témája: idéz

Ezért tettem hozzá, hogy az én tapasztalatom szerint Nagyon boldog A smithim az egyik sarokba hordja mindig a kajamaradékot, függetlenül attól, hol fogyasztotta el. A többi pókom nem ennyire rendszerető, de azoknál sem találtam még a búvóhelyen kajamaradékot.
ballinboy
Tag

Elküldve: 2013 Dec. 11. Szer., 01:18    Hozzászólás témája: idéz

Az én vagansom is kizárólag szemetesnek használja a búvóhelyét. :/

Ez azért problémás, mert nagyon sokat a terrárium ajtajánál van, ráadásul eléggé vadóc tud lenni.
(roseanál, versinél nyugisan takarítok, a vagansál már nem annyira)
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Dec. 11. Szer., 00:03    Hozzászólás témája: idéz

Wini írta:
Üdv!

A búvóhelyükre nem nagyon szoktak kajamaradékot hordani a saját tapasztalataim szerint. Azt te tudod, mennyire szükséges a talajcsere. Ha nincs penész, atka, ürülék, kajamaradék, akkor szerintem nem sürgős a dolog. Én legalábbis csak akkor szoktam teljes nagytakarítást végezni, ha nagyon indokolt.

Itt megjegyezném, hogy az én smithim kizárólag a búvóhelyének az egyik sarkába hajlandó rakni a maradékot. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Dec. 10. Kedd., 20:17    Hozzászólás témája: idéz

Van aki fél évente cserél földet, meg olyan is, aki évente. Én mondjuk kicsit kevesebb, mint egy év után cseréltem talajt. De persze ez attól is függ, hogy mennyire "rendszerető" a pók.

Egyébként van, amikor nem igazán marad kajamaradék. Például (nálam) a tücskökból nem sok minden szokott maradni. Szóval nem egy tücsökmaradvány maradhatott bent még régebben, mert nem találtam meg, problémát mégsem okozott. Ami meg elég nagy maradék, azt előbb-utóbb észre fogod venni. Én csak a kitinesebb állatokból szoktam érdemi maradékot találni (lisztbogár lárva, vándorsáska), ha tücsökből marad is valami, az sokszor fele akkora sincs, minr egy borsószem. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Dec. 10. Kedd., 17:02    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

A búvóhelyükre nem nagyon szoktak kajamaradékot hordani a saját tapasztalataim szerint. Azt te tudod, mennyire szükséges a talajcsere. Ha nincs penész, atka, ürülék, kajamaradék, akkor szerintem nem sürgős a dolog. Én legalábbis csak akkor szoktam teljes nagytakarítást végezni, ha nagyon indokolt.
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2013 Dec. 10. Kedd., 16:34    Hozzászólás témája: idéz

Már lassan 5 hónapja van meg a B. angustum-om, eddig még egyszer láttam kajamaradékot, de a házát nem akarom szétbontani minden héten, de lassan azért szétszedhetném az egészet és kicserélhetném az egész földet nem?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Nov. 25. Hétf., 10:13    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem a megfelelő szellőzésre kellene koncentrálni... ellenkező esetbe a penész mindig vissza fog térni. Nálam is okozott már sok problémát és sokat szenvedtem a rendszeres takarítással, majd megnagyobbítottam a szellőzőket és azóta nincs ezzel probléma.
(Egyébként én is az ecetet javaslom.)
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Nov. 24. Vas., 20:34    Hozzászólás témája: idéz

A penész nem bírja a savakat és a savas környezetet. Szóval szerintem erre a célra tökéletes a viszonylag tömény (10%, de lehet húsz is) ecet. Mosoly
(Kivéve persze, ha nem egyszeri a probléma, hanem a háttérrel van gond és többször is kijön a penész. Például beázás miatt.)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Nov. 24. Vas., 20:15    Hozzászólás témája: idéz

penész
a normális üvegterráriumokat simán lehet fertőtleníteni csak aztán nagyon alaposan ki kell öblíteni.
de a háttér repedéseit attól tartok nem lehet teljesen kimosni
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Nov. 24. Vas., 19:24    Hozzászólás témája: idéz

Én fertőtlenítőszert sosem használtam, max. ecetet. Miért szükséges a fertőtlenítés?
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Nov. 24. Vas., 18:17    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Fertőtlenítenem kéne egy terráriumot, de attól tartok hogy a vegyszert a hátterezés miatt nem tudom 100% osan kimosni.
Nektek nem volt az ilyen fajta terkó fertőtlenítéséből probléma?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 09. Hétf., 21:02    Hozzászólás témája: idéz

Időközben volt vedlés és már a kicsike (aki nem is olyan kicsi) betolt egy keleti vándorsáska növendéket is. Nagyon boldog
Szóval úgy döntöttem, ma lesz a napja a nagytakarításnak. Eléggé paráztam, hogy majd kifut, de a végén mintaszerűen ment a dolog. Benyúltam, a kerámia bujkálót kivettem, a mögötte lévő hálót szétbontottam és a pókot óvatosan a terrárium ajtósínéhez tereltem. Szerencsére nagyon együttműködő volt, semmilyen hirtelen mozdulatot nem tett. Ott óvatosan betessékeltem egy ideiglenes tárolóba, majd kitakarítottam a terráriumot. A régi tőzeget kiszedtem, az üvegfalakat kéztörlővel letörölgettem és új tőzeget raktam be amit megnedvesítettem. Utána visszaraktam a pókot. Szerencsére simán kijött, nem nagyon kellett noszogatni, bár itt már kicsit türelmetlen volt, mert elég gyorsan rohant ki, de legalább azt céltudatosan tette. Forg? szemek
Örülök, hogy ez így összejött. Most egy darabig nem piszkálom, remélem szép kis hálót fog építeni a régi helyett. Mosoly
Már csak abban reménykedem, hogy ezt a nyugodt magatartást felnőtt korában is megtartja, mert akkor a későbbiekben is sima ügy lesz takarítani nála. Dancing
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 26. Hétf., 17:24    Hozzászólás témája: idéz

Hello!

Ha már van ilyen topik, én is megosztanám a tapasztalataimat. Mosoly
Winihez hasonlóan a pók étkezése után én is kiszedem a maradékot.
Nos, mivel nekem falakóm van, így a kakipucolás annyira nem egyszerű. Többnyire az ajtót vagy a terrárium oldalüvegét tiszteli meg a kis drága. d'oh!
Éppen emiatt száraz zsebkendővel vagy ilyesmivel konkrétan lehetetlen letisztítani ami odaszáradt... Úgyhogy én benedvesített fülpiszkálóval vakarom le a cuccot, aztán letörlöm valamivel. Zsebkendő, kéztörlő papír, akármi... Így elég szépen lejön, bár előtte néha egész erősen kell kapargatni, mert tényleg nehezen jön le. Forg? szemek
Vízkővel nem szokott problémám lenni, én személy szerint ioncserélt vizet használok. A pók nem panaszkodik és nekem se kell a vízkövet pucolnom. Nagyon boldog
Nagytakarítást még nem végeztem, de most októberben esedékes lesz az éves takarítás és talajcsere. Előtte viszont megvárom a vedlést, mert utána a végleges helyére szeretném rakni. Remélem nem az lesz a vége, hogy a pókot a plafonról kell levakarnom, mert odáig felfut. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 26. Hétf., 10:05    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Ilyen topic-kal én sem találkoztam, szóval örülök, hogy most már van Mosoly

Akkor meg is ragadom az alkalmat, és elmondom, én hogyan szoktam ganyézni Nagyon boldog :

Először is azzal kezdeném, hogy minden kajáltatás után kiszedem a kajamaradékot a póktól és az ürülékét is igyekszem maradéktalanul eltávolítani.

Ha nagy takarítás van, akkor a pókot óvatosan ecsettel átterelem egy ideiglenes dobozba, ahol takarítás végéig elvan. A teljes talaj kuka, a terkót pedig ecettel szoktam tisztítani. Természetes, leszedi a vízkövet is. Utána jól kimosom tiszta vízzel az egészet, amíg nem tűnik el teljesen az ecetszag. A dekorációkat is le szoktam tisztítani, általában sima vízzel. Ha végeztem, minden megy vissza a helyére és kész Mosoly

Azt hiszem ennyi.
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Aug. 26. Hétf., 08:41    Hozzászólás témája: Terrárium takarítás idéz

Üdvi!
Gondoltam nyitok egy ilyen topicot , mert nem nagyon találtam ilyet(bocs ha mégis van).
Érdekelne ki ,hogyan szokta rendben tartani a terráriumát ,mindenki írja le a "taktikáját"
ez alatt azt értem , hogy Pl: mivel szoktátok a vízkövet eltüntetni az üveg terráriumról ,mert ugye vegyszerrel ártanánk kedvencünknek , mivel szoktátok kezdeni ,hogyan stb... Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu