Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 39 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Acanthoscurria geniculata (C.L. Koch, 1841) Brazil

Acanthoscurria geniculata (C.L. Koch, 1841) Brazil

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 47, 48, 49  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Nov. 29. Pént., 07:11    Hozzászólás témája: idéz

Nem konkrétan a vakutól, hanem a zargatástól. Vedlés közben jobb nem zavarni a pókot semmivel.
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Nov. 29. Pént., 06:21    Hozzászólás témája: idéz

Azt azért nem hinném, hogy bármi baja lenne a vakutól vedlés közben.
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Nov. 28. Csüt., 23:03    Hozzászólás témája: idéz

Kedves Sanyi25!

Létrehoztam ezeknek a képeknek/témának egy saját topicot. Illetve nem túl szerencsés a pókot vedlés közben vakuval zargatni. Gondok is lehetnek belőle...
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Nov. 28. Csüt., 22:21    Hozzászólás témája: 6-ik vedlés idéz

Itt vannak az ígért képeka 6-ik vedlésről, nem kiválóak de kivehető.

Vissza az elejére
Profil üzenet
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Nov. 27. Szer., 13:16    Hozzászólás témája: Vedlés idéz

Csipesz ma dobott egy hátast, már nagyon vártam. Remélem rendben levedli a 6-ikat. Majd teszek fel képeket.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2013 Nov. 16. Szomb., 14:06    Hozzászólás témája: idéz

Gyenge minőségű képek Pepperől.

http://img1.indafoto.hu/2/1/169631_d7cee63b257e8fa9f1f960aa632841e9/20038793_e7504e05684ec70e03b7ac07a6de5b85_xl.jpg

http://img2.indafoto.hu/2/1/169631_d7cee63b257e8fa9f1f960aa632841e9/20038791_67dd62f5bcaaa7539c437d645cb94f4e_xl.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet
GBence
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Nov. 07. Csüt., 20:15    Hozzászólás témája: idéz

Az én genim is csinált ilyet 3-4 hónapig nem evett és azt hittem vedleni készül (épp ideje lett volna). Így nem is foglalkoztam vele, hogy nem eszik. Amikor legközelebb próbáltam etetni simán elkezdett újra enni. Az én pókom sajnos nem tudom hogy hány vedléses csak azt hogy több mint 8 éves, már adultan kaptam. Ekkora pókoknak nem okoz gondot pár hónap "koplalás", szerintem légy türelmes.

sandor555 írta:
11 vedlésen van túl, Már jó ideje jönnie kellett volna a 12. vedlésének(szerintem). Az utóteste meg 3cm körül saccolnám (Jóval nagyobb volt neki ennél).
Vissza az elejére
Profil üzenet
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2013 Nov. 06. Szer., 18:25    Hozzászólás témája: idéz

Ezen körülmények tudatában nem tudok válaszolni.Az én sub hímem 2 hónapg nem evett, de neki nagyon nagy volt az utóteste.
Vissza az elejére
Profil üzenet
sandor555
Látogató

Elküldve: 2013 Nov. 06. Szer., 18:18    Hozzászólás témája: idéz

11 vedlésen van túl, Már jó ideje jönnie kellett volna a 12. vedlésének(szerintem). Az utóteste meg 3cm körül saccolnám (Jóval nagyobb volt neki ennél).
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2013 Nov. 06. Szer., 18:12    Hozzászólás témája: idéz

sandor555 írta:
Fiúk, lányok. Most már kezdek megijedni. Több mint 3 hónapja nem evett már. .(
Ma is megpróbáltam hátha, de nem érdekli a csóti, csak védekező pózt vett fel, aztán hátrált mikor oda akart menni a csóti.

Mennyi idős, és mekkora az utóteste??
Vissza az elejére
Profil üzenet
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2013 Nov. 06. Szer., 18:12    Hozzászólás témája: idéz

sandor555 írta:
Ma is megpróbáltam hátha, de nem érdekli a csóti, csak védekező pózt vett fel, aztán hátrált mikor oda akart menni a csóti.

Mennyi idős, és mekkora az utóteste??
Vissza az elejére
Profil üzenet
sandor555
Látogató

Elküldve: 2013 Nov. 06. Szer., 16:48    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet website
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Nov. 06. Szer., 06:29    Hozzászólás témája: idéz

előfordul, Nem lesz gond.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Nov. 05. Kedd., 21:20    Hozzászólás témája: Bányász idéz

Szép póki Rolcse. A kis csipesz nagyon szeret földmunkát végezni, már kész barlangja van a bujkálója vége melett belül, de ezen már én is meglepődtem mikor így láttam amikor nemrég ránéztem. Nem lesz baja ettől hogy szinte tiszta föld az egész teste? Sokat szokott amúgy is mosakodni, de a hátáról sose tudta letisztítani. Most meg aztán hogy tiszta föld az egész pók hát nem is tudom, másnál is előfordult már ilyen?

Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Nov. 04. Hétf., 16:40    Hozzászólás témája: idéz

Semi/sub nősti

Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Okt. 21. Hétf., 01:07    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Nincs ezzel semmi probléma. Egy, maximum két vedlés és levedli. Ha meg eszik is akkor pláne nincs gond.
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Okt. 20. Vas., 21:36    Hozzászólás témája: Seb idéz

Sikerült csinálnom 1 képet amin látszik a bal rágóján a sérülés (bemélyedés), enni tud tőle,
remélem vedléskor majd nem fog miatta benragadni az a rágója. Ti mit gondoltok?

Vissza az elejére
Profil üzenet
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Okt. 20. Vas., 18:39    Hozzászólás témája: Építész idéz

Hála égnek úgy tűnik nem esett komolyabb baja, azóta bepuszilt egy kisebb lisztkukacot meg egy kisebb csótit amit félbevágva adtam neki és azóta megint elkezdett földet pakolászni a bujkálójában.

[img]http://imageshack.us/photo/my-images/716/ysv9.jpg/[/img]

Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Okt. 16. Szer., 10:10    Hozzászólás témája: idéz

Van egy topic balesetek név alatt, ott jobb helye lenne a hozzászólásodnak, de ha már ide írtad, akkor:

Valószínűleg meg fog maradni. Eltörni nem igazán tud semmi a lábában csontok híján. Ha ne adj Isten, nem tud enni a következő vedlésig, akkor is megmarad. 1 csáprágóval is tud kajálni. Szerintem legkésőbb a következő vedlésnél helyrejön. Mondjuk ilyen esettel még nem találkoztam... Ha jól emlékszem, Annamari írt annak idején a pókok lábairól, hadd idézzem (csak, hogy egy kis tudomány is legyen Mosoly ):

"Sziasztok!
Kicsit kutakodtam a témában, mert nagyon érdekel. Szal a lábaikon un. hallószőrök vannak, ezekkel a levegő rezgéseit érzékelik( így pl gyors futásnál is kiválóan érzékelik környezetüket)A szaglószerveik pici gödröcskék a lábukon, ezekkel messziről is érzékelnek illatokat.Ennek a párkeresésnél is van szerepe.Az első lábaikon és tapogatóikon nyitott végű ízlelőszőrök találhatóak.Ezekkel "kóstolják" meg az ételt, valamint a hímeknél a nőstény követésében is szerepet játszanak.
Most egyelőre röviden tömören ennyi. Mosoly De igyekszem majd még gyűjtögetni, ha vkit rajtam kívül még érdekel a téma. Mosoly"

"a pókoknak 4 pár üreges járólábuk van, egyenként 6 ízületből állnak.Ezek a mozgást segítik.A legfelső az ember csípőízületéhez hasonlóan forgatható.A lábak hajlítását az izmok végzik, ezzel szemben a kinyújtásban már a testnedvük játszik szerepet.Ez működik a hidraulika elvén.A szív a lábakba pumpálja a testnedvet így az a nyomás miatt kinyújtódik.
Még egy kis érdekesség:a pókok lábai 2esével működnek,ami annyit jelent h. az azonos oldalon lévő első és harmadik valamint második és 4. lábuk egyszerre működik. "
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Okt. 16. Szer., 09:40    Hozzászólás témája: Segítség! idéz

SEGÍTSÉG! Reggel etetésnél történt egy baleset Szomor? Miután beraktam egy kissebb csótányt neki épp visszaakartam tenni a az üveget a müanyag doboz tetejére (üveget használok mert azon keresztűl minden látszik) a kicsi megijedt a csotitól és pont mikor leraktam az üveget odafutott a geni a csóti elöl és az első 4 lábára a geninek ránehezedett az üveg és még asszem az egyik rágója is megsérűlt, és most nem tudja rendesen mozgatni az első 4 lábát és az egyiket magaalá is húzta, most ott gubbaszt a hydrométeren, ahogy elnéztem fojadék nem szivárog belőle de eléggé hogy is mondjam rángatózik az a pár lába mikor menni akar, asszem eltörtek neki, az egyik rágóján meg egy vonalban méjedést vettem észre és kicsit deformálódott is Szomor? Egyből vissza felemeltem az üveget mikor észrevettem szegényt, nagyon gyorsan történt. Kérlek segítsek ugye nem jelenti azt hogy meg fog halni, fel tud ebből épülni vagy most már ilyen marad és éhen hal? Szomor? Ráadásul multhét pénteken vedlett, tegnap evett egy lisztkukacot. Itt van pár kép de nemigen látszik a sérülés, nem sikerült úgy lekapni. Főleg a rágói miatt aggódom.

Vissza az elejére
Profil üzenet
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Okt. 15. Kedd., 17:23    Hozzászólás témája: idéz

8 vedléses nősténykém... kaja közben...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Reira25
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Okt. 15. Kedd., 12:42    Hozzászólás témája: Re: Csipesz idéz

Sanyi25 írta:
Ma sikerült lefényképeznem a 3 napja vedlett kis Csipeszt, most 5 vedléses Mosoly De azt hiszem sajna
hím mivel majdnem 3x akkora mint volt és a lábai hatalmasak, sajna a vedlésén az utóteste bőrét teljesen összecincálta. De azért szeressük Mosoly

Ezt azért még ennyiből nem igazán lehet megállapítani Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Okt. 14. Hétf., 11:58    Hozzászólás témája: Csipesz idéz

Ma sikerült lefényképeznem a 3 napja vedlett kis Csipeszt, most 5 vedléses Mosoly De azt hiszem sajna
hím mivel majdnem 3x akkora mint volt és a lábai hatalmasak, sajna a vedlésén az utóteste bőrét teljesen összecincálta. De azért szeressük Mosoly

http://img32.imageshack.us/img32/9955/vfz.JPG

Vissza az elejére
Profil üzenet
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Okt. 11. Pént., 19:09    Hozzászólás témája: Úgy néz ki rendben ment. idéz

Ha jól látom végzett Csipesz a vedléssel, így már 5 vedléses lett a drága. Sajnos nem látom rendesen hogy minden lába meg van e de a két méregkarma ha jól láttam sértetlenek, az utótestét szintén nem láttam. Még a hátán fekszik és tisztogatja magát. Mintha megérezte volna hogy egész délután le voltam törve a jövevény geni halála miatt, még sírtam is, és mint ha így akart volna kicsit jobb kedvre deríteni. Sajnos a vedlésről nem tudtam képeket csinálni mert a bujkálóban volt eltorlaszolt bejárattal, én is alig láttam be a kis résen amit hagyott.
Itt van a részletes dokumentáció a kezdéstől a vedlés végéit amit én annyira kerstem de nem volt.
Hátha még valakinek jól jöhet. Ha elöjön teszek fel róla képeket.

4v-esen került hozzám 2013.09.12-ikén másnap evett 2 csontit
aztán rá következő nap még 1-et, utána pár nap szünet és egy fél csótányt
utána elkezdte magát befalazni a bujkálójába a 17-ik napon délután előjött
a vizes részre és szinte meg sem mozdult egész nap,
másnap reggel visszament és visszafalazta a kis rést amin kijött.
A 22-ik napont mikor benéztem hozzá a kis résen 17:00 körül
a bujkáló közepén vol, 17:30 kor ismét ránéztem és a hátán feküdt.

5v-Kezdés: 2013.10.11 17:30-19:58-ig. Hőfok: 22C Páratartalom: 75%
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Okt. 11. Pént., 16:33    Hozzászólás témája: Vedlés! idéz

Valami jó is történik legalább ezen a napon, az előbb világítottam be Csipesz buvóhejére a kis résen át és látom hogy hason fekszik, végre úgy néz ki elkezdődött a vedlés 22 nap kajaszünet után! Remélem minden rendben lesz, ha őt is elveszeítem azt nem tudnám már elvileslni. Ha túl van rajta és előjön majd csinálok pár képet.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Okt. 11. Pént., 12:20    Hozzászólás témája: Tragédia! idéz

Beszéltem Darts-al rendes volt mert azt mondta visszautalja a pók árát még ha ez nem is hozza vissza szegényt az életbe. Nekem a pók élete fontosabb lett volna mint a pénz, még mindíg fel sem tudom fogni. Erőt vettem magamon és kicsit jobban megnéztem és láttam hogy az utóteste meg van nyomódva és oldalt felvan hasadva a bőre és ott fojt ki a sok nedv. teszek fel 3 képet ahol látszik Szomor?

http://indafoto.hu/sanyik/image/19770323-448ce214/user#nagyitas

http://indafoto.hu/sanyik/image/19770333-96e02705/user#nagyitas

http://indafoto.hu/sanyik/image/19770343-dbd3c659/user#nagyitas
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Okt. 11. Pént., 11:27    Hozzászólás témája: Tragédia! idéz

Ma megjött a másik geniculata amit Darts-tól rendeltem, 3 napot idegeskedtem végig mire megérkezett a csomag is sértetlen volt, erre mikor kibontottam ez a látvány fogadott. A geni holtan érkezett, már valoszínű a feladása napján meghalt mivel mikor kibontottam a csomagot a kis átlátszó müanyag doboz amiben volt egy szalvétában volt benne a geni becsomagolva megnyomhatta az utótestét mikor beletette mert tele volt fojadékkal a szalvéta és az utóteste egy részére rá is volt tapadva, aszittem ott helyben szívróhamot és idegrohamot is kapok egyben. Csináltam 2 képet felteszem hogy lássátok hogy ez bizony csomagolási gondatlansából történhetett. Szerintetek is?

http://indafoto.hu/sanyik/image/19770057-00597ff4/586309#nagyitas

http://indafoto.hu/sanyik/image/19770059-4bf90868/586311#nagyitas

És ráadásul a meglévő genim már 22 napja hogy nem eszik és még mindíg nem vedlett le.
Ha őt is elveszítem nem tudom milessz.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Okt. 09. Szer., 11:56    Hozzászólás témája: A kis Csipesz idéz

Tettem fel egy videót amit a 3 hete beásott vedlés előtti genim heyléről készítettem, hátha még valaki hasznát veszi később. Remélem most már lassan levedlik, majd teszek fel képet ha sikerült végre a kicsinek a ruhacsere.

https://www.youtube.com/watch?v=ZnIbaLmSt-0&feature=autoshare
Vissza az elejére
Profil üzenet
green4
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Okt. 08. Kedd., 16:38    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Nekem hasonló problémám volt a Nhandummal, annyi különbséggel, hogy ő abszolút nem adott magáról életjelet, de végül sikeresen levedlett.

Itt elolvashatod: (alulról a 6. hsz.)

Problémák/Vedlések - 1.oldal

http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Okt. 08. Kedd., 16:07    Hozzászólás témája: Csipesz idéz

[img]http://indafoto.hu/sanyik/image/19750321-266507f7[/img]

19-napja hogy a 4-vedléses genim (Csipesz) elásta magát de még mindíg nem vedlett le, tudom mert tegnap előtt előjött de másnap már vissza is ásta magát, az utóteste elég sötét volt amúgy. Itt egy kép a barikádról amit csinált, gondoltam kipróbálom a fényképezőt amit ma vettünk Mosoly
Valakinek valami ötlete hogy mért nem vedlett még le? Esti hőmérséklet 19-20 fok nappal 22, de mikor világítok neki 25w-os spot lámpával pár órát akkor 24-26 fok. Most már nagyon aggódom mert azt halottam ha sokáig huzza bele is ragadhat.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Okt. 06. Vas., 18:42    Hozzászólás témája: idéz

Felesleges ráparáznod. Az én genim ma vedlette a 7.-et, 2 hónapot vártam rá (1 hét híján). Majd ha készen áll, levedlik. Nem tudod siettetni. Ha elég nagy az utóteste és sötét, illetve nem fogad el kaját, (az enyém pl. 2 hétig korom fekete volt), akkor hamarosan levedlik majd. Ne aggódj! Mosoly
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Okt. 06. Vas., 16:57    Hozzászólás témája: Csipesz idéz

17 napja hogy Csipesz nem eszik és elbarikádozta magát a bujkálóban, ma hazajöttem és Csipesz ott volt a bujkálója elött a vizes részen és szomóruan láttam hogy még mindíg nem vedlett le pedig az utóteste elég sötét, ez volt kb délután 3-kor és azóta meg sem mozdult csak ott van a vizes részen ugyanott ahol akkor volt mikor megjöttem, nincs alatta vedlési háló és nem ált neki álva vedleni. Kicsit kezdek már aggódni, amiket itt visszaolvastam egy 4-vedléses geninek se tartott ennyi ideig
1 vedlés. Csak nincs valami baja? Valakinek valami ötlete?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 24. Kedd., 16:59    Hozzászólás témája: idéz

És a 18-19 cm-es óriás

http://img2.indafoto.hu/2/1/169631_d7cee63b257e8fa9f1f960aa632841e9/19645245_149eace9b4912ba47407844d01c65e65_xl.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Szept. 24. Kedd., 15:17    Hozzászólás témája: idéz

Sanyi25 írta:
Elolvastam már őket. De az nem volt benne amit kérdeztem. Pl ugye a kis pók nem használ még itatót. Meg az se hogy egy kis pók én esetemben 4v geni menyi idő után áll neki vedleni miután beszüntette a kajálást, a nagyobaknál nyilván sokkal több idő. Inkább olyantól kérdeztem aki még emlékszik hogy kb neki meddig tartott mire nekiált levedleni? Nem bántásiból.

az összes kérdésedet feltették már 9999999999999999-szer a különböző topicokban,de biztos vagyok benne, hogyha a faj topicját átböngészed ott is megtalálod rájuk a választ.
miért is jó ez?
több okból is:
pl.
- többet megtudsz a pókodról és annak tartásáról.
- miközben átnézed majd legalább tucadszor találkozol a hasonló kérdésekkel és válaszokkal mint ez itt. ésrészben ettől lesz 40+ oldal egy fajtopic. mert mindig egyszerűbb kérdezni kérdezni mint megkeresni a választ... aztán meg jön a "jogos" panaszkodás, hogy ennyi haszontalan információ között nem találod a lényeget. ezért. mert mindent egy helyett 100x kell leírni, és igy lesz a segítő szándék káros.
nem bántásból Mosoly
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 24. Kedd., 14:51    Hozzászólás témája: idéz

Elolvastam már őket. De az nem volt benne amit kérdeztem. Pl ugye a kis pók nem használ még itatót. Meg az se hogy egy kis pók én esetemben 4v geni menyi idő után áll neki vedleni miután beszüntette a kajálást, a nagyobaknál nyilván sokkal több idő. Inkább olyantól kérdeztem aki még emlékszik hogy kb neki meddig tartott mire nekiált levedleni? Nem bántásiból.
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Szept. 24. Kedd., 12:50    Hozzászólás témája: Re: Vedlés? idéz

Sanyi25 írta:
Sziasztok. A 4v-kis genim multhét csütörtök óta, mióta megette a fél csótit nem eszik. És 4 kis fehér folt jelent meg a hasán, mikor megérkezett csak 2 volt látható a hasán (az utóteste hasán). 2 hete lesz hogy nálam van, és előtte 1 hétig tartott míg lebeszétem a kicsi érkezését. Szal ha nem frissen vedlett volt akkor lassan 1 hónapja van rajta a ruci, néztem vedlési videókat genikről és akkor láttam a hasukon a 4 fehér foltot mikor nekiáltak vedleni. Szerintetek az enyém is lassan vedleni fog? És 4 vedlésnél hány napig tart mire rászánya magát a ruhacserére? Előre is köszi.

szia!

nagyon erősen javaslom hogy olvasd át a GYIK-ot és az általános topic-okat,mert a tudatlanságod a pókod életébe fog kerülni.
http://www.arachnida.hu/modules.php?name=FAQ

a 4 folt azért van ott,mert a pókod mint minden madárpók NÉGYTÜDŐS pók!!! Attól, hogy nem láttad korábban még ott volt mindegyik hidd el. Vélhetően vedleni fog hamarosan,de ez nem ebből következik,hanem abból, hogy nem fogad el táplálékot és "korához képest" régen vedlett. ügyelj rá, hogy folyadékhoz jusson,etetni nem kell. A következő hetekben levedlik,majd utána legalább egy hétig ne kináld újra eleséggel.

üdv.
Hawk
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 24. Kedd., 12:37    Hozzászólás témája: Vedlés? idéz

Sziasztok. A 4v-kis genim multhét csütörtök óta, mióta megette a fél csótit nem eszik. És 4 kis fehér folt jelent meg a hasán, mikor megérkezett csak 2 volt látható a hasán (az utóteste hasán). 2 hete lesz hogy nálam van, és előtte 1 hétig tartott míg lebeszétem a kicsi érkezését. Szal ha nem frissen vedlett volt akkor lassan 1 hónapja van rajta a ruci, néztem vedlési videókat genikről és akkor láttam a hasukon a 4 fehér foltot mikor nekiáltak vedleni. Szerintetek az enyém is lassan vedleni fog? És 4 vedlésnél hány napig tart mire rászánya magát a ruhacserére? Előre is köszi.
Vissza az elejére
Profil üzenet
ballinboy
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 22. Vas., 18:35    Hozzászólás témája: Re: kérdés idéz

Sanyi25 írta:
Lehet hogy hülye kérdés, de a pókok is szoktak valamikor aludni pl nap közben pár órát?

http://animals.pawnation.com/tarantulas-sleep-1629.html
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 22. Vas., 17:52    Hozzászólás témája: kérdés idéz

Lehet hogy hülye kérdés, de a pókok is szoktak valamikor aludni pl nap közben pár órát?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 19. Csüt., 19:49    Hozzászólás témája: bújt :D idéz

Hú már ijen szép nagy Darwinka? Ehez képest az én kis 4v-genim palotában lakik Nagyon boldog Pedi az sem mondható éppen nagy doboznak. Ma ezt csinálta hogy a bujkáloja ajtaját félig befalazta, a hátuljánl meg csinált 1 vészkijáratot, vagy csak a föld omlott be ahogy ásott, valameik a 2 közül. Am az mitől van hogy éjjel mikor előjön olyan mint ha remegnének a rábai vagy hogyis mondjam mikor egy hejben van? 20-21 fok van neki éjjel.
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Szept. 19. Csüt., 19:38    Hozzászólás témája: idéz

Azt hitte jól elbújt, a kis naiv. :'D

Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Szept. 19. Csüt., 11:21    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem nem sokra jutnál pár képpel, amin ugyan azt látnád kb, mint ami nálad van...mert mindenki vagy lámpával fűt, mint te, vagy fűtőkábellel, vagy semmivel. Ha túl magas a hőmérséklet a lámpával, akkor tedd távolabb a doboztól, mert ugye minél messzebb rakod a doboztól, annál kevésbé melegíti (mily meglepő)

De ha már a múltokri hsz-emet nem sikerült megfogadni és rátalálni az oldalon a többi topikra, belinkelem neked azokat, amik segíthetnek a dologban:

Fűtés/világítás
Terráriumok képei
Pára és hőmérő
Megvilágított órák száma
Talajfűtő
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 19. Csüt., 09:26    Hozzászólás témája: Hőmérséklet idéz

Tudnátok felrakni képeket a terráriumról vagy dobozról amiben tartjátok a drágákat? A fűtés érdekelne hogy ki hogyan oldaja meg a hömérsékletszabájozást, szal ha lehet látszódjon mivel tartjátok nappal hőmérsékletet. Nagyon hálás lennék. Nekem a négy vedlélses genim egy kis müanyag ( azért nem nagyon kicsi ) dobozban van. Esti szobahőmérséklet 19-22 fok közt váltakozik, attól függ mien nap volt. Nappal asztali kislámpával próbálom megvilágítani a doboz tetejét a doboz egyik sarkánál és kb 26 fokon tartani a hőmérsékletet, a doboz oldalain vannak szellőző jukak, és mégis bepárásodik, a pók meg mikor bekapcsolom a világítást a bujkálója hátsórészére vonul ( müanyag fekete félbevágott virágtartó ) és a lábait a fejéhez összehuzva a bujkáló falára féltestel öszehuzza magát ( egésztestel nem tud felmenni mert a hátulja nem olyan magas ), ( a müanyag doboz oldalain a szellözőjukakat kis furófejjel csináltam, szal a szellőzésen már nemigen van mit kompenzálni a pára ellen mert elág sok van rajta, a muanyag doboz teteje pedig méretre vágott átlátszó üveg ). Aszittem ilyenkor kijönnek felmelegedni nem? Viszont az enyém pont az ellenkezőjét csinálja. Este viszont meg mikor nagy nehezen kiszokott jönni akkor meg remegnek a lábai, vagy hogy is mondjam, és lassan mozog, reggel meg megy vissza a bujkálóba. Valakinek valami ötlete? A válaszokat és a fotókat előre is köszönöm aki tesz fel. Remélem haragszik meg senki, de seholsem találtam erre semmitse.
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 21:11    Hozzászólás témája: idéz

Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Szept. 16. Hétf., 16:26    Hozzászólás témája: idéz

Sanyi25 írta:
ugye nem baj ha a kertből egy kis szárazfölted hozzákevertem a kókuszrostföldhöz

Nem baj, de fertőtlenítés céljából mikrózd meg!
Sanyi25 írta:
túl vizes volt a talaj

Kell a nedvesség, de ne úszon! A talaj felét nedvesítd csak be kicsit, szóval legyen száraz és nedves régió, így eldönti, hogy mi jó neki.

Ha nem mozdul ki, akkor nem kell csesztetni, lehet vedleni fog, vagy csak olyan a "kedve".
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Gerg
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 16. Hétf., 16:21    Hozzászólás témája: idéz

Sanyi25 írta:
Remélem nem haragszik meg senki hogy ezt megkérdezem. Az ugye nem baj ha a kertből egy kis szárazfölted hozzákevertem a kókuszrostföldhöz mert szerintem túl vizes volt a talaj a póknak mert folyton a bujkálója falán gubbaszt összehuzva egész nap, még napozni se jön ki. Gondoltam talán így majd kimozdul, szerintetek? Ugye nem lesz baja a kerti földtől hogy összekevertem a kókuszrosttal?

Nem, nem lesz tőle baja. De lehet. ezért érdemes előtte a földet amit használni fogsz betenni a sütőbe, és kisütni (200-250 fok) úgy egy 10 percig legalább. Miután kihűlt, beteheted a póknak. A forrázás is jó megoldás, de kényelmetlenebb mert meg kell várni mire kiszárad.

///OFF: A sok 'dühöngő' miatt most meg már kérdezni se fognak merni... S?r? vagy nagyon szomor? ///
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 16. Hétf., 16:14    Hozzászólás témája: idéz

Remélem nem haragszik meg senki hogy ezt megkérdezem. Az ugye nem baj ha a kertből egy kis szárazfölted hozzákevertem a kókuszrostföldhöz mert szerintem túl vizes volt a talaj a póknak mert folyton a bujkálója falán gubbaszt összehuzva egész nap, még napozni se jön ki. Gondoltam talán így majd kimozdul, szerintetek? Ugye nem lesz baja a kerti földtől hogy összekevertem a kókuszrosttal?
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Szept. 15. Vas., 18:29    Hozzászólás témája: idéz

Csinált olyat igen, semmi baja ne aggódj. Mosoly A lisztkukac jobb ha mást tényleg nem tudsz beszerezni, etesd nyugodtan azzal. A párát meg nem kell letörölnöd a doboz oldaláról, nem baj, ha bepárásodik, majd elpárolog magától.
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Szept. 15. Vas., 13:21    Hozzászólás témája: idéz

Sanyi25 írta:
sszandra nálad csinált olyat a kis geni hogy csak éjjel jön elő nappal meg szinte végig a bujkálója sarkában lent, vagy a bujkáloja sarkának bent fenn az oldalán van, a lábait meg teljesen magaköré kuporítja? Mitől van ez? Így alszik vagy valami baja van? Meg tegnap mikor kicsit asztali lámpával próbáltam felmelegíteni a müanyag dobozát az bepárásodott, körbe kelett törölnöm zsepivel me tiszta homáj volt.

Az nagyon jó dolog, hogy belekezdtél ebbe a pókozásba. Az is fasza, hogy el kezdted használni is ezt a fórumot, de ha már fel nézel ilyen sűrűn erre az oldalra, akkor ne csak kérdezgess, hanem olvass is légyszíves, mert ezek annyira alap kérdések amiket felteszel, hogy nagy részére a választ keresni sem kell, mert a GYIK-ben megtalálható mind. Ha ennyire sok információra van szükséged, akkor ne legyél lusta olvasgatni kicsit! (nem csak ebből a topikból áll a fórum és ez a topik sem ebből az egy oldalból) Bocs a hangnemért, de minden harmadik új fórumozó fel teszi szinte ugyanezeket a kérdéseket hatvanhatszor és a fórum negyede kb. ebből áll...
Egyébként ezek éjszakai állatok, ezért csak éjszaka aktívak, a pára meg általános iskola fizika óra Kacsint?
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Szept. 15. Vas., 12:32    Hozzászólás témája: idéz

sszandra nálad csinált olyat a kis geni hogy csak éjjel jön elő nappal meg szinte végig a bujkálója sarkában lent, vagy a bujkáloja sarkának bent fenn az oldalán van, a lábait meg teljesen magaköré kuporítja? Mitől van ez? Így alszik vagy valami baja van? Meg tegnap mikor kicsit asztali lámpával próbáltam felmelegíteni a müanyag dobozát az bepárásodott, körbe kelett törölnöm zsepivel me tiszta homáj volt.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 47, 48, 49  Következő
3 / 49 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu