Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 22 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Fűtés/Világítás

Fűtés/Világítás

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
BakoMano
Újonc

Elküldve: 2014 Máj. 01. Csüt., 03:27    Hozzászólás témája: idéz

A próbát nem a 80W hanem egy 25W-otossal próbáltam. Valószínűleg a sűrűség a probléma. Egy hőérzékelös kapcsoló szabályazza ( Conrad-ban vettem UT200)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Ápr. 30. Szer., 18:49    Hozzászólás témája: idéz

Lemérted a terráriumban milyen meleget csinál így az egész kábel? Azért az kicsit durva, hogy szét olvaszt mindent. Nehogy kinyírd az állatodat, akármi alá akarod tenni!!!
BakoMano
Újonc

Elküldve: 2014 Ápr. 30. Szer., 18:37    Hozzászólás témája: idéz

Egy 30x30alapterületű terrárium alá szeretnék felszerelni egy 80W - 9m fűtőkábelt (tudom ez sok, de télen hideg a helység, és van egy hökapcsoló ami szabályozza) A problémám az, hogy nagyon sűrűre kell hajtogatni a kábelt kb. 1 cm-méterenként, így már a hungarocelt és a polyfont is elolvasztotta 30-60 perc alatt. Nekem már nincs más ötletem mint a falapra rögzíteni U szeggel a kábelt.
Valakinek estleg más egyszerű ötlete?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Jan. 10. Pént., 05:11    Hozzászólás témája: idéz

Tegyél a terkóba egy hőmérőt és figyeld, milyen időközönként kellene a fűtésnek mennie ahhoz, hogy ne emelkedjen kritikus szintre a hőmérséklet, majd ahogy CSABI is mondta egy időzítős kapcsoló a többit megoldja. Érdemes ilyet használni, a tekerős/nem digitális is alkalmas erre a feladatra.
C5ABI
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Jan. 09. Csüt., 22:11    Hozzászólás témája: idéz

időkapcsolóval megoldhatod, hogy csak bizonyos időközönként kapcsoljon be a fűtés. egy digitális időkapcsoló max 1-2 ezer ft. percre pontosan beállíthatod, hogy mikor kapcsoljon be és ki.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Petofi
Látogató

Elküldve: 2014 Jan. 09. Csüt., 15:33    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Még sosem jártam így, de most olyan hideg van nálunk, hogy kénytelen vagyok fűteni a P. metámat. De mivel még sosem használtam fűtőkábelt, de úgy semmilyen más eszközt sem igazából, mert eddig a szobában inkább hőség volt, mint hideg, így nem tudom, hogy káros-e a pókra nézve ez a módszer, amit kitaláltam. A terkó egyik oldalfalára ilyen hullámos mintában felragasztottam kívülre a fűtőkábel egy részét. Kellemes melegre felfűtötte az üveg terkó egyik falát, de kicsit félek, hogy nem-e árt ez a póknak, nem fűtheti-e túl majd idővel. Bár a pók épp a másik oldalon van a sarokban, de azért mégis féltem a drágámat, nehogy valami baja legyen, megsüljön például vagy ilyesmi. Vagy csak túlparázom a dolgot?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Nov. 04. Hétf., 16:11    Hozzászólás témája: idéz

Ilyen nagy területnél inkább egy fűtőkábelen gondolkoznék el Kacsint?
Charleston
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Nov. 04. Hétf., 10:50    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni fűtés ügyben, mégpedig egy 110x50 cm-es részt akarnék fűteni mert ekkora asztalon vannak a pókok. Ezt a területet mivel lehetne befűteni? Olvastam hogy az infra izzó jó erre de befűtene e ekkora területet? Köszi a segítséget előre is!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
BakoMano
Újonc

Elküldve: 2013 Okt. 17. Csüt., 18:00    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok
Szerintetek ha kültéri led szalagot beragasztom a pók terráriumába azt vajon szét tudja cincálni egy kifejlet madárpók, Pl. Avicularia geroldi?
Vissza az elejére
Profil üzenet
fujy84
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Okt. 09. Szer., 10:06    Hozzászólás témája: idéz

rison77 írta:
fujy84 írta:
Sziasztok!

Van két kis pókom kb 3-4vedlésesek egy A.geniculata és G.rosea szóval még műanyag kajás dobozban laknak. Viszont a mostani albérletben reggelre eléggé lehűl a szoba. Olyan 16-17 fok szokott lenni napközben pedig 18 körül. Most egy 44W-os halogén izzóval melegítek kb 20-30cm-re a dobozok tetejétől. Ez kb de 9-tól egészen este 9-10-ig megy. Az lenne tehát a kérdésem,hogy szerintetek ez így elég e nekik és a reggeli 16-17 fok nem kevés e nagyon?? Gondoltam ilyen 10-20W-os fűtőfóliára vagy fűtőcsíkra:http://www.heating.hu/ultratherm-terrarium-akvarium-kutyahaz-futes.html

de gondolom ha erre rátenném a kis műanyag kajás dobozokat az nem lenne jó ötlet?

hello,
Nálam is hasonló a szituáció, én jelenleg egy 40w-os spotizzóval fűtök nekik nappal, ami elég szépen nyomja a hőt a halogén izzóhoz képest. Egy kis íróasztali lámpába van belerakva, 2 oldalára vannak rakva a pókok, hogy ha netán nem szeretik az éles fényt akkor eltudjanak húzódni. Nappal olyan 25-27 fok van, éjjelre pedig lemegy 17-18 fokra. Szerintem nem okoz gondot még ez a hőmérséklet, hiszen a természetes élőhelyükön is éjszaka hidegebb van mint nappal.

Akkor a spot izzó nagyobb hőt fejleszt mint a halogén??Ezt nem is tudtam. Éjjel az nem gond ha lemegy azt tudom,hisz a G.rosea is félsivatagos területeken fordul elő.
Vissza az elejére
Profil üzenet
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Okt. 08. Kedd., 19:39    Hozzászólás témája: idéz

fujy84 írta:
Sziasztok!

Van két kis pókom kb 3-4vedlésesek egy A.geniculata és G.rosea szóval még műanyag kajás dobozban laknak. Viszont a mostani albérletben reggelre eléggé lehűl a szoba. Olyan 16-17 fok szokott lenni napközben pedig 18 körül. Most egy 44W-os halogén izzóval melegítek kb 20-30cm-re a dobozok tetejétől. Ez kb de 9-tól egészen este 9-10-ig megy. Az lenne tehát a kérdésem,hogy szerintetek ez így elég e nekik és a reggeli 16-17 fok nem kevés e nagyon?? Gondoltam ilyen 10-20W-os fűtőfóliára vagy fűtőcsíkra:http://www.heating.hu/ultratherm-terrarium-akvarium-kutyahaz-futes.html

de gondolom ha erre rátenném a kis műanyag kajás dobozokat az nem lenne jó ötlet?

hello,
Nálam is hasonló a szituáció, én jelenleg egy 40w-os spotizzóval fűtök nekik nappal, ami elég szépen nyomja a hőt a halogén izzóhoz képest. Egy kis íróasztali lámpába van belerakva, 2 oldalára vannak rakva a pókok, hogy ha netán nem szeretik az éles fényt akkor eltudjanak húzódni. Nappal olyan 25-27 fok van, éjjelre pedig lemegy 17-18 fokra. Szerintem nem okoz gondot még ez a hőmérséklet, hiszen a természetes élőhelyükön is éjszaka hidegebb van mint nappal.
Vissza az elejére
Profil üzenet
fujy84
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Okt. 08. Kedd., 18:56    Hozzászólás témája: idéz

souvenir95 írta:
Nálunk is ugyan ez volt. Viszont a saját magunk kényelme és a pókok kényelme érdekében mi már bekapcsoltuk a gázkonvektort. Azt a plusz 6-7 ezret amit így fogyaszt még kibírja az ember. Így állandó 24-25 fok van, ami jó nekik is és nekünk is Mosoly Ami a világítást illeti szerencsére még süt a nap, aminek a fénye természetes fényt ad nekik így én a lámpás világítást egyenlőre hanyagolom.

Fény-el náluk sincs baj,de mivel még kicsik a pókok nem tudom hogy tudnám őket fűteni. Itt sajnos gázkonvektor és radiátor van + sztem az ablakszigetelés se a legjobb. Ha 24-ot szeretnék a szobába akkor nálam az sajnos nem plusz 6-7e lenne.
Vissza az elejére
Profil üzenet
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Okt. 08. Kedd., 14:27    Hozzászólás témája: idéz

Nálunk is ugyan ez volt. Viszont a saját magunk kényelme és a pókok kényelme érdekében mi már bekapcsoltuk a gázkonvektort. Azt a plusz 6-7 ezret amit így fogyaszt még kibírja az ember. Így állandó 24-25 fok van, ami jó nekik is és nekünk is Mosoly Ami a világítást illeti szerencsére még süt a nap, aminek a fénye természetes fényt ad nekik így én a lámpás világítást egyenlőre hanyagolom.
Profil üzenet állomány
fujy84
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Okt. 08. Kedd., 13:02    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Vissza az elejére
Profil üzenet
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 22. Vas., 16:05    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem talán ide pont illik a kép:

3m hosszú ledcsík PC-ről üzemeltettve. Az első terko 7-8 kiló körül mozog az utolsó a lösztartalma miatt 10-12 kilós lehet kicsit parázok nehogy rámszakadjon:)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pityu03
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 22. Vas., 00:08    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
sszandra írta:
de a halogén az nem ugyan az mint a spot?

Ilyet nem illik írni, főleg nem neked. Vicces

Pityu03 írta:
Igen, a legtöbb halogén, valószínű hogy neked is az van Mosoly De attól függ milyen a foglalat, ha sima csavarós akkor nem biztos, hogy halogén.

Miért ha GU10es a foglalat akkor biztosan halogén? Nagyon boldog

Gu10esben én eddig csak ledet vagy halogént láttam, a led kizárva mivel az nem melegít... így igen, biztos halogén Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gerg
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 21. Szomb., 20:59    Hozzászólás témája: idéz

souvenir95 írta:
Sziasztok! Olvastam valahol, hogy az infra izzók is tökéletesen megfelelnek a terráriumok fűtésére!
Az lenne a kérdésem, hogy használ valaki ilyen módú fűtést, illetve egy ehhez hasonló infra izzó megfelelő e a célra?

Köszönöm!

Szia!
Igen megfelelő, én is használok ilyet néha. Mivel sokat fogyaszt, ezért ritkán (100 W-os). Elég gyorsan melegít, de könnyen túlmelegszik a terrárium, erre oda kell figyelni.
A póknak semmi baja nem lesz tőle, ez az infra-sugár nem káros az emberi szervezetre sem.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 21. Szomb., 10:13    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Olvastam valahol, hogy az infra izzók is tökéletesen megfelelnek a terráriumok fűtésére!
Az lenne a kérdésem, hogy használ valaki ilyen módú fűtést, illetve egy ehhez hasonló infra izzó megfelelő e a célra?

Köszönöm!

Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Szept. 19. Csüt., 22:47    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
de a halogén az nem ugyan az mint a spot?

Ilyet nem illik írni, főleg nem neked. Vicces

Pityu03 írta:
Igen, a legtöbb halogén, valószínű hogy neked is az van Mosoly De attól függ milyen a foglalat, ha sima csavarós akkor nem biztos, hogy halogén.

Miért ha GU10es a foglalat akkor biztosan halogén? Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 22:41    Hozzászólás témája: idéz

Ja értem, nem nekem sima van akkor, 14es foglalattal, csavarós. Mosoly A reflektorlámpa (nekem is olyan spotom van) ha jól vagyok informálva azt jelenti, hogy egy bizonyos sugárban adja le a hőt, nem szórja szét, ezáltal több energiát tart meg ergo melegebbet ad.
ballinboy
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 22:36    Hozzászólás témája: idéz

"A halogénlámpa is izzólámpa, a hagyományos izzótól annyiban tér el, hogy az izzószálat kisméretű - többnyire - kvarcüvegből készült bura veszi körül, amelyben valamilyen semleges gáz és kis mennyiségű halogén elem (jód, bróm) található."

Elvileg már nem is forgalmaznak hagyományos izzót.
http://www.sg.hu/cikkek/91833/eltunik_a_40_wattos_hagyomanyos_izzo_is

És az mit takar pontosan hogy nekem reflektor izzóm van? Mert van ugyanilyenben spot izzó is.
Az egyik nagyobb fényt/hőt bocsájt ki mint a másik?

Mondtam a világítástechnikai szaküzletben, hogy minél rosszabb hatásfokú az izzó, nekem annál jobb, ő ezt ajánlotta, mert őszerinte ez adja le a legtöbb hőt (azok közül ami náluk volt gondolom) alacsony Watt mellett.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pityu03
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 22:32    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
Nem vagyok egy műszaki zseni, inkább a konyha...de a halogén az nem ugyan az mint a spot? Mosoly Mert ha de akkor nekem is halogén izzóim vannak. ^^

Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 22:26    Hozzászólás témája: idéz

Nem vagyok egy műszaki zseni, inkább a konyha...de a halogén az nem ugyan az mint a spot? Mosoly Mert ha de akkor nekem is halogén izzóim vannak. ^^
Pityu03
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 22:26    Hozzászólás témája: idéz

ballinboy írta:
Kb. 1 órája tesztelem a lámpát egy üres terkón. Kb. 21-22 fok van a szobámban, az üveglap (ami 4 mm-es) elég hideg és az izzó a szellőző felett van. Egyelőre semmi baja, bár a cserép alatt lévő üveg meg szellőző már elég meleg. Én is időkapcsolóra tettem.

Bocsánat, javítom magam, az alábbi 30W-os izzó van benne:
http://i.ebayimg.com/t/Kanlux-R39-30W-E14-K-12550-Reflector-Bulb-Lava-Lamp-Bulb-30W-Light-Bulb-/00/s/NjAwWDYwMA==/$(KGrHqVHJCME-iF4MvtgBPyy72ory!~~60_35.JPG

Maga a világítótest 42 mm hosszú és 39 mm átmérőjű, tehát elég pici.

Ez nem melegszik fel még annyira sem mint amennyit leírtam, tuti nem lesz gond Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pityu03
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 22:23    Hozzászólás témája: idéz

Attól is függ hogy sima hagyományos izzó vagy halogén, amiről én beszéltem az halogén. Mosoly

Legutóbb Pityu03 szerkesztette (2013 Szept. 18. Szer., 22:27), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
ballinboy
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 22:22    Hozzászólás témája: idéz

Kb. 1 órája tesztelem a lámpát egy üres terkón. Kb. 21-22 fok van a szobámban, az üveglap (ami 4 mm-es) elég hideg és az izzó a szellőző felett van. Egyelőre semmi baja, bár a cserép alatt lévő üveg meg szellőző már elég meleg. Én is időkapcsolóra tettem.

Bocsánat, javítom magam, az alábbi 30W-os izzó van benne:
http://i.ebayimg.com/t/Kanlux-R39-30W-E14-K-12550-Reflector-Bulb-Lava-Lamp-Bulb-30W-Light-Bulb-/00/s/NjAwWDYwMA==/$(KGrHqVHJCME-iF4MvtgBPyy72ory!~~60_35.JPG

Maga a világítótest 42 mm hosszú és 39 mm átmérőjű, tehát elég pici.
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 22:18    Hozzászólás témája: idéz

Az én cseréplámpámban műanyag foglalat van és ki sincs fúrva a teteje...tökéletesen funkcionál. Azt nem tudom milyen melegre melegszik fel (itt azért akad róla némi infó: http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=12224 ), de attól nem kell tartanod, hogy megreped az üveg. Mosoly
Pityu03
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 22:03    Hozzászólás témája: idéz

ballinboy írta:
Köszi, akkor attól sem kell tartanom hogy a lámpa alatt megolvad a terkó ragasztása. Mosoly
Ha 4 centire van az izzó a terráriumtól (de a cserép közvetlenül rá van rakva az üvegre), akkor kell tartanom attól hogy megrepeszti az üveget? Felülre fúrtam 4 lyukat, hogy a hő távozni tudjon.

Egyébként egy 25W-os izzó hány fokra tud felmelegedni?

Nekem is így van cseréplámpa 1-2 terráriumon és sajnos én jártam már úgy, hogy berepesztette, pedig ha jól emlékszem csak egy 15 W-os izzó volt benne, éjszaka lehűlt eléggé, kb 19 fokig, reggel az időkapcsoló rákapcsolt és a hirtelen hőváltozás miatt berepedt. Bár hozzáteszem elég vékony volt az üveglap, azóta ki lett cserélve vastagabbra és bírja. Szerintem ha megvan 4-5 mm-es az üveglap és éjszaka nem hűl vissza nagyon a hőmérséklet akkor bírnia kell, plusz ha meg van fúrva az is javíthat valamennyit a helyzeten

Elvileg egy 100W-os izzó képes felmelegedni 200-260 fokig, ebből kiindulva a 25w-os jóval kevesebbre melegszik fel.
Vissza az elejére
Profil üzenet
ballinboy
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 21:42    Hozzászólás témája: idéz

Köszi, akkor attól sem kell tartanom hogy a lámpa alatt megolvad a terkó ragasztása. Mosoly
Ha 4 centire van az izzó a terráriumtól (de a cserép közvetlenül rá van rakva az üvegre), akkor kell tartanom attól hogy megrepeszti az üveget? Felülre fúrtam 4 lyukat, hogy a hő távozni tudjon.

Egyébként egy 25W-os izzó hány fokra tud felmelegedni?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pityu03
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 21:28    Hozzászólás témája: idéz

ballinboy írta:
Sziasztok!

Készítettem egy cserepes lámpát, viszont a tetejére egy picivel nagyobb lyukat faragtam, így néha szorul, néha beleesik az izzófoglalat.
A kérdésem az lenne, hogy mivel tudnám beragasztani a foglalatot az agyagcserépbe? Gondolni kell itt a magas hőmérsékletre.
A sziloplaszt elvileg 300 Celsiusig hőálló, csak kérdés, hogy egy 25W-os izzó hány fokra melegszik fel.

Szia!

Nyugodtan mehet a sziloplaszt, egy 25 W-os izzó képtelen 300 Celsiusig felmelegedni ! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
boxer3
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 15:17    Hozzászólás témája: segítség a cserép világításhoz.... idéz

ha dobnál róla egy képet könnyebb lenne.....Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
ballinboy
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 13:54    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Készítettem egy cserepes lámpát, viszont a tetejére egy picivel nagyobb lyukat faragtam, így néha szorul, néha beleesik az izzófoglalat.
A kérdésem az lenne, hogy mivel tudnám beragasztani a foglalatot az agyagcserépbe? Gondolni kell itt a magas hőmérsékletre.
A sziloplaszt elvileg 300 Celsiusig hőálló, csak kérdés, hogy egy 25W-os izzó hány fokra melegszik fel.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Vixen55
Újonc

Elküldve: 2013 Máj. 16. Csüt., 21:16    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok. Bákonyi Peti vagyok, új tag Mosoly
Az lenne a kérdésem, hogy most veszem az első pókom, egy genit,
60x30x30-as terráriumot rendeztem be neki.
Vettem egy 50w-os Trixie izzót fűtésnek.
Az lenne a kérdés, hogy milyen távol legyen tőle, vagy egyáltalán elég egy olyan égő?
Köszönöm a segítséget
Vissza az elejére
Profil üzenet
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Máj. 16. Csüt., 19:42    Hozzászólás témája: idéz

elég ha csak télen. 23, 24 fok
üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Swandris
Újonc

Elküldve: 2013 Máj. 16. Csüt., 12:17    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Egy hónapon belül beszerzek egy 30X30as terráriumot,Brachypelma Smithit szeretnék bele(1. pók).
A lakásban télen 20-21 fok van,tavasszal-nyáron 24-26fok.Szerintetek szükséges-e e mellé még valami plusz fűtési megoldás?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 23:55    Hozzászólás témája: idéz

Azt mondjuk nem reszelni kell, hanem vágni és máris nem halsz bele. Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 23:35    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
sszandra írta:
wow, na igen már tudom mire gondolsz. Nagyon boldog na hát ennek lehet hogy nem megyek neki, úgy érzem kifogna rajtam. Nagyon boldog

Nem értem miért mondod. Nagyon boldog Kell neki egy lyuk amibe befér és kell neki egy takarás, hogy ne látszódjon a "bele". Egyszerű. Nagyon boldog

Na igen...de mire az a lyuk elkészül tuti meghalok. Nagyon boldog
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 23:13    Hozzászólás témája: idéz

A meleg fényű nem azt jelenti, hogy meleget is ad le. Az, hogy mennyi hőt ad le, attól függ, hogy milyen izzód van. Minél rosszabb egy izzó hatásfoka, annál több hőt ad le. Mivel a ledes izzóknak a legjobb a hatásfoka, így azok nemigen adnak le hőt, függetlenül attól, hogy hideg vagy meleg fényű. Én azért mondtam, hogy meleg fényű legyen, mert az természetesebb és szebben világítja ki a terráriumot, illetve elképzelhető, hogy a pók is jobban fogja szeretni.
Vissza az elejére
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 23:01    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
Szerintem a meleg fényűvel jobban jársz, ha nem fűtés szempontjából akarod használni akkor legyen led, mert az hőt sem ad le és a számládat sem nyomja meg annyira. Én mondjuk világítanék neki 10-12 órát is, bár a 8 sem rossz. Viszont ha olyan izzót használsz ami hőt is ad le, akkor semmiképpen ne menjen 8 órán keresztül.

Nem akarok meleg fényűt, mert már így is elég meleget kap naturban... egyébbként én is a leden spekuláltam... holnap akkor összeeszkábálok valamit.
Kösz!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 22:56    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
wow, na igen már tudom mire gondolsz. Nagyon boldog na hát ennek lehet hogy nem megyek neki, úgy érzem kifogna rajtam. Nagyon boldog

Nem értem miért mondod. Nagyon boldog Kell neki egy lyuk amibe befér és kell neki egy takarás, hogy ne látszódjon a "bele". Egyszerű. Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 22:54    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
sszandra írta:
Az meg milyen? Nagyon boldog Felvillanyoztál! :Nagyon boldog

http://www.anrodiszlec.hu/images/img_maxi/spot-lampa-ct2114-arany-12.jpg

Nagyon sokféle van, ez csak egykettő. Ebből azért rájöhetsz, hogy mégis mire gondoltam. Nagyon boldog Mondjuk ebből sem mindegy milyet használsz, mert a GU10es foglalatú lámpák izzói általában 50Wsak szoktak lenni, azok meg elég durván nyomják a hőt, szóval azzal mondjuk vigyázni kell. De mondjuk amelyik MR16os, az már kicsit kellemesebb. Nagyon boldog

sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 22:53    Hozzászólás témája: idéz

Nevadakid írta:
sszandra írta:

Szerintem elég fontos, hogy érrezzék a nappal-éjszaka váltakozást. Biztosan jobb lenne lámpával a komfortérzetük!

Köszönöm a gyors választ! Akkor összedobok neki egy "hidegfényű" lámpát. 8-10 óra megvilágítás gondolom elég?

igen, szerintem az elég.
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 22:52    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem a meleg fényűvel jobban jársz, ha nem fűtés szempontjából akarod használni akkor legyen led, mert az hőt sem ad le és a számládat sem nyomja meg annyira. Én mondjuk világítanék neki 10-12 órát is, bár a 8 sem rossz. Viszont ha olyan izzót használsz ami hőt is ad le, akkor semmiképpen ne menjen 8 órán keresztül.
Vissza az elejére
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 22:48    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:

Szerintem elég fontos, hogy érrezzék a nappal-éjszaka váltakozást. Biztosan jobb lenne lámpával a komfortérzetük!

Köszönöm a gyors választ! Akkor összedobok neki egy "hidegfényű" lámpát. 8-10 óra megvilágítás gondolom elég?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 22:42    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:

http://www.anrodiszlec.hu/images/img_maxi/spot-lampa-ct2114-arany-12.jpg

Nagyon sokféle van, ez csak egykettő. Ebből azért rájöhetsz, hogy mégis mire gondoltam. Nagyon boldog Mondjuk ebből sem mindegy milyet használsz, mert a GU10es foglalatú lámpák izzói általában 50Wsak szoktak lenni, azok meg elég durván nyomják a hőt, szóval azzal mondjuk vigyázni kell. De mondjuk amelyik MR16os, az már kicsit kellemesebb. Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 22:33    Hozzászólás témája: idéz

Nevadakid írta:
Sziasztok!
A pókoknak mennyire fontos lenne a fény; mert az asztalon, ahol tartom a kis genit, ott kb 25-27 C° van nappal, este pár fokkal kevesebb. Viszont ezen a helyen elég sötét is van, de nem kimondottam "szurok" sötét, mondjuk úgy; félhomály. A kérdésem, hogy tegyek-e neki valami lámpát, hogy imitáljam a nappal és éjjel váltakozását?

mcrage írta:
Süllyesztett spotra gondoltam. Annak nem nagyon kell hely és ott kiélhetnéd barkács vágyaid is. Nagyon boldog
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 22:12    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
A pókoknak mennyire fontos lenne a fény; mert az asztalon, ahol tartom a kis genit, ott kb 25-27 C° van nappal, este pár fokkal kevesebb. Viszont ezen a helyen elég sötét is van, de nem kimondottam "szurok" sötét, mondjuk úgy; félhomály. A kérdésem, hogy tegyek-e neki valami lámpát, hogy imitáljam a nappal és éjjel váltakozását?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 22:06    Hozzászólás témája: idéz

Süllyesztett spotra gondoltam. Annak nem nagyon kell hely és ott kiélhetnéd barkács vágyaid is. Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 22:02    Hozzászólás témája: idéz

De épp ez az, hogy a lámpa ha berakom a terkót a polcra nem fér be főlé...na de majd kitalálom még, odébb van egy kicsit. Mosoly
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 21:48    Hozzászólás témája: idéz

Már beszéltük, hogy alkalmas lenne neked a fűtőkábel is, de a spot lámpa is tökéletes lenne, mondjuk annak az az egy hátrány, hogy azzal maximum 2 pókot világítasz majd. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő
1 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu