Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 34 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Skorpiókról általánosan

Skorpiókról általánosan

Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Skorpiós dolgok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
virion
Újonc

Elküldve: 2013 Nov. 21. Csüt., 11:26    Hozzászólás témája: idéz

Nem, mert elég sok van rajta és elég durvan zaklatni kéne hozzá, de majd megpobalom, h egyltalan le lehet e szedni róla
Vissza az elejére
Profil üzenet
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Nov. 20. Szer., 18:37    Hozzászólás témája: idéz

És nem próbáltad leszedni róla?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
virion
Újonc

Elküldve: 2013 Nov. 20. Szer., 16:39    Hozzászólás témája: idéz

atkát már rég nem láttam a terráriumban, az állaton meg soha nem láttam egyet se csak ezeket a petéket. vagy mifene, de ezek biztos nem fognak lemászni róla.

Amúgy talacserévelmár próbálkoztam olyan szinten, hogy tiszta szesszel be lett fujva az egesz terrárium. Minden meg lett mikrózva még a talaj is. Ennek ellenére ezek a kis fehératkák napokon belul megjelentek ismét. de szerintem ez a fajta nem a skoresz vérét szívja, inkább csak a rohadó dolgokat majszolgatja. A skorpión soha nem láttam őket.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Nov. 20. Szer., 12:31    Hozzászólás témája: idéz

Szerencsére nem volt még atkás az állatom, de úgy tudom ecsettel le lehet "söpörni" róla. (Viszont nem tudom, ezt mennyire viselné el.)
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2013 Nov. 20. Szer., 12:15    Hozzászólás témája: idéz

virion írta:
Sziasztok!
Attól tartok valami élősködő szállta meg szeretett pandinus imperatoromat.
Nem tudom mi lehet, de valami pete szerű dolognak tűnik. (pici gyöngy szerű golyók szépen sorban egymás mellett.) a páncélja szélein.
Van a hasán hátán és az ollói hajlatában is. Régebben voltak atkák(fehérek) a terreriumban, de csak a vizében. Az állaton soha nem láttam egyet se. Néha szokta a méregtüskéjével kapargatni a hátát,mint ha zavarná valami. Próbáltam készíteni képeket, de nem a legjobbak. Nem akartam tovább zaklatni es nem vagyok egy fotóművész. Ha valaki tudja mi lehet ez es, hogy mit tehetnék ellene az segítsen pls.
http://kepfeltoltes.hu/view/131118/DSCF1433_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/131118/DSCF1426_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Valószínűleg rámentek az atkák. Annyit tehetsz, hogy esetleg talajcsere, terrárium kitakarítása, a skorpiót meg egy rövid időre külön dobozba tenni nedves papírtörlőre, az atkák le fognak mászni róla.
virion
Újonc

Elküldve: 2013 Nov. 18. Hétf., 20:15    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Attól tartok valami élősködő szállta meg szeretett pandinus imperatoromat.
Nem tudom mi lehet, de valami pete szerű dolognak tűnik. (pici gyöngy szerű golyók szépen sorban egymás mellett.) a páncélja szélein.
Van a hasán hátán és az ollói hajlatában is. Régebben voltak atkák(fehérek) a terreriumban, de csak a vizében. Az állaton soha nem láttam egyet se. Néha szokta a méregtüskéjével kapargatni a hátát,mint ha zavarná valami. Próbáltam készíteni képeket, de nem a legjobbak. Nem akartam tovább zaklatni es nem vagyok egy fotóművész. Ha valaki tudja mi lehet ez es, hogy mit tehetnék ellene az segítsen pls.
http://kepfeltoltes.hu/view/131118/DSCF1433_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/131118/DSCF1426_1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vissza az elejére
Profil üzenet
ballinboy
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 03. Szomb., 19:44    Hozzászólás témája: idéz

Itt megtalálod: http://mek.oszk.hu/03400/03408/html/2613.html
Vissza az elejére
Profil üzenet
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 03. Szomb., 18:36    Hozzászólás témája: idéz

Heló

Fura kérés,de valaki le tudná írni a skorpiók testrészeinek nevét(csak most ismerkedem velük, és szeretnék mindent megtudni róluk)?

Válaszokat előre is köszönöm
Vissza az elejére
Profil üzenet
virion
Újonc

Elküldve: 2013 Ápr. 05. Pént., 16:01    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!
Végig olvastam az összes témát a skorpiokról itt az arachnidán, de szeretnék még többet megtudni. Konkrét kérdésem nincs, csak szívesen olvasgatnék a témában. Főleg a Pandinus imperátorról, mert nekem is egy ilyen van. Megtaláltam a Hungaryan Scorpion fórumot, de sajnos nincs reg. Ha ebben valaki segíteni tudna (pl.: meghívó) vagy ajánlana egy magyar nyelvű oldalt ahol bővebben olvashatnék erről a fajtáról, nagyon hálás lennék. Sorry ha nem a megfelelő helyre írtam. ambrus182@gmail.com
Szép napot!
Vissza az elejére
Profil üzenet
kicci
Újonc

Elküldve: 2012 Okt. 24. Szer., 17:03    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!
Császárskorpiót szeretnék, Pécs illetve Kaposvár környékéről!
Aki tud bármilyen információval szolgálni azt megköszönném!
Vagy ha esetleg van valami ismerősötök, akkor felvenném vele a kapcsolatot!
E-mailem: kicci@citromail.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet
Enderson
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Szept. 14. Pént., 22:05    Hozzászólás témája: idéz

Lacapaca írta:
Sziasztok!

Nagyon régóta szeretnék Császárskorpiót. Volt is itthon 4, de kiderült hogy nem tudom őket legálisan tartani így visszaadtam őket (pedig de imádtam őket). Szóval én tévedek, vagy itt mindenki illegálisan tartja? Vagy tudtok hozzá ellenszert, 2-3 havonta megveszitek több tízezer vagy százezer forintért (úgy hogy nem is gyártanak hozzájuk), és biztonsági üveggel ellátott terráriumot, és mindőtöknek van középfokú szakirányú végzettsége, és 3 év szakmai gyakorlata? Ha meg lehet valahogy legálisan oldani, akkor szóljatok, mert nem találtam erről semmit. Az állatvédelmi törvény http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99900008.KOM elég egyértelmű, és én nem mertem megrizikózni hogy felnyom egy jó szomszéd vagy ilyesmi, és hogy titokban szeressem a drágákat. Szomor?

Hát ha van olyan aki legálisan tartja annak minden tiszteletem! Amúgy meg ha nem beszélsz róla senkinek és nem nyomod tele a képekkel a Facebook-odat akkor egyik szomszéd sem fogja bejelenteni mert nem tudnak róla! Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lacapaca
Újonc

Elküldve: 2012 Szept. 14. Pént., 20:28    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nagyon régóta szeretnék Császárskorpiót. Volt is itthon 4, de kiderült hogy nem tudom őket legálisan tartani így visszaadtam őket (pedig de imádtam őket). Szóval én tévedek, vagy itt mindenki illegálisan tartja? Vagy tudtok hozzá ellenszert, 2-3 havonta megveszitek több tízezer vagy százezer forintért (úgy hogy nem is gyártanak hozzájuk), és biztonsági üveggel ellátott terráriumot, és mindőtöknek van középfokú szakirányú végzettsége, és 3 év szakmai gyakorlata? Ha meg lehet valahogy legálisan oldani, akkor szóljatok, mert nem találtam erről semmit. Az állatvédelmi törvény http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99900008.KOM elég egyértelmű, és én nem mertem megrizikózni hogy felnyom egy jó szomszéd vagy ilyesmi, és hogy titokban szeressem a drágákat. Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Agressor
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Júl. 24. Kedd., 20:21    Hozzászólás témája: idéz

Szia!Valószínüleg kárpáti skorpióról van szó.Attól jobban érezné magát ha elengednéd XD
Vissza az elejére
Profil üzenet
Reira
Újonc

Elküldve: 2012 Júl. 24. Kedd., 17:34    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy a Fekete-tenger partvidékén, pontosabban Bulgáriában milyen skorpiófajok fordulhatnak elő? Ugyanis tegnap este belebotlottam egy kis bestiába a hotelszobában Nagyon boldog sajnos semmit sem tudok a skorpiókról, még sosem volt dolgom velük. Egyenlőre egy kis tekerős dobozkába tettem, hagytam neki levegőző rést, meg raktam mellé egy nedves papírzsepi darabot. Szerintem ez tetszett neki, mert ma reggelre bele is fúrta magát Mosoly Van még valami, amitől jobban érezné magát? Etetni mit adjak neki?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Jan. 10. Kedd., 07:09    Hozzászólás témája: idéz

Hirvenkurpa írta:
Üdv!

Az Euscorpius carpathicus faj elterjedési területével kapcsoltban szeretnék érdeklődni.
Tudom, hogy a faj előfordul Horvátország hegyvidékein, no, de melyiken? Csak délen a Dinári-hegységben, vagy az északabbra, hozzánk közelebb fekvő helyeken is fellelhető a faj?

Előre is köszi!

Döw

Szia! A kárpáti skorpió (Euscorpius carpathicus csak a déli kárpátokban él, Herkulesfürdő környékén. Más Euscorpius fajok élnek még szétszórva Európában (E. tergestinus, E. italicus stb.), de ezek is nagyon hasonlítanak a carpathicusra. Olyannyira, hogy igen nehéz megkülönböztetni egymástól őket. De legjobb tudomásom szerint a carpathicus nem él Horvátországban, csak Erdély általam említett részén.
Profil üzenet website állomány
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 09. Hétf., 23:46    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Az Euscorpius carpathicus faj elterjedési területével kapcsoltban szeretnék érdeklődni.
Tudom, hogy a faj előfordul Horvátország hegyvidékein, no, de melyiken? Csak délen a Dinári-hegységben, vagy az északabbra, hozzánk közelebb fekvő helyeken is fellelhető a faj?

Előre is köszi!

Döw
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Teo29
Újonc

Elküldve: 2011 Okt. 28. Pént., 14:56    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni h a pandinus cavimanusnak mekkora a megfelelö terko és h milyen tereptárgyakat, földet ,stb érdemes betenni neki?
Jahm és ha tudnátok pár tanácsot adni a tartással kapcsolatban azt megköszönném mert szinte nem találtam semmit rola!:/

Elöre is köszi!Mosoly

Üdv: Teo
Vissza az elejére
Profil üzenet
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 30. Kedd., 14:06    Hozzászólás témája: idéz

Szia
Köszönöm a gyors választ!Az itatójában legtöbbször van víz, csak néha 1 napig nincs amikor nem veszem észre, hogy kiszáradt, de a homokot eddig nem locsoltam.Tegnap mikor adtam neki vízet egy kicsi kiment a homokra és észrevettem, hogy a nedves homok felett ágaskodik, ezért bevizeztem egy kicsit a talajt.Mára már rendesen megy, mozog.Mégegyszer köszi
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Nov. 30. Kedd., 08:30    Hozzászólás témája: idéz

Itatni!!!

Feltehetően kissé dehidratált az állat.
Sajnos nehézkes dolog néha a sivatagi fajok optimális tartása, mert többnyire érzékenyek a gombás fertőzésekre, viszont ha meg nem itatjuk könnyen kiszáradnak.
Ráadásul, bár a M.gibbosus érzékeny a gombásodásra, valójában egyáltalán nem sivatagi, így tartását tekintve leginkább a "semiarid" csoportba sorolhatnánk. (Nagy vonalakban: szárazon, melegen, szellősen, de gyakran itatva.)
Kicsit később, a megfelelő topicban teszek fel pár képet az ominózus faj élőhelyéről!
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 29. Hétf., 23:12    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Az egyik subadult hím Mesobuthus gibbosus-omon(lásd Mesobuthus gibbosus topic) pár napja furcsa dolgot észleltem(számomra furcsa). 3 fajta skoreszom van(12 db) de soha nem láttam még semelyiket így.A helyzet:
Ugyanúgy mászkál mint eddig, de nagyon ügyetlenül megy.És nem ugy ahogy eddig, nem ugy ahogy kéne(behajlított lábakkal, a hasát majdnem a földön húzta).Pár napja full egyenes az összes lába és ugy magasan mászkál a kis gólyalábas Nagyon boldog Ez mitől lehet?Baj?Vagy vedleni fog?Kb. 1 hete evett, azóta nem.Lehet hogy hülyeség de előfordulhat hogy mégiscsak adult hím és "kanos"?
Létszi valaki okosabb segítsen, mert nagyon féltem szegényt
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
bambamamba
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Nov. 22. Hétf., 13:06    Hozzászólás témája: idéz

Ferrault írta:
bambamamba írta:
Sziasztok!
Lehet, hogy hülyén hangzik a kérdés, de azt szeretném megtudni, hogy a skorpióknak hány szeme van és hol helyezkedik el?
Azt tudom, hogy a "fejük tetején" nagyjából van egy pár, de azon kívül is van még? Sajnos semmi skorpióanatómiát nem találok.
Remélem jó helyre írtam.
Üdv!

Hali! Lesd meg a B. jacksoni és P. imperator topicot. Nem régen tett fel sounstream közeli UV-s képeket, amiken látszódnak a skorpiók szemei a szájszerv fölött 2 oldalt. Kacsint?
Itt és emitt

Aha mostmár látom, amit keresek.
nagyon jó képek, köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Nov. 22. Hétf., 11:16    Hozzászólás témája: idéz

bambamamba írta:
Sziasztok!
Lehet, hogy hülyén hangzik a kérdés, de azt szeretném megtudni, hogy a skorpióknak hány szeme van és hol helyezkedik el?
Azt tudom, hogy a "fejük tetején" nagyjából van egy pár, de azon kívül is van még? Sajnos semmi skorpióanatómiát nem találok.
Remélem jó helyre írtam.
Üdv!

Hali! Lesd meg a B. jacksoni és P. imperator topicot. Nem régen tett fel sounstream közeli UV-s képeket, amiken látszódnak a skorpiók szemei a szájszerv fölött 2 oldalt. Kacsint?
Itt és emitt
Profil üzenet e-mail website msn állomány
bambamamba
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Nov. 21. Vas., 16:46    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Remélem jó helyre írtam.

Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Jún. 25. Pént., 22:32    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Ma voltam a nyíregyházi állatkertben. Elszomorodva vettem észre, hogy az ott tartott Pandinus imperator és jó néhány Heterometrus scaber is sivatagi körülmények között, homokon vannak tartva ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt Szomor? ennyit az állatkertekről...
(ha nem ebbe a topicba való töröljétek nyugodtan, csak gondoltam megjegyzem)

Üdv.: Ghabi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Chamaeleo
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Jún. 12. Szomb., 16:09    Hozzászólás témája: idéz

Nem csak a skorpióknál szokás használni ezt a szót, én már hallottam máshol is, sőt így is tanultam.
Vissza az elejére
Profil üzenet
aszteriksz
Látogató

Elküldve: 2010 Jún. 12. Szomb., 09:31    Hozzászólás témája: idéz

Ghabi írta:
Sziasztok!

Nézelődtem mostanában skorpió ügyben mert szeretnék beszerezni egy párt, és látom, hogy sokszor az instar kifejezéssel adják meg a korát. Valaki megmagyarázná nekem érthetően az instar kifejezés jelentését? Válaszokat előre is köszönöm!

Az instar az ízeltlábúaknál használt fogalom, azt a fejlődési állapotot írja le, amikor az állat két vedlés közötti szakaszban van. (Minden, két vedlés közötti szakasz a kifejlődéséig.) Hogy miért csak a skorpióknál használják, azt nem tudom.
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Jún. 12. Szomb., 09:02    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nézelődtem mostanában skorpió ügyben mert szeretnék beszerezni egy párt, és látom, hogy sokszor az instar kifejezéssel adják meg a korát. Valaki megmagyarázná nekem érthetően az instar kifejezés jelentését? Válaszokat előre is köszönöm!

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Jan. 17. Vas., 12:27    Hozzászólás témája: idéz

köszönöm szépen.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Jan. 17. Vas., 07:52    Hozzászólás témája: idéz

Ez egy fórum...

Ide az emberek zöme kérdezni, válaszolni, tudást, és eszmét cserélni jön. (Azaz ez nem lexikon, vagy egy pókszabásúakkal foglalkozó spéci weboldal, hanem egy interaktív közösség.)
Tehát...
Ameddig egy bizonyos kérdés nem hangzott el, értelemszerű arra választ sem igen fogsz találni.
Neked (és mindenki más itt lévő tagnak) jogodban áll, mint regisztrált felhasználónak önállóan létrehozni egy újabb topic-ot, ha az még az adott témában nem létezik.
Ettől félni senkinek nem kell, hiszen egyszerű felhasználók nagy galibát nem csinálhatnak...
Legfeljebb, amennyiben létezik már az adott téma, akkor azt az adminok összevonják (legrosszabb esetben felhívják erre a figyelmet, és az új, így már feleslegessé vált topicot törlik), és ha netán rossz helyre nyitod, áthelyezik.

Mivel viszonylag új vagy itt, én ezt a procedúrát megspóroltam neked, és a szaporítással, tenyésztéssel kapcsolatos kérdéseidet itt teheted fel a továbbiakban:

http://arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1791
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Jan. 17. Vas., 01:40    Hozzászólás témája: idéz

miért nincs olyan topik amiben a szaporodás,szaporítás /tenyésztés és egyéb ehez hasonló dolgok vannak?szívesen olvasgatnék ilyenekröl.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Jan. 13. Szer., 23:55    Hozzászólás témája: idéz

ok,igazadvan . furán fogalmaztam,énkérekelnézést. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Jan. 13. Szer., 23:45    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem oltogat téged a körzeti orvosod H1N1 ellen, de nem én...

Amúgy meg nem kell duzzogni...
Nézd csak:

szabi72 írta:
csak arra lennék kiváncsi hogy miért ad ki a heterometrus scaberem ilyen fujtató hangot vagy mit néha mikor felzavarom a pihenésböl... Zavart

Lehet én vagyok mesüge, de nekem ebből az következik, ez nem az első ilyen alkalom volt...

Szóval a sértődős óberkedés helyett egyértelműen, és nem félreérthetően kéne fogalmazni, és akkor nem ironizál senki...
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Jan. 13. Szer., 23:15    Hozzászólás témája: idéz

kössz az oltást.. nem piszálgatom csak adtam neki sáskát és mikor felemeltem a terrárium elejét akkor adott ki ilyen hangot.. és bocs hogy uj forumozó vagyok(ma regisztráltam) és még nem volt érkezésem visszaolvasni az összes topikot...... ja és kössz a választ Felki?lt Sokkolt Laza
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Jan. 13. Szer., 23:06    Hozzászólás témája: idéz

Lehet nem díjazza, hogy folyton piszkálod? Nevet?

Amúgy ha vennéd a fáradtságot, és a skorpiód piszkálása helyett ?rd?g visszaolvasnád a topic eddigi hozzászólásait, talán már tudnád, neked nagy valószínűséggel nem scaber-ed van!
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Jan. 13. Szer., 22:44    Hozzászólás témája: idéz

nemtudtam hogy ezt hova irjam igyhát ideirom ... csak arra lennék kiváncsi hogy miért ad ki a heterometrus scaberem ilyen fujtató hangot vagy mit néha mikor felzavarom a pihenésböl... Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
B-Daddy-C
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Nov. 29. Vas., 20:24    Hozzászólás témája: idéz

Szió! Köszi, én is olvastam régebben, úgy tudom, hogy ez valóban igaz.
ATiii
Látogató

Elküldve: 2009 Nov. 29. Vas., 20:02    Hozzászólás témája: idéz

B-Daddy-C írta:
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a hozzáértők felé:

Csináltam egy érdekességet. Van egy egyszerű zseblámpám, amivel mindig szoktam sötétben nézegetni az állataimat. Namost. Az elõbb egy kicsit megoperáltam, ragasztottam rá vastagon piros fóliát. Emlékeim szerint az ilyen vörös fény nem zavarja annyira a skorpiókat. Ez igaz? Köszi Kacsint?

Hali!
Régebben én is olvastam ilyet, pontosabban, hogy a vörös és a kék fény nem zavarja a pókokat. Sztem ez akkor a skorpiókra is igaz lehet Nagyon boldog (jaaa amugy nem vagyok hozzáértő Zavarban lev? )
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
B-Daddy-C
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Nov. 29. Vas., 19:30    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a hozzáértők felé:

Csináltam egy érdekességet. Van egy egyszerű zseblámpám, amivel mindig szoktam sötétben nézegetni az állataimat. Namost. Az elõbb egy kicsit megoperáltam, ragasztottam rá vastagon piros fóliát. Emlékeim szerint az ilyen vörös fény nem zavarja annyira a skorpiókat. Ez igaz? Köszi Kacsint?
B-Daddy-C
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 27. Kedd., 12:30    Hozzászólás témája: idéz

Szia Scolia! Köszi a kimerítő választ! Olvastam több hozzászólásod. Tetszik a hozzászólásaid értékes mivolta! Köszi Kacsint?
Scolia
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Okt. 27. Kedd., 10:37    Hozzászólás témája: idéz

Hunter írta:
Én a skoreszok tartásába csak most kezdtem bele egy H.paucidens-el, nagyon aranyos állatka, olyan 2 inst méretű most kb. 3-4 cm ollók nélkül. Azonban nem eszik nálam sosem szinte, pedig szeptemberi terraplaza börzén vettem. Élő kaját nem fogja meg (igaz csak kis pettyes csótim van) de ahogy néztem az előre leölt csótikat eltünteti félig meddig, tehát remélem azokat megette. Párásítani ritkán szoktam rá, sivatagi faj lévén, de mikor párásítok odarohan szó szerint, ollóival felkapja a cseppeket és a "szájához" viszi Mosoly
Itatótál szükség lenne-e neki? Olvastam itt olyat hogy sivatagi fajnak nem is kéne. Gondolom kajából nyeri a nedvességet, bár a kicsikém nem sokat kajált még mióta megvan.

Szia Hunter!
A sivatagi fajoknak is jó, ha van benn víz. A Környezetük legyen kellőképpen száraz és meleg, de nekik is szükséges, hogy ivóvízhez jussanak, mikor megszomjaznak Mosoly
A sivatagokban általában nagy a napi hőingás, és hajnalban gyakori a páralecsapódás, amiből ezek a fajok is folyékony vízhez juthatnak Mosoly
B-Daddy-C írta:
Csao! Tudom, hogy most sokan hulyének fognak nézni (lehet nem tévesen), de megkérdem azért is. Szóval hogyan táplálkozik egy skorpió?? Élve elkezdi majszolni a kaját? Vagy hogyan? Neki nincs mérge a csáprágoiban, igaz? Koszi, még skorpioszűz vok Nagyon boldog (szóval ha nem fecskendez mérget)

Szia B-Daddy-C!
A kérdés miatt szerintem nem kell hülyének érezned magad, és bár igencsak érdekes módon táplálkoznak a skorpiók, elég kevesen tudják, hogy valójában hogyan is történik Forg? szemek
Valóban nincsen a skorpiók csáprágóiban méreg, hanem a méregtövisüket használják a szükséges méregmennyiség befecskendezésére. Erre nem is minden esetben van szükségük, csak akkor, ha túlságosan izgága a zsákmány, ugyanis a mérgük elsősorban nem az előemésztést szolgálja. A megszúrt rovar legtöbbször nem is pusztul el azonnal, hanem csak lebénul annyira, hogy ne tudjon elmenekülni.
A skorpióknál mégis van egyfajta előemésztés, mégpedig a szájnyílásuk előtt egy kisebb vájúban, melybe az olló szerű csáprágóikkal tépett darabkákat tömködik. Innen ezután felszívják a megemésztett, már folyékony állapotú táplálékot.
Visszatérve a kérdésedre tehát, általában valóban élve fogyasztják el a zsákmányukat, a legritkább esetben ölik meg előtte.
Mindezek miatt állhat elő az az összefüggés is, hogy a nagyobb, és erőteljesebb ollókkal rendelkező skorpióknak nem kell nagy hatékonyságú mérget termelniük, hiszen csak az a fontos, hogy a táplálkozás közben meg tudják tartani a zsákmányt.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 22. Csüt., 05:49    Hozzászólás témája: idéz

Én a skoreszok tartásába csak most kezdtem bele egy H.paucidens-el, nagyon aranyos állatka, olyan 2 inst méretű most kb. 3-4 cm ollók nélkül. Azonban nem eszik nálam sosem szinte, pedig szeptemberi terraplaza börzén vettem. Élő kaját nem fogja meg (igaz csak kis pettyes csótim van) de ahogy néztem az előre leölt csótikat eltünteti félig meddig, tehát remélem azokat megette. Párásítani ritkán szoktam rá, sivatagi faj lévén, de mikor párásítok odarohan szó szerint, ollóival felkapja a cseppeket és a "szájához" viszi Mosoly
Itatótál szükség lenne-e neki? Olvastam itt olyat hogy sivatagi fajnak nem is kéne. Gondolom kajából nyeri a nedvességet, bár a kicsikém nem sokat kajált még mióta megvan.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
B-Daddy-C
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Okt. 21. Szer., 23:41    Hozzászólás témája: idéz

Csao! Tudom, hogy most sokan hulyének fognak nézni (lehet nem tévesen), de megkérdem azért is. Szóval hogyan táplálkozik egy skorpió?? Élve elkezdi majszolni a kaját? Vagy hogyan? Neki nincs mérge a csáprágoiban, igaz? Koszi, még skorpioszűz vok Nagyon boldog (szóval ha nem fecskendez mérget)
Caiman
Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 29. Kedd., 17:36    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Szep! Kacsint? ez itt meg az én transom
http://www.youtube.com/watch?v=X0g7tk8kMFk

(vagy ezt tehettem volna a trans topic-jába? Zavarban lev? )
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 29. Kedd., 16:52    Hozzászólás témája: idéz

http://www.youtube.com/watch?v=qYzTRgaaA5g
Egy Hottentotta marha szépen elkapja a csótit! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet website
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Márc. 08. Szomb., 10:41    Hozzászólás témája: idéz

A páratartalmon kívül mi az amire egy skorpió tartásában figyelni kell? Most nem a sivatagi skoreszokra gondolok,mert úgy hallottam nekik egyáltalán nem kell víz!
Csaba
Újonc

Elküldve: 2008 Márc. 08. Szomb., 10:20    Hozzászólás témája: idéz

Ez megnyugtató...de mitol lehet? a párát rendesen tarom, meleg van neki, mégis egész nap a köve alatt gubbaszt, és mostmár be is lassult:S Nagynehezen elokapartan a köve alól, de teljesen le volt lassulva:( Nem szeretném ha ugyanaz történne vele mint a tiéddel...
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Aeneas
Tag

Elküldve: 2008 Feb. 26. Kedd., 21:29    Hozzászólás témája: idéz

Csaba írta:
Hy mindenkinek!
Egy gyors kérdés: A pandinus imperator milyen gyakran vedlik? Csak mert az enyém már kb. 5hete nem eszik, de semmi "furcsa" viselkedése nincs, de a páncélja széle kicsit fehérebb, illetve az olloja mellett...lehet hogy nem is vedlik, hanam csak fogyózik kicsit? Nagyon boldog De tudnátok tanácsot adni? Elore is kössz

Ez már fajspecifikus kérdés, tehát szerintem át lesz helyezve a Pandinus imperator topicba Vicces Az enyém több hónapig nem kajált, majd elpusztult (nyílvánvalóan az én hibám miatt, csak máig nem igazán tudom, mit csináltam rosszul) és nagyon sajnáltam is ot. A skorpiók színe amikor vedlenek sötétedik, és ilyen opálosabb lesz, ahogy megfigyeltem... de ez nem annyira szembetuno mint mondjuk a madárpókoknál, ahogy eddig észrevettem.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Csaba
Újonc

Elküldve: 2008 Feb. 26. Kedd., 21:07    Hozzászólás témája: idéz

Hy mindenkinek!
Egy gyors kérdés: A pandinus imperator milyen gyakran vedlik? Csak mert az enyém már kb. 5hete nem eszik, de semmi "furcsa" viselkedése nincs, de a páncélja széle kicsit fehérebb, illetve az olloja mellett...lehet hogy nem is vedlik, hanam csak fogyózik kicsit? Nagyon boldog De tudnátok tanácsot adni? Elore is kössz
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Feb. 25. Hétf., 12:22    Hozzászólás témája: idéz

Kezdem is...

fulo írta:
Nagyon szép kis dögök Nagyon boldog

Mivel nekem még sosem volt skorpióm azt szeretném kérdezni,hogy mennyi ideig élnek és mekkorára nonek meg (gondolom ez fajfüggo,de ugy átlagosan)?

A skorpiók élettartama 2-3 évtol akár 20-25 évig terjedhet.
Pl. Centruroides Ny 28-36 hónap, Hadrurus, Hadogenes Ny akár 18-25 év.
A hobbisztikában gyakrabban tartott állatok átlagosan 6-10 évig élnek.
Az ismert fajaik legkissebjei 9 mm nagyságúak adultan
(Typhlochactas mitchelli Sissom, 1988 Ny http://www.americanarachnology.org/JoA_free/JoA_v16_n3/JoA_v16_p365.pdf),
míg a legnagyobbak 18-20cm-esre nonek.
Ezen méretek a csáprágóktól (egész pontosan a carapace elülso szélétol) a méregtövis hegyéig értendok, így az ollók miatt gyakorta nagyobbnak tünhetnek.
A leghosszabb faj jelen ismereteink szerint a Hadogenes troglodytes, melynek hím példányai hosszú végtestüknek köszönhetoen akár a 24 cm-t is elérik.
Tudni kell viszont hogy eme taxon képviseloi elég nyurgák, így tömegre, robosztusságra alul maradnak a nagytestu Pandinus, Heterometrus fajokkal szemben.
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Feb. 25. Hétf., 11:58    Hozzászólás témája: idéz

Innentol kezdve ide lehet írnya az általános (nem tartás vagy fajspecifikus) kérdéseket.
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Skorpiós dolgok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu