Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 35 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Megesz a penész!

Megesz a penész!

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Jún. 03. Kedd., 18:30    Hozzászólás témája: idéz

Hellósztok!
Ha kiakarom sütőben száritani a fát akkor hány fokon és hány percig kell szárittani??

Üdv: Máté
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Jún. 01. Vas., 18:37    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!!
Voltam egy erdőben és ott találtam 2 db fát!
Megtudnátok-e mondani,hogy mitcsináljak velük,hogy ne penészedjenek be, és ne legyen káros a pókra!

üdv: zombiturmix
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Márc. 16. Vas., 13:10    Hozzászólás témája: idéz

Igazából az oldószer az, ami veszélyes lehet a pókra. Én a csónak/hajólakkot javaslom, az időtálló. Csak arra figyelj, hogy amíg egy kicsit is érzed a szagát, ne tedd be a terkóba! Elég hosszú folyamat, amíg teljesen elpárolog az oldószer, de ezt ki kell várni, különben gondok is adódhatnak belőle.
Highlander
Látogató

Elküldve: 2014 Márc. 16. Vas., 11:40    Hozzászólás témája: idéz

Hi!

Azt szeretném megkérdezni,h tudtok mondani valami lakk márkát/fajtát ,ami nem veszélyes a pókra!
A festék boltban a kis csaj nagyon hülyén nézett rám,olyat meg nem akartam venni ,amiből baja lehet!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Márc. 07. Pént., 22:03    Hozzászólás témája: idéz

Először jól szárítsd ki, majd mikrózd be egy kicsit, utána lakkozd. Szerintem ezek után már nem valószínű a penészesedés Kacsint?
bemifre
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Márc. 07. Pént., 22:00    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok nekem a fa ( szőlőtőke ) kezdett elpenészedni a terráriumban ha letisztítom és lelakkozom az segít hogy ne keletkezzen rajta megint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Dec. 29. Vas., 22:21    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

Az észrevételem a következő lenne:
1., A 9 vedléses regalisnak a meglévő terkó elég még egy kicsit. Ha nagyobbat veszel neki, akkor inkább maradj a torony terkóknál és 30×30×40/45 az ideális. Terraplázán kétláb-éknál megfelelő méretű nagyon jó áron van.
2., Az, hogy a szellőzés oldalt van az nem jelent gondot.
3., A páratartalom mérő nem rossz dolog, de jelenleg a te esetedben fölösleges, ha a terrárium oldalán és tetején is lecsapódik a pára az több, mint sok. Inkább kevesebbet párásíts.

Csak egy megjegyzés, ha azért akarsz olyan méretű terkót, hogy talajlakó fajnak is jó legyen, akkor régen rossz. Ha szerencséd van és nőstény a pókod, akkor még pár évig azt a terkót használja, amit veszel neki. Ha hím, akkor valóban nem sokáig kell neki, de egy toronyterkót könnyebb elfektetni é akkor mindjárt jó egy talajlakó fajnak is, ha elől nyílik.
Remélem tudtam segíteni.

Kissp
Profil üzenet e-mail állomány
C5ABI
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Dec. 27. Pént., 15:35    Hozzászólás témája: idéz

nekem eléggé párásodik az oldala is és a teteje is. beszerzek majd egy páratartalom-mérőt, az a tuti. amúgy olvasgattam, és rájöttem, hogy ez a 20X20X25 nem feltétlenül elég egy P. regalisnak. szerintem beruházok lassan egy 35X35X35-re, és akkor falakó és talajlakó fajoknak is megfelelő lesz.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2013 Dec. 24. Kedd., 22:39    Hozzászólás témája: idéz

Az én B.angustumom nem terráriumban, hanem akváriumban van(persze terráriumként berendezve, úszni nem tud), de szellősebb, ezért nincs bajom a penésszel.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
C5ABI
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Dec. 24. Kedd., 21:05    Hozzászólás témája: idéz

Üdv! most kaptam karácsonyra egy kb. 9 vedléses hím P. regalist. gyorsan vettem is neki egy terráriumot, raktam bele tőzeget és egy kis mohát, valamint egy fakérget függőlegesen. 20X20X25-ös terráriumot vettem, viszont úgy rendeztem be, hogy az alurácsos szellőző nem fölülre, hanem oldalra került, mert így függőlegesen nagyobb helye van. talajfűtést alkalmazok és pár óra alatt pára jelenik meg a terrárium oldalán. tudom, hogy ennek a fajtának viszonylag magas páratartalom kell, de vajon elegendő-e így a szellőzés, hogy nem fölül van, hanem oldalt? Köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 20. Pént., 18:29    Hozzászólás témája: idéz

A válasz igen. Egy fültisztító és a hígított ecet megfelelő a problémás terület lekezelésére.
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 20. Pént., 17:29    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a választ!
Nem a pókra akarom fújni, csak egy higított oldattal "leecsetelni" a problémás részt. Egyébként ott amúgy sem szokott tartózkodni. Úgyhogy akkor az alapján, amit írtál, nyugodtan csinálhatom, igaz? Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 20. Pént., 16:44    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem, ha nem koncentráltan a pókra fújod, vagy öntöd vele nyakon, akkor nem okozol kárt. Gyorsan párolog, így ha nem a pók közelében matatsz vele akkor nem lesz baj.
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 20. Pént., 15:07    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
Penész eltávolításban segíthet némi ecet. Kis vízben feloldva, nem olyan töményen használva.

Hello!
Sajnos most nálam is probléma van, a terrárium hátterének egy része bepenészesedett. Valamelyik nap sikerült kicsit bevizeznem, lehet attól van. Vagy hogy egy kis föld is jutott rá...
Mindenesetre az lenne a kérdésem, hogy ez az ecetes dolog alkalmazható úgy, hogy a pók bent van? Nem tudom, hogy nem érzékenyek-e az ecetre vagy valami hasonló. Forg? szemek
Csak mert nem régen költöztettem és egy sáska is bent van nála, ha nem muszáj, nem szeretném őket most kirámolni, egyszerűbb lenne ecetes vízzel átitatott fülpiszkálóval leecsetelni a problémás területet. Persze ha muszáj, akkor megint kiszedem a pókot, de ha lehetne a legkisebb stressz okozásával oldanám meg a dolgot. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 20. Pént., 13:17    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a tippeket majd kipróbálom Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 20. Pént., 08:28    Hozzászólás témája: idéz

Nem a gipsszel lesz gond, mint anyag. Az magában nem penészedik. A gond akkor a talajjal vagy a kajamaradékkal lesz (amit nem vettél észre esetlegesen). A szellőzésnek elégnek kellene lennie. A tisztításhoz továbbra is javaslom az ecetet, az leszedi penészt és fertőtlenít.
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 19. Csüt., 22:35    Hozzászólás témája: idéz

Na ez egy 10x10x10 es pici de rendes terrárium aminek a tetején 5x10 es szellőző rács van.
Pára 70-80 körül mozog és mikor bespriccelek vizet néha rámegy a gipszes háttérre már rájöttem ,hogy abból van.A többi terkóval nem volt ilyen gondom ,mert azoknak én csináltam a hátteret betonból ,de ezt meg vettem...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Szept. 19. Csüt., 20:53    Hozzászólás témája: idéz

Én a terkó szellőzésére gondoltam... ha nem tudod megoldani a megfelelő szellőzését, akkor inkább valami dobozkában tartsd. Annak semmi értelme, ha hetente takarítod a penész miatt. A penészgátlókról nincs tapasztalatom, de szerintem a penész figyelmeztetés valamire és nem megoldás erre a vegyszerezés, inkább az okot kell orvosolni.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 19. Csüt., 20:41    Hozzászólás témája: idéz

Penész eltávolításban segíthet némi ecet. Kis vízben feloldva, nem olyan töményen használva. A penészgátlásban savanyú talaj, például rostos mohatőzeg. A szellőzés alatt szerintem a terrárium szellőzését értik. A lényeg, hogy csökkents kicsit a páratartalmon is, amivel még nem ártasz a póknak, de késlelteted a penész kialakulását. A terráriumnak milyen szellőzése van egyébként?
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 19. Csüt., 19:30    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a válaszokat ,penészedés gátlóval nem mernék kísérletezni ,a szellőzéssel az a baj ,hogy kezd eléggé lehűlni a levegő mostanában és nem nagyon merem nyitva hagyni az ablakot ,fűtés meg még nincs ...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Szept. 19. Csüt., 18:47    Hozzászólás témája: idéz

Én a szellőzésre koncentrálnék... (nem tudom, hogy a penészgátló mennyire káros lehet a póknak...)
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
boxer3
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Szept. 19. Csüt., 16:24    Hozzászólás témája: penészedés a háttérben idéz

Terráriumot ürítsd ki és fújd be szavó penészedés gátlóval vagy penész irtóval......hagyd hogy teljesen kiszáradjon és cuccolhatsz vissza bele...
Vissza az elejére
Profil üzenet
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 19. Csüt., 14:50    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Nálam is megjelent a penész sajna..
Vettem 1 ovi hátterezett terkót 10x10x10 -es a háttér azt hiszem gipszből van vagy hasonlóból
nem tudom pontosan és belepte ilyen sárgás penész ,az lenne a kérdésem valahogy nem e lehetne
ezt a problémát kiküszöbölni.
Picike 3 vedléses purpurea van benne vedlés előtt és nem akarok kockáztatni most költöztetem másik dobozba amíg nem lesz használható a terkó.
Előre is köszi Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Aug. 17. Szomb., 13:42    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
Helló!

A történetedet végigolvasva, szerintem a fa lesz a ludas a dologban. Ha probléma nélkül ki tudod venni, akkor szedd ki, majd a tőzeg tetejét a penésszel távolítsd el, de a fát ne tedd vissza. Amikor vedlés után megerősödött a pók cseréld ki a tőzeget. A fa helyett én is valami műanyagot tudnék ajánlani. Bár nekem a hurkapálcikák is beváltak.
Ha a penész csere után is megjelenik, akkor az elégnek hitt szellőzés nem elég. Javaslom még most, hogy a doboz azon részén is fúrj lyukat, vagy injekciós tűvel szúrj (ez talán a legmegfelelőbb, mivel a tőzeg azon a lyukon nem tudd kiszóródni), hogy maga az anyag is tudjon szellőzni.

Üdv: Kissp

A fát kivettem, bár nem volt rajta semmi penészedésre utaló jel, a tőzeget is kicseréltem, úgy hogy levágtam a doboz alját a tőzeggel egy szintben, fúrtam az aljába lyukakat, és az oldalára is tettem még. Kicsit körülményesen, de nagy nehezen visszaoperáltam a doboz alját. Így talán egyszerűbb a takarítás, ha netalán újra penészedne.
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 17. Szomb., 10:17    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

A történetedet végigolvasva, szerintem a fa lesz a ludas a dologban. Ha probléma nélkül ki tudod venni, akkor szedd ki, majd a tőzeg tetejét a penésszel távolítsd el, de a fát ne tedd vissza. Amikor vedlés után megerősödött a pók cseréld ki a tőzeget. A fa helyett én is valami műanyagot tudnék ajánlani. Bár nekem a hurkapálcikák is beváltak.
Ha a penész csere után is megjelenik, akkor az elégnek hitt szellőzés nem elég. Javaslom még most, hogy a doboz azon részén is fúrj lyukat, vagy injekciós tűvel szúrj (ez talán a legmegfelelőbb, mivel a tőzeg azon a lyukon nem tudd kiszóródni), hogy maga az anyag is tudjon szellőzni.

Üdv: Kissp
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Aug. 17. Szomb., 09:26    Hozzászólás témája: idéz

souvenir95 írta:
Én talajt cserélnék!

Igen, de sajnos megint pont olyankor jön elő, amikor már vedléshez készülődik, és ez így hosszútávon nem célravezető, hogy fél havonta folyamatosan szét kell bontanom a hálóját mert alatta bepenészedett a tőzeg, és takarítani kell.
Vissza az elejére
Profil üzenet
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 17. Szomb., 09:22    Hozzászólás témája: idéz

Én talajt cserélnék!
Profil üzenet állomány
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Aug. 17. Szomb., 08:16    Hozzászólás témája: idéz

Ma reggel ugyanúgy tele volt, szerintem ez tagadhatatlanul penész.
kép
A múltkor csak a fa miatt volt, az is bő 2 hónap után jelentkezett, most egy fél hónapot ha kibírt, úgy hogy körülbelül semmi se okozhatná a penészedést. De ezek szerint valami mégis.
Vissza az elejére
Profil üzenet
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 13:27    Hozzászólás témája: idéz

gildi írta:
Nem ilyen fehéres szutyok van a talaján véletlenül?

https://lh6.googleusercontent.com/-Ibp5TQvbgg0/UgzGdtmTR1I/AAAAAAAAH_A/fjyj2gk-TZw/s640/DSCF6568.JPG

(Mert nekem az jutott eszembe egyből arról, hogy ásványvízzel "locsolgatod", hogy az abban levő sók váltak ki a talajfelszínen...)

Hmm, lehet benne valami, bár minden pókom abból kap inni, ennyire mondjuk nincs nedvesen tartva a talaj egyiknél sem, maximum a boehmei-nél nedves folyamatosan egy kis rész, de ott ilyet nem tapasztaltam.
Délelőtt leszedtem a tetejéről amit tudtam, ha újra jelentkezik, akkor rakok fel képet, vagy most rakok ki egy kis tálba tőzeget jól bepermetezem, és megnézem mi történik vele.
Vissza az elejére
Profil üzenet
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 13:18    Hozzászólás témája: idéz

ballinboy írta:
Szerintem lehet találni más megoldást is fa helyett (nekem hirtelen fakanál nyele jut eszembe, az nem tudom mennyire bírja az ilyen körülményeket, vagy valami műanyag cucc, bár ez kevésbé esztétikus). Én a 7 vedléses versimnek parafát tettem be, azt tudom ajánlani, eddig nem volt vele semmi gondom. Versinél én is bajlódtam elég sokat kezdetben a penésszel az ilyesmi fák meg rossz szellőzés miatt (bár én nem kezeltem őket lakkal).

A fával most nincs gond, kb ki is vehetném, mert semeddig nem használta, direkt lejjebb raktam, hogy ne a legtetejébe rakja a hálóját, de nem sikerült, ugyanúgy felszőtt magának egy kis hintaágyat, csak a szövésnél használta a kis fadarabot.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 13:18    Hozzászólás témája: idéz

Nem ilyen fehéres szutyok van a talaján véletlenül?

https://lh6.googleusercontent.com/-Ibp5TQvbgg0/UgzGdtmTR1I/AAAAAAAAH_A/fjyj2gk-TZw/s640/DSCF6568.JPG

(Mert nekem az jutott eszembe egyből arról, hogy ásványvízzel "locsolgatod", hogy az abban levő sók váltak ki a talajfelszínen...)
Vissza az elejére
Profil üzenet
ballinboy
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 13:08    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem lehet találni más megoldást is fa helyett (nekem hirtelen fakanál nyele jut eszembe, az nem tudom mennyire bírja az ilyen körülményeket, vagy valami műanyag cucc, bár ez kevésbé esztétikus). Én a 7 vedléses versimnek parafát tettem be, azt tudom ajánlani, eddig nem volt vele semmi gondom. Versinél én is bajlódtam elég sokat kezdetben a penésszel az ilyesmi fák meg rossz szellőzés miatt (bár én nem kezeltem őket lakkal).
Vissza az elejére
Profil üzenet
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 11:28    Hozzászólás témája: idéz

Üdv,
Körülbelül fél hónappal ezelőtt volt gondom egy versicolor esetében a penésszel, akkor annak oka az volt , hogy a bent lévő fa nem volt lekezelve semmivel, így az alja penészedett és átterjedt a tőzegre. Körülbelül 2 hónapig semmiféle penész nem volt jelen, csak a fa volt a ludas.Kitakarítottam teljesen , a fa kapott lakkréteget, viszont pár napja észrevettem, hogy a talaj egyes részei fehéren tündökölnek, ilyen kis fehér darabok vannak a tetején mint pl. ha rászórok száraz fehér festéket. Leszedtem, 2 nappal később ugyanúgy, de szemmel láthatólag csak az a rész, ahova a vizet fújni szoktam állandó jelleggel.Általában szénsavmentes állott ásványvízzel szoktam itatni őket. A doboz másik oldala ami csak átszívja a vizet, egyáltalán nincs elszíneződve. A fa nem penészedik. Délelőtt szoktam etetni, amit általában délutánra el is fogyaszt, azokat a kis gócokat kb 2-3m-es tőzegátmérővel kiszedem, ha úgy látom, hogy a földre dobta le. Szellőzés szerintem megvan, ezen a képen látható. Fogalmam sincs mi lenne a megoldás. Lassan vedléshez készülődik, és elég szépen megszőtte már magának a hálóját a legutóbbi takarítás óta, már nem nagyon akarom megint stresszelni a takarítással. A múltkori se nagyon sikerült teleportálások nélkül. Netalán ha levágom a doboz alját a tőzeggel egy szintben, majd valamivel utána rögzítem, és ha elkezd penészedni csak leszedem az alját, és kicserélem a tőzeget, ez mennyire lenne hatásos? Egy terráriumban gondolom már nem fog okozni ekkora gondot, mert nem oda szövi a hálóját ahol éppen nyílik a terrárium, így azt könnyen lehet takarítani. Igazából még 1-2 vedlésig tuti jól lesz neki ez a doboz talán, most 5 vedléses, a 6. jön.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Brandon
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Nov. 09. Pént., 10:30    Hozzászólás témája: idéz

Az megeshet, hogy azért tanyázik ott, mert nem tetszik neki a penész íze, de az is lehet, hogy a nedvesebb talaj zavarja, esetleg csak jobban tetszik neki ott.
A penészt kiküszöbölni nem könnyű, nálam kókuszrost esetén példának okáért volt mindig penész egy ideig, amíg fel nem élte a benne lévő szerves anyagok nagyját. Tőzeggel ilyen gondom nem volt viszont. Szedj ki minden gócpontot, ami látható, és vagy tartsd szárazon a talajt, vagy szerezz be fehér törpe ászkát (Trichorhina tomentosa) az megoldja a tisztogatást (ez esetben viszont nedves talaj szükséges).

(Megjegyzés:
a legtöbb madárpóknak a közhiedelemmel ellentétben nem igazán számít a páratartalom, maximum vedlés közben. Ugyanis a viaszos kutikulájuk nem ereszti át a nedvességet. Itatótál kell nekik, nem pára.)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
ballinboy
Tag

Elküldve: 2012 Nov. 09. Pént., 00:43    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Ilyen mértékű penészedésnél mindenképpen ajánlott talajcsere?:

Annyit csináltam, hogy megmozgattam a talajt, meg hagytam kiszáradni, azóta nem látom hogy lenne, de a pók a cserép tetején van mindig. (a penész lehet az oka?)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Brandon
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Okt. 05. Pént., 10:52    Hozzászólás témája: idéz

Ide is beírom, amit az atkás témába írtam.
Brandon írta:
Sziasztok!

Rákerestem a fórumon, és nekem úgy tűnt, még senki se írt az ászkák hatékonyságáról. Ezek a kis rákok minden szerves anyagot felesznek a pók mellől, külföldön sokan alkalmazzák madárpókok mellé terráriumtisztogatóknak. A táplálékmaradványok, ürülék meg egyéb szerves anyagok hiányában nem jelenik meg atka és penész, ráadásul úgy tűnik a penészt is elfogyasztják.

A szájszervük elég kicsi, élő állatokat nem bántanak. Ha van elég kaja, meg se kísérlik a vedlő pókot bántani. Könnyű őket tenyészteni és a nagyobb példányok akár eleségállatnak is használhatók bébipókok számára. Nagyobb pókok nem igazán foglalkoznak velük, ahhoz kicsik, ráadásul talajba is ássák magukat. Könnyű összegyűjtés céljából a terráriumba lehet tenni egy lapos követ vagy fakérget, alá fog gyűlni az ászkaállomány nagyja, amikor épp nem tisztogatnak. Ha aggódik valaki a vedlés előtt álló pókjáért, ezzel a módszerrel kiszedhető az ászkák nagyja.

A kertben felszedegethető kis szürke példányok megfelelőek, de azért előbb pár generáción át tenyészteni kell őket az esetleges rovarirtómaradványok miatt.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Laller777
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Jún. 13. Szer., 09:59    Hozzászólás témája: idéz

Helló
Átrendeztem a pók kecóját egy kicsit. Kicseréltem a kókuszrostot, betettem neki egy kókuszdió héjat és ezzel van egy kis problémám.Nedvességet kapott és elkezdett penészedni úgy hogy ki is vettem. Mit lehet ezzel csinálni? Szárítsam ki,lakkozzam le?
Vissza az elejére
Profil üzenet
suranyiistvan_86
Újonc

Elküldve: 2012 Jún. 11. Hétf., 17:06    Hozzászólás témája: idéz

boloka írta:
Sajna a fenyőkéreg nagyon penészedik ha magas a pára.
Inkább szárazab terkókban használd szerintem.
Üdv:Misi

Rendben, akkor szerintem kiveszem a terráriumokból, ne hogy átmenjen a talajra is!Szomor?
Köszönöm az infót!
Vissza az elejére
Profil üzenet
boloka
Tag

Elküldve: 2012 Jún. 10. Vas., 19:49    Hozzászólás témája: idéz

Sajna a fenyőkéreg nagyon penészedik ha magas a pára.
Inkább szárazab terkókban használd szerintem.
Üdv:Misi
Vissza az elejére
suranyiistvan_86
Újonc

Elküldve: 2012 Jún. 10. Vas., 17:55    Hozzászólás témája: Penész idéz

Sziasztok!
A frissen berendezett terráriumaimban megjelent a penész! Szomor?
A díszítésként beszórt fenyőfakérgeken lehet látni, hogy penészedik!
Mit tegyek? Attól félek ha kicserélem új fenyőfakéregre a régit (4 napos Szomor?) az is penészedni fog!

Segítsetek, mi lehet a megoldás a penész ellen?!
Vissza az elejére
Profil üzenet
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 05. Hétf., 16:41    Hozzászólás témája: idéz

Mulder írta:
Sziasztok

Létezik valami vegyszer amivel a tőzeget le lehet kezelni penész ellen és a pókot sem nyírom ki?
Most elég sok terkómban kijött a penész pedig nem locsolom túl + a szellőzés is jó.
Mohatőzeget használok.

Nem!
Szellőztetés kiszárítás,a gomba a levegőben van.
Vissza az elejére
Mulder
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 05. Hétf., 16:02    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok

Létezik valami vegyszer amivel a tőzeget le lehet kezelni penész ellen és a pókot sem nyírom ki?
Most elég sok terkómban kijött a penész pedig nem locsolom túl + a szellőzés is jó.
Mohatőzeget használok.
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Aug. 10. Szer., 17:39    Hozzászólás témája: idéz

a novobalt mohatőzeg másra is jó. pl én is most ezt hajkurászom.
vénuszlégycsapó mag ültetéshez ez az első számú alkatrész.
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Aug. 10. Szer., 16:35    Hozzászólás témája: idéz

Itt 15l-es Mohatőzeg ha jól veszem le 450ft. Ugyanilyenből vettem a teszkóban 5 literest ennyiért.

kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 10. Szer., 08:13    Hozzászólás témája: idéz

Gabesz:
A buszpályaudvaron a virágárusnál van 2 literes 300 HUF. De már TerraPlazan is árulja valaki és nagyon is olcsón!
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Aug. 09. Kedd., 19:48    Hozzászólás témája: idéz

Gabesz írta:
kissp írta:
Először a penészt kellet volna kivenni. Ha már ott van, akkor általában ott is marad, legfeljebb a terjedését állítod meg. Szóval vedd ki azt a kis gócot, ha még lehetőség van rá. A többi mit csináltál az rendben.
A tőzegből is van sajnos olyan ami penészedik. Ezt én eddig a téglás kiszerelésben kaphatóaknál tapasztaltam. Amit én használok az Novobalt rostos mohatőzeg, annál még nem tapasztaltam penészt.
Remélem tudtam segíteni!

Kissp

Igen a mohatőzeget nekem is ajánlották már.
A novabalt hol szerzed be itt a környéken? Mosoly
Oázisban elég drága és csak 2L-es van.
Netes rendelés talán?

szia Gabesz! nézz szét a tesco -auchan áruházakban, én ott szoktam találni, és egész olcsó.
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Aug. 09. Kedd., 19:42    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
Először a penészt kellet volna kivenni. Ha már ott van, akkor általában ott is marad, legfeljebb a terjedését állítod meg. Szóval vedd ki azt a kis gócot, ha még lehetőség van rá. A többi mit csináltál az rendben.
A tőzegből is van sajnos olyan ami penészedik. Ezt én eddig a téglás kiszerelésben kaphatóaknál tapasztaltam. Amit én használok az Novobalt rostos mohatőzeg, annál még nem tapasztaltam penészt.
Remélem tudtam segíteni!

Kissp

Igen a mohatőzeget nekem is ajánlották már.
A novabalt hol szerzed be itt a környéken? Mosoly
Oázisban elég drága és csak 2L-es van.
Netes rendelés talán?
Profil üzenet e-mail msn
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 08. Hétf., 09:31    Hozzászólás témája: idéz

Ja igen amennyire birtam kiszedtem,de ugye ezt nem lehet teljesen kiszedni ha már szinte a semmiből nő Nagyon boldog igy inkább a terjedést tudom csak gátolni a száritással.Legalábbis remélem.
Vissza az elejére
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 08. Hétf., 08:35    Hozzászólás témája: idéz

Remélem tudtam segíteni!

Kissp
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 08. Hétf., 08:28    Hozzászólás témája: idéz

Helló
Én is irok ide,olvasom itt hogy a tőzeg nem penészedik.Most takaritottam 3 terkómat talajcsere meg minden és a vadiúj kimikrózott enyhén nedves talaj nagyon picit penészedni kezdett.Most kiékeltem az ajtókat picit átmozgattam a földet és reménykedek hogy eltűnik a penész.vagy valaki tud jobbat?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu