Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 14 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Csótányok

Csótányok

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Okt. 05. Hétf., 19:41    Hozzászólás témája: idéz

A Blatta lateralisok nem fogják kirágni, nyugi Kacsint? Én még egyik csótányfajnál sem tapasztaltam olyat, hogy szétrágták volna a műanyagot Mosoly A hullákat érdemes kiszedni, mivel lárvák telepedhetnek meg bennük, nem túl szép látvány.
Faragacs
Látogató

Elküldve: 2015 Okt. 05. Hétf., 15:23    Hozzászólás témája: idéz

Az ilyen tárolódobozt nem tudják kirágni a csótányok? Hallottam, hogy még a vezetékkel is elbánnak, ezenfelül a berakott tojástartó eléggé lyukas.. Nagyon boldog Nem kéne szaporulat a lakásba... Nagyon boldog

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Amúgy milyen faj egyedei ezek? A döglött csótikhoz (pár darab) nem férek hozzá, mert mire a doboz aljáig jutnék, meglépne egy csomó. Ez nagy baj? Ha szaporodni támad kedvük, szívesen ajándékozok később budapestieknek, mert csupán egy pókom van még.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Jan. 29. Csüt., 07:34    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

Próbálkozz ezen az e-mail címen: gryllus8@gmail.com
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Jan. 17. Szomb., 13:04    Hozzászólás témája: idéz

Szombathelyi csótánytenyésztő elérhetőségét meg tudná adni valaki, vagy itt van fenn ő is a fórumon esetleg...?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Cutter
Látogató

Elküldve: 2015 Jan. 16. Pént., 12:41    Hozzászólás témája: idéz

A dubiáknak ki kell bírniuk még postával is, elég szívós dögök.
Egyébként Szombathelyen van egy srác aki tenyészti őket, esetleg az közelebb van.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Jan. 16. Pént., 12:15    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm nektek az infókat, megnyugtattatok! Hosszú szárú csipeszt be kell majd szereznem. Májusi TP-n szeretnék majd bevásárolni Laza , addigra talán lesz olyan jó idő, hogy ezek a trópusi csótik sem fáznak meg, míg Zalába haza hozom őket.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Cutter
Látogató

Elküldve: 2015 Jan. 16. Pént., 11:31    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Én még nem tapasztaltam még azt sem, hogy megpróbált volna megrágni. Egyedül a lába tud szúrni, de az is csak akkor, ha pont rosszul fogod meg, de nem jellemző.

A pókban én úgy tudom annyira nem tesznek kárt, hogy inkább éhen pusztulnak, de nem nyúlnak hozzá.

Nálam jól működik, hogy a csipesszel megfogom a potroha végét, ettől a lábai szabadon maradnak, próbál szaladni, erre a pókok többnyire ráizgulnak és ki is veszik a csipeszből.

Talán fontos, hogy dubiáról van szó.

Üdv
Gergő
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2015 Jan. 15. Csüt., 15:23    Hozzászólás témája: idéz

Almamag írta:
Sziasztok!
A pókok táplálására használatos csótik nem harapnak/csípnek, ha kézzel fogja meg őket az ember? Írjátok páran, hogy esetenként megnyomorgatott csótit kap a pók ilyen-olyan okból, kézzel nyomorgatjátok őket? Félreértés ne essék, simán megfogom őket, ha azt írjátok hogy nem bánt, csak abszolut kezdőként megnyugtatna a tudat, hogy nem csípősek ezek a csataszörnyek Zavarban lev? Zavarban lev? Zavarban lev? Nagyon boldog

Szia!

Harapdálni szoktak, de igazából ez csak próbálkozás, mert a szájszervük nem elég erős ahhoz, hogy átüsse a bőröd. Így csak akkor érzed hogy rágicsál, ha rá figyelsz.

Etetés során csipesszel vagy kézzel szokták egyesek szétnyomni a csótik fejét, így elkerülendő, hogy elássák magukat, kiszökjenek vagy elbújjanak és a már később vedlő pókban kárt tegyenek. Erre nem feltétlen van szükség, illetve nem minden esemény következhet be a fentebb említettek közül minden terráriumban.

Üdv:

Zoli

Csótány Világ Hivatalos Facebook Oldala: https://www.facebook.com/CsotanyVilag

Csótány Világ - Hatlábúakról kétlábúaknak
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Jan. 15. Csüt., 14:27    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
A pókok táplálására használatos csótik nem harapnak/csípnek, ha kézzel fogja meg őket az ember? Írjátok páran, hogy esetenként megnyomorgatott csótit kap a pók ilyen-olyan okból, kézzel nyomorgatjátok őket? Félreértés ne essék, simán megfogom őket, ha azt írjátok hogy nem bánt, csak abszolut kezdőként megnyugtatna a tudat, hogy nem csípősek ezek a csataszörnyek Zavarban lev? Zavarban lev? Zavarban lev? Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2013 Nov. 02. Szomb., 18:43    Hozzászólás témája: idéz

rison77 írta:
Egy 40W-os izzóval fűtöm őket, kb ez a 30 fok a max amit kitud hozni magából. A bent lévő folyamatos gyümölcs nem helyettesíti a vizet? Azért 30 fokon ha beraknék nekik kis kupakba vizet, elég hamar 80-90%-os páratartalom lesz náluk. Illetve mit értesz fehérje utánpótlás alatt?

Helyettesítheti, de csak ha van benne elég nedvesség. A hőmérsékletet mérd le, az a biztos. Ott mérj, ahol a legtöbb állat tartózkodik. Fehérje pedig a száraz kutya-, macskatáp pl.

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Nov. 02. Szomb., 18:16    Hozzászólás témája: idéz

Shipi írta:
rison77 írta:
Ohh igen, a faj lemaradt, argentin csótányokról van szó. Nőni biztos, hogy nőttek egyes példányok, de bőven elenyésző 2-3 mm-es növekedés.
Kép róluk itt .

Előfordulhat, hogy lassabban növekednek. Ennek lehet környezeti oka, hőmérséklet, stb. Nyugodtan feljebb veheted olyan 33 °C-ra a hőmérsékletet. Javaslom, hogy rakj be nekik talajt, hogy el tudjanak bújni jobban. Ilyen magas hőmérsékleten biztosíts nekik minden nap friss vizet, sűrűbben kell odafigyelned a takarításra és mindig legyen előttük friss gyümölcs, zöldség. NO meg persze a fehérje utánpótlás. Ha ezek megvannak, már csak türelem kell. Mosoly

Egy 40W-os izzóval fűtöm őket, kb ez a 30 fok a max amit kitud hozni magából. A bent lévő folyamatos gyümölcs nem helyettesíti a vizet? Azért 30 fokon ha beraknék nekik kis kupakba vizet, elég hamar 80-90%-os páratartalom lesz náluk. Illetve mit értesz fehérje utánpótlás alatt?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2013 Nov. 02. Szomb., 12:48    Hozzászólás témája: idéz

rison77 írta:
Ohh igen, a faj lemaradt, argentin csótányokról van szó. Nőni biztos, hogy nőttek egyes példányok, de bőven elenyésző 2-3 mm-es növekedés.
Kép róluk itt .

Előfordulhat, hogy lassabban növekednek. Ennek lehet környezeti oka, hőmérséklet, stb. Nyugodtan feljebb veheted olyan 33 °C-ra a hőmérsékletet. Javaslom, hogy rakj be nekik talajt, hogy el tudjanak bújni jobban. Ilyen magas hőmérsékleten biztosíts nekik minden nap friss vizet, sűrűbben kell odafigyelned a takarításra és mindig legyen előttük friss gyümölcs, zöldség. NO meg persze a fehérje utánpótlás. Ha ezek megvannak, már csak türelem kell. Mosoly

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Nov. 02. Szomb., 12:42    Hozzászólás témája: idéz

Shipi írta:
Szia!

Hát az elég érdekes. A legelső kérdés ami felmerül, hogy milyen fajról is beszélünk? A klasszikus takarmányállatok (B. dubia, N. cinerea, B. lateralis) már rég kifejlődtek volna teljesen. 3-4 hónap alatt nőniük kellett, az biztos. Vedléseket azért nem láthatsz, mert vedlés után megeszik a vedlést.
Tudnál képeket csinálni róluk?

Kép róluk itt .
Vissza az elejére
Profil üzenet
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2013 Nov. 02. Szomb., 11:12    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Hát az elég érdekes. A legelső kérdés ami felmerül, hogy milyen fajról is beszélünk? A klasszikus takarmányállatok (B. dubia, N. cinerea, B. lateralis) már rég kifejlődtek volna teljesen. 3-4 hónap alatt nőniük kellett, az biztos. Vedléseket azért nem láthatsz, mert vedlés után megeszik a vedlést.
Tudnál képeket csinálni róluk?

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Annamari
Moderátor

Elküldve: 2013 Nov. 02. Szomb., 11:12    Hozzászólás témája: idéz

rison77 írta:
Üdv,
Van körülbelül 30 db mini csótányom , amik nem kerültek elfogyasztásra, mert elég hamar kinőtték őket a pókok, egy bő 3-4 hónapja már, hogy megvannak. Mindig van bent nekik friss gyümölcs, amit fogyasztanak is, a hőmérséklet náluk kb 28-30 fok. A problémám az, hogy még mindig mini méretűek, vedléseket egyáltalán nem látok náluk, kb semmit nem nőttek, holott azt olvastam, hogy 3-4 hónap alatt már ivarérettnek kéne lenniük.

Szia!

Milyen fajról van szó? Esetleg, ha tennél fel róluk pár képet, okosabbak lennénk. Mosoly
A posztembrionális fejlődés ideje fajonként eltér. Trópusi fajoknál általában hosszabb, minimum fél év (hőmérséklet, élelem függő), de kártevők esetében is több hónap.
Vissza az elejére
Profil üzenet
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Nov. 02. Szomb., 11:07    Hozzászólás témája: idéz

Üdv,
Van körülbelül 30 db mini csótányom , amik nem kerültek elfogyasztásra, mert elég hamar kinőtték őket a pókok, egy bő 3-4 hónapja már, hogy megvannak. Mindig van bent nekik friss gyümölcs, amit fogyasztanak is, a hőmérséklet náluk kb 28-30 fok. A problémám az, hogy még mindig mini méretűek, vedléseket egyáltalán nem látok náluk, kb semmit nem nőttek, holott azt olvastam, hogy 3-4 hónap alatt már ivarérettnek kéne lenniük.
Vissza az elejére
Profil üzenet
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 09. Hétf., 09:19    Hozzászólás témája: idéz

terrahut írta:
Sziasztok!

ha kérdésetek van csótányokkal kapcsolatban írjatok bátran hátha tudok segíteni!
Nevet? Nevet?

Köszönjük segítő készséged, de legyél szíves Te is bemutatkozni:
http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9
Tovább jó fórumozást Mosoly
terrahut
Újonc

Elküldve: 2013 Szept. 09. Hétf., 08:44    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

ha kérdésetek van csótányokkal kapcsolatban írjatok bátran hátha tudok segíteni!
Nevet? Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
boloka
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 28. Csüt., 22:08    Hozzászólás témája: idéz

Szia
Körzőhegynyi lyukakon nem mennek ki az esetlegesen kikelő csótik de ha aggodsz akkor etesd fel gyorsan a nőstényeket és válassz más táplálékot pókodnak.
Ez a faj mászik üvegen is ,gyors is ugyhogy nem a legjobb választás.
Üdv:Misi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Buherton
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Márc. 28. Csüt., 21:34    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Az alábbi képen látható csótányt vettem ma a pókomnak:

Némely csótány, a képhez hasonló módon petetokkal rendelkezik. Ezt most vettem észre, és kicsit tartok attól, hogy ha kikelnek a peték, kijutnak a dobozból is. Az átlátszó műanyag dobozon szellőzőnyílásként körzőhegy átmérőjű lukak vannak. Talán ostobaságnak tűnhet a kérdés, de engem aggaszt egy kicsit. Eddig másfajta csótányt vettem, annál nem figyeltem meg.

Előre is köszönöm a segítséget.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 13:04    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Ha erdei csótány alatt Ectobiidae fajokra gondolsz, akkor tudnak mászni az üvegen, de tápértékről nem tudok. Mosoly
Viszont szerintem az orosz vagy csoki csótányra (Blatta lateralis, syn. Shelfordella lateralis/tartara) gondolsz. Sokan használják eleségnek, mert aktív, nem ássa be magát, a mérete is megfelelő. Tápértékről ITT láthatsz egy táblázatot.
Ők viszont nem másznak sík felületen. Függetlenül attól, hogy miket olvasol róluk.

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 24. Vas., 12:59    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Erdei csótány mennyire jó tápértékű? ill. tud mászni az üvegen?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2012 Márc. 31. Szomb., 06:48    Hozzászólás témája: idéz

MaD4 írta:
Minél nagyobb egy csótány annál több idő mire adul...ahogy ez az idő egyre több úgy egyre lassabban fog szaporodni!

Vagy "sok"/gyors szaporulatot tudsz vagy lassú de méretesebb -et...

Ez azért nem így van. Vannak olyan fajok, amik mérete kisebb és a nimfáknak sok idő kell, mire felnőnek. Jó példa erre a Polyphaga aegyptiaca (Egyptian Sand Roach) aminek a nimfáinak 2 év szükséges, hogy beaduljanak.

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
MaD4
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 30. Pént., 12:24    Hozzászólás témája: idéz

Pettyes(ha nem "kockáztatsz" akkor csoki) <-kis pokoknak nagynak is jó csak többet adtsz!
és dubia-t meg kineveled a nagyobbaknak... 2tenyészet kell és nincs gond:)
Vissza az elejére
TarantulaGuy1989
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Márc. 30. Pént., 12:03    Hozzászólás témája: idéz

Értem, köszönöm a válaszodat! Igazából a lassú fejlődése miatt gondoltam, hogy valami másik faj után nézek, egyre több a pókom és egyre nehezebben elégíti ki az étvágyukat a saját tenyészetem!
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
MaD4
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 30. Pént., 11:20    Hozzászólás témája: idéz

Dubia se v.mi mászós faj... vannak azért amik előszeretettel másznak...
vele egyméretű a Rhyparobia maderae ...de Ő szeret mászni...
Elég sok csótány nagyobb nála...
Amik nagyobbak de lassan szaporodnak és könnyű beszerezni:
-Elliptorhina javanica
-Gromphadorrhina portentosa
-Blaberus craniifer

Minél nagyobb egy csótány annál több idő mire adul...ahogy ez az idő egyre több úgy egyre lassabban fog szaporodni!

Vagy "sok"/gyors szaporulatot tudsz vagy lassú de méretesebb -et...
Vissza az elejére
TarantulaGuy1989
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Márc. 30. Pént., 10:01    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Valaki tudna olyan csótány fajt mondani ami kb. akkora mint a dubia vagy lehet nagyobb is (ha egyáltalán van ilyen) de gyorsabban szaporodik nála és a csoki csótányhoz hasonlóan nem mászik a doboz oldalán?!
Nagyobb pókokat szeretnék vele etetni, mert a csoki csótánnyal macerás...

Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Márc. 07. Szer., 19:04    Hozzászólás témája: idéz

Csoki csótányok.

Uploaded with ImageShack.us
Punky
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 21. Szomb., 07:15    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:
Nehogy bocsánatot kérjél már, örülök, ha segít valaki! Mosoly Ezt a grapefruitos dolgot ki fogom próbálni, egyelőre le van cserélve a talaj (kókuszrostot használok amúgy), meg ott van hagyva a csótány egy másik dobozban. Látszólag nincs rajta semmi atkaféleség, az is lehet, hogy csak az az egy volt atkás? A másik még vígan szaladgál, azzal meg nem tudom, mi legyen.

lehet csak az az 1 volt atkás, a másikat add a macskának vagy valami! én nem kockáztatnék inkább Mosoly
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 20. Pént., 08:41    Hozzászólás témája: idéz

Nehogy bocsánatot kérjél már, örülök, ha segít valaki! Mosoly Ezt a grapefruitos dolgot ki fogom próbálni, egyelőre le van cserélve a talaj (kókuszrostot használok amúgy), meg ott van hagyva a csótány egy másik dobozban. Látszólag nincs rajta semmi atkaféleség, az is lehet, hogy csak az az egy volt atkás? A másik még vígan szaladgál, azzal meg nem tudom, mi legyen.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Punky
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 20. Pént., 07:32    Hozzászólás témája: idéz

bocs hogy közbe szólok, eleétől olvasom amit írsz itt a csóti topikba!
szerintem atkásodsz azok azok a fehérek! nos nekem is voltak atkáim, igaz azok nem csináltak semmit a pókommal. meg kicsi szárnyas gecóim is voltak amikor az insubnak mohát raktam be! (érdekes volt mert ugyan úgy van tartva az insub is mint az emilia ugyan az a tőzeg ugyan az a kaja ugyan az minden nálam mégis mindig az insubnál voltak bajok)
cserélj tőzeget és 1 valamit azért tegyél meg, nekem is Kratosz javasolta még anno: bemész a patikába és veszel grépfruit mag kivonatot vagy olajat nem tudom mi a pontos neve. abből kicsit 2-3 cseppet feloldasz vízbe (rá van írva az arány) és be spricceled a pókhoz. az itatóba is lehet tenni. az kinyírja és távol tartja az atkákat meg úgy alapon minden szart ami olyan.
etetésre dubiát ajánlok én is tapasztalatból, bár több csótány fajt tartok én is de nagy részük diszállatnak van tartva.
orosz csótit meg a többit inkább meghagynám a többi állat javára (nálam pl a patkány kapja jutalom kajának a dubiákkal együtt. meg van veszve értük)
mindent összegezve ezt a grépfruitos dolgot próbáld ki, mert ha olyan a probléma, hogy terkón belül is van már belőle vagy szaporodott el abból amit a csótikon láttál ez segít megfékezni!
remélem azért tudtam valamit segíteni ezzel a szösszenettel Nagyon boldog
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 19. Csüt., 22:27    Hozzászólás témája: idéz

Hidd el, nagyon odafigyelek és vigyázok a pókra! Annyira kicsik voltak, hogy lábakat nem láttam rajtuk. Mintha nyüzsögtek volna, de erre már nem mernék megesküdni. Megvizsgáltam az egyik csótányt, látok valami hasonló fehéret a hasán, de nem tudom eldönteni, hogy az most a csótányhoz tartozik-e. Összenyomtam a fejét, és úgy hagyom, holnapra okosabbak leszünk. A póknál meg akkor most rögtön talajt cserélek. Kösz, hogy figyelmeztettél Felki?lt Ezt az orosz/erdei csótányt meg hanyagolom szerintem, úgyhogy továbbra is áll a kérdés, hogy hol lehet Szegeden dubiat kapni. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
MaD4
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 19. Csüt., 22:14    Hozzászólás témája: idéz

akkor nem... nem lehet vmi féreg a csótányaidba? az elég gondot okozhat a póknak... nézd át...!!
(mászkáltak LÁBUK VOLT ?? vagy "lárva"? mert lehetett légy is ! és azok elég szarok akkor b*hatod a tenyészetettedet ,....)

nem akarod piszkálni??? max elhulik a pók... legyél kicsit pedánsabb
nézd át mind 2 helyet abból gondod nem lehet...
Vissza az elejére
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 19. Csüt., 22:08    Hozzászólás témája: idéz

Nem hiszem, ilyen 1 mm nagyságú fehér kis bogyeszok voltak, meg olyan kicsik (~1 cm) a csótányok is, hogy biztos nem szaporodhattak még. Úgy néztem, mintha a leölt csótiból keltek volna ki. Kiszedtem őket, azóta nem láttam többet. Nem akarom most talajcserével pesztrálni a pókot, más cinót tényleg nem látok. A másik kettőt inkább oda se adjam neki?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
MaD4
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 19. Csüt., 21:50    Hozzászólás témája: idéz

az atkák elég nagy gondot tudnak okozni....
Nézd át a terkot/csotik helyét!!(nem kis csótik voltak?...)
teljes takaritás, ezzel tessék vigyázni!
Vissza az elejére
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 19. Csüt., 19:08    Hozzászólás témája: idéz

Én is erre gondolok, mert már vagy egy hete nem evett. Se tücsök, se csótány, se lisztkukac nem kell neki, de nem is feketedik még.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Jan. 19. Csüt., 16:37    Hozzászólás témája: idéz

A pókod nem lehet hogy azért nem ette meg, mert vedlés előtt áll?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Jan. 19. Csüt., 16:33    Hozzászólás témája: idéz

Ere sajnos én nem tudok mondani semmit, én nem rég óta tartok orosz csótit, de nálam nincsenek atkák. Egy hozzáértőbb személy talán tud segíteni megszabadulni az atkáktól.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 18. Szer., 20:55    Hozzászólás témája: idéz

Na délután ki is vettem, mert nem nyúlt hozzá a pók, viszont vagy 8-10 atka volt rajta. Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Jan. 18. Szer., 12:41    Hozzászólás témája: idéz

A kispókoknak tökéletes kaja szerintem, az én paráim imádják Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 17. Kedd., 20:50    Hozzászólás témája: idéz

na ennek örülök, mert annak elég jó a tápértéke:
http://reptilianfacts.blogspot.com/2010/11/rovareleseg-attekintes.html
sok fehérje, kevés zsír, gondolom a pókoknak is ez kell, de javítsatok ki, ha tévednék!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Jan. 17. Kedd., 20:32    Hozzászólás témája: idéz

Az ugyan az mint az orosz csótány, én is nemrég óta tartom őket, kutyatápot plusz almát adj nekik, az enyémek az almát imádják. Magasabb páratartalom és hőmérséklet a legjobb nekik, de ha nem akarod hogy gyorsan fejlődjenek akkor csökkentheted a hőmérsékletet.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 17. Kedd., 18:09    Hozzászólás témája: idéz

na voltam is a boltban, valami erdei csótányt (blatta lateralis) adott a nő, nem hallottam még róla. ilyen színátmenetes, a feje világos-, a segge meg sötétbarna. kérdeztem, hogy milyen kaját adhatok neki, azt mondta, hogy korpát meg búzát. valahol a narancsot hallottam, hogy az a legjobb a csótánynak, azt mondta, hogy a citrusféléket nem ajánlja. korpát lehet kapni a tescoban vagy valahol? úgy tudom, a lisztkukac is azt eszi. na mindenesetre odaadtam egy csótányt a smithinek, de a fejét előbb megkezeltem egy kicsit, meglátjuk mi lesz. ja és még mindig áll az előző kérdésem is... Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 17. Kedd., 08:21    Hozzászólás témája: idéz

igazából még annyit se szeretnék, max ilyen 3-4 db-ot tartanék itthon, és inkább hoznám folyamatosan. ha van mondjuk 3-4 tücsköm is, elvannak egy közös dobozban?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
MaD4
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 15. Vas., 12:21    Hozzászólás témája: idéz

pettyest ajálok akkor ne vegyél sokat mert szeretnek elszaporodni... veszel egy 20at (10-20ft közöt /db az adultnak...) nem vág földhöz és az nem is szaporodik el annyira
Vissza az elejére
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 15. Vas., 11:51    Hozzászólás témája: idéz

köszönöm, már segített egy kedves kolléga! Mosoly hogy milyen faj kéne, azt nem igazán tudom, egy négyvedléses b. smithinek lesz, szóval csak pár darabot vennék meg inkább rendszeresen. tücsökből sincs még tenyészetem, mert egyetlen pókhoz fölöslegesnek tartom. na majd ha lesz egy kis időm, és eljutok a boltba, akkor írok pár sort, de most elég húzós napjaim következnek...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
MaD4
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 14. Szomb., 16:48    Hozzászólás témája: idéz

Várjál plázáig... ha ráérsz... ha meg nem mész más biztos megy és segít neked itt a forumon is van pár szegedi...
(Terrapláza -ra gondolok...).
Ott lesz bőséggel választékMosoly
Ha eletetni akarsz akkor
Dubia.t vagy csoki-t ajánlok (pettyes-t is könnyü de azok elég fürgék és szeretnek szökni.... de azt viszont olcson kapnál...)
Döntsed el magad hogy mekkora kell mennyit költenél rá stb... szívesen segitek ha írsz privátot hogy meik faj lenne ideális: neked(méret /ár stb...alapján)
Vissza az elejére
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Jan. 14. Szomb., 01:07    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok! meg tudná valaki mondani, hogy szegeden hol tudok csótányt venni? az újszegedi trópusban meg a rókusi tescoban lévő állatkereskedésben biztosan nincs. előre is köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
vartusmeister
Tag

Elküldve: 2011 Márc. 21. Hétf., 14:47    Hozzászólás témája: idéz

Nyugiiiii!
Azok a példányok teljesen fehérek, amelyikek frissen vedlettek. Pár óra múlva ugyanolyan színük lesz mint előtte. Viszont amíg fehérek, ne nagyon zaklasd, kergesd vagy fogdosd, mert teljesen puhák és sérülékenyek!
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 21. Hétf., 14:45    Hozzászólás témája: idéz

Hello
Az nem befehéredik hanem levedlik.
Vedlés után fehér, vajszínű a külsejük.
Majd később megkeményedik, besötétedik.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu