Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 37 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - A megfelelő táplálék

A megfelelő táplálék

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Nov. 16. Vas., 23:26    Hozzászólás témája: idéz

Helló! Nálam is hajlamosak megunni a dubiákat, de a lateralist azt soha nem unják meg, az enyémeimnek az a fő kedvencük. Mosoly (Legalábbis eddig ezt tapasztaltam.)
Diego
Látogató

Elküldve: 2014 Máj. 06. Kedd., 22:00    Hozzászólás témája: idéz

Hát akkor majd ugy fogom csinálni hogy több fajta táplálékot befogok szerezni és mindig mást fogok addni neki és majd kiderül hogy melyiket kedveli meg a legjobban!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
souvenir95
Tag

Elküldve: 2014 Máj. 06. Kedd., 20:22    Hozzászólás témája: idéz

Nekem a vagansnál többször is előfordult, hogy megunta a csótányt. Rá sem hederített, de ha betettem egy sáskát, arra ráment azonnal. Érdemes mindig váltogatni a kaját neki, én úgy gondolom.
Profil üzenet állomány
Diego
Látogató

Elküldve: 2014 Máj. 06. Kedd., 14:33    Hozzászólás témája: idéz

Akor mihamarabb szerezni fogok csotány neki! És köszi a válasz!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Máj. 06. Kedd., 13:54    Hozzászólás témája: idéz

Amennyiben a mezei tücsök vadbefogott, azt semmiképp Hawk említette okok miatt. Az afrikai vándorsáska teljesen jó, az mehet. Én személy szerint a csótányt szoktam javasolni, de természetesen a tücsök és sáska is megfelelő táplálék.
Diego
Látogató

Elküldve: 2014 Máj. 06. Kedd., 13:19    Hozzászólás témája: idéz

Akkor te melyiket ajánlanád nekem a legjobban? Én most mezei tücsköt és afrikai sáskát adok nkie ezek szerinted jók neki?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2014 Máj. 06. Kedd., 07:48    Hozzászólás témája: idéz

szia!

adhatsz neki bármilyet, bár nem javaslott a természetből bugázni az eleséget, több okból sem:
-lehet vegyszerfertőzött
-élősködőkkel fertőzött,melyeket átad így a póknak.
Diego
Látogató

Elküldve: 2014 Máj. 05. Hétf., 20:47    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy bármilyen rovart adhatok a pókomnak egy brachypelma vagans-om van 5cm!?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Dec. 26. Csüt., 10:22    Hozzászólás témája: idéz

Megeszik, én is megenném a sült hernyót ha Bangkok-ban járnék. És valóban egy nevetséges ábrázolás után ragadt rá az óriáspókokra a madárpók megnevezés, melyen egy ivarérett állat szolgál a pók táplálékául, de mint az köztudott, a madárpók elnevezés eredete, miszerint ezek a pókok madarakkal táplálkoznak tévhit. A valóságalapja annyi, hogy mindent elfogyasztanak amit eltudnak kapni, és egy madárfiókával meglehetősen könnyebben elbánik mint egy egérrel aki próbálja menteni az életét. És ha visszaolvasol kedves pilotano1, még témát sem kell váltanod csak lejjebb görgetni, láthatod, hogy nem ítélem el az egérrel való etetést. Csupán felhívtam a figyelmet arra az apróságra, hogy ha csak rovarokkal etet valaki sem szenved semmiben hiányt az állat, és hogy ezerszer volt már ez a téma, és a kérdések újra feltevése helyett utána kéne olvasni pár dolognak (kinek nem inge ne vegye magára). Egyébként is nehezen értem, a rovarok osztálya a legnépesebb osztály, a ma ismert állatfajok több mint a fele ide tartozik, lehetetlen nem változatosan etetni kedvencünk. Persze felőlem aztán galambot is adhatsz nekik. Kacsint?
Üdv.
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2013 Dec. 26. Csüt., 04:03    Hozzászólás témája: idéz

Közismert tény, hogy az egeret is megeszik a madárpókok, de még a madárfiókát is, noha biztos ritkán, ezért is madárpók. Mosoly Szóval egeret biztos fogok neki adni, aztán még lehet galambot is tenyésztek majd... Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Dec. 26. Csüt., 02:14    Hozzászólás témája: idéz

Azt nagyon helyesen teszed, hogy nem próbálkozol bolti csirkével. Féregfertőzésektől és mikroorganizmusok jelenlététől tartunk, de az Európa szerte vásárolható csirkehúsban lévő rengeteg hormontól és kemikáliától nem? A pókszabásúak megeszik a náluk kisebb rovarokat, a pókokat megeszik a rágcsálók, a rágcsálókat a madarak. Nem a pókok eszik meg a rágcsálókat és a madarakat! Ha ez a rendszer nem lenne működőképes és a pókok számára kielégítő a pókok már régen kihaltak volna. Így véleményem szerint a csirkehússal- és az egérrel való etetés téma végére is pontot rakhatunk.
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2013 Dec. 25. Szer., 00:35    Hozzászólás témája: idéz

Csirkemellet nem akarok neki adni, mert itt Hollandiában csak a szupermarketekbe tudok venni kimérve műanyag dobozban vagy esetleg hentesnél, de nem bizom benne. Ha otthon laknék és a nagymamám csirkéjéből kéne adni, nem lenne gond. Amugy ez az első pókom, féléve van meg. Az évtágya kitűnő, minden nap eszik. Ennek köszönhetően, az eddigi 2 nálam töltött vedléskor hatalmasat nőtt! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Dec. 24. Kedd., 22:38    Hozzászólás témája: idéz

Természetesen nálam is voltak elhullások eleségállatoknál. Attól még nem lesz baja a póknak, én csak azt az elvet követem, hogy haldokló állatot nem adok neki. Nem kell aggódnod, hogyha a táplálék jól volt és biztos helyről származik, akkor a póknak se lesz semmi baja. Mosoly
(Elnézést, ha a kommentemmel esetleg rádijesztettem, nem volt szándékom, csupán amiatt írtam, hogy haldokló állatot nem annyira szerencsés feletetni.)

Szerintem ez valamilyen vándorsáska nem kifejlett egyede. Ahogy én tudom, leginkább keleti és egyiptomi vándorsáska kapható Magyarországon. Az egyiptomi sáska (Schistocerca gregaria) növendéke az sárga, a felnőtt sárgás homokszínű, vagy nagyon világosbarna szokott lenni. Ez inkább a keleti (Locusta migratoria) lehet, de talán valaki jobban hozzáértő meg tudja mondani, pontosan milyen faj, én csak felületesen tudok róluk ezt-azt. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2013 Dec. 24. Kedd., 21:49    Hozzászólás témája: idéz

Amivel eddig etettem arra nagy vehemenciával ugrott rá, de amit most adok neki nagyobb fajta táplálék, lassan mozog, ezt csak szépen maga alá húzza. Szóval arra a következtetésre jutottam, hogy ha a táplálék gyorsan mozog akkor Ő is úgy reagál, szal sztem nem lenne baj az egérrel, de majd meglátom azért. Mióta elhoztam ezt az uj kaját már megevett belőle 2-t(látszólag egészségeset, a haldoklókat kidobáltam), még semmi szokatlant nem vettem észre a pókon, most is figyeli a bejáratát, be is dobok egyet sztem, és megpróbálok optimista lenni, hogy csak öregek a sáskák(mert ez már inkább sáska fajta sztem), azért kókadnak. Amit ezelőtt kapott, ott is voltak elhullók, mégsincs a póknak semmi baja. Reméljük a legjobbakat. Nagyon boldog Megtudjátok mondani mi is ez pontosan:??
http://kepfeltoltes.hu/view/131224/CIMG0023_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Dec. 24. Kedd., 19:18    Hozzászólás témája: idéz

Hello!

Én nem kísérleteznék vele. Ki tudja, mitől haldoklik... Nem bizots, hogy nem valami betegség miatt (pl: fonalféreg), ha azt meg elkapja a pók, annak nem lesz jó vége. Forg? szemek
De mondjuk olyan rovart simán oda lehet adni, ami mondjuk azért haldoklik, mert félig bele van szorulva a vedlésébe, mivel nem tudta befejezni a folyamatot. Én jártam már így egyiptomi vándorsáskával, a pókom simán megette. Mosoly
Az egérrel meg óvatosan, mert eléggé tud küzdeni az életéért. Nem akarok beleszólni, neked kell ismerned a pókod, de ha úgy általában nem kellő vehemenciával csap le a zsákmányra, akkor jobb nem adni neki. Szóval én azt mondanám, hogy az áldozattal szemben agresszív pókokkal lehet próbálkozni, de kellő odafigyeléssel (nehogy fordítva süljön el a dolog).
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2013 Dec. 24. Kedd., 16:26    Hozzászólás témája: idéz

Amelyik rovar már féllábbal a halálban van azt még odaadhatom neki, vagy ne erőltessem?
Amugy azt várom már, hogy kifejlett legyen a B.Angustum-om és akkor adok neki egeret, de olyan egeret akarok, ami nem egynapos, hanem már képes mozogni, had legyen izgalmas. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
thorwald
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 10:37    Hozzászólás témája: idéz

A patkány nem mérgező, az egér sem, de csak ezzel etetni nem célszerű. Bár pókszabásúak terén mérsékelt gyakorlattal rendelkezem, de leguánoknál és leopárd gekkónál vettük észre hogy bár sokkal kényelmesebb patkánnyal és egérrel tömni őket, mert gyönyörűen néztek ki, de egy idő után megszaporodtak az emésztő szervi megbetegedések, daganatos elváltozások, és elhullások. viszont mikor ritkábban kaptak ilyen takarmányt, a gekkók több rovart a (kifejlett) leguánok sokkal több növényi táplálékot, ezek a problémák normalizálódtak.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 10:31    Hozzászólás témája: idéz

Nem szeretném a vitát erről a kérdésről újra feléleszteni, csak annyit tennék hozzá, hogy nyilván nem fog a természetben csirkét és sertést egy pók sem, de a csirkemell tele van fehérjével, ami szerintem nem árthat a póknak. Félreértés ne essék, én is javarészt rovareleséggel etetem a dögöket, csak kb. 80 %-ra redukáltam az általad említett 90%-ot. Szerintem ennyi belefér Mosoly
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 10:19    Hozzászólás témája: idéz

régebben is rengeteg vita folyt erről a témáról, ha visszaolvassátok a topicokat,én mindig is azon az állásponton voltam hogy a madárpókok ízeltlábúak és mint ilyen, a természetben is 90%-ban ízeltlábúakkal táplálkoznak, ergo ez a leginkább megfelelő eleségállat, amiből a tápanyagokat a legkönnyebben tudják beépíteni,hasznosítani.
Előfordul, hogy elejtenek hüllőket és rágcsálókat, de nem ez a szokásos táplálék állatuk.

Na most ehhez képest a csirkemáj, sziv, mellfilé meg isten tudja még milyen baromfi/sertés és egyéb belsőségek, finoman szólva nem az optimális eleség egy madárpóknak.

Azt szoktuk mondani,ha mondjuk vedlési hibából vagy más okból megsérül a csáprágó, akkor legyen, hisz ezt a legkönnyebb felszivnia,de egyébként ne nagyon.

a kereskedéekben,tenyésztőknél van 3 féle tücsök,2 sáska és fél tucat csótányfaj amelyekből lehet válogatni.

Persze ez csak javaslat...
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 17:12    Hozzászólás témája: idéz

Igazán nincs mit, és tényleg járj utána, mert ezt csak az általam olvasott infókból következtettem ki. Patkányról hallottam, hogy gondot okozott, egér esetében viszont nem. Lehet, hogy egérrel is előfordult, nem tudom, ezért is jó ha utánajársz Mosoly
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 17:12    Hozzászólás témája: idéz

Kipróbálom majd a csirkemellet én is Mosoly Bár nekem kicsit fura, hogy egy mozdulatlan húskockára rámegy Nagyon boldog
Profil üzenet állomány
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 16:57    Hozzászólás témája: idéz

Értem. Erről az egér patkány esetről nem tudok semmit. Nekem van patkány tenyészetem, szóval tudom honnan jön a kaja, de azért majd jobban utánajárok annak amit írtál, nem akarok dafke patkányt adni neki... ha más nem, marad a tücsök/ sáska versio... hallottam már sok alternatívát; hal, csirke stb... viszont a csirkéről sokan mondják, hogy jó és nincs gond vele.
Köszönöm.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 16:46    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Nemrégiben olvastam valahol, hogy egy jóembernek 2 pókja is elpusztult kölyök patkány miatt, viszont egér esetében ilyenről nem hallottam... Nyugodtan javítsatok ki, ha hülyeséget írok, de szerintem azt egér biztonságosabb, mint a patkány.

Ha rám hallgatsz, akkor inkább nyers csirkemellet dobsz a póknak. Én a genimnek adtam, most 6 vedléses, és hihetetlenül nagyot nőtt Mosoly Elég jó lehet a tápértéke, gondolom a sok fehérje miatt. Jelentős baromfi állományunk van, tehát még azt is tudom, mit evett a csirke, így minimális a kockázat Mosoly

Arról nem tudok nyilatkozni, milyen gyakran érdemes adni neki ilyen jellegű táplálékot. Én a két vedlés között 3-szor adtam neki húst.
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 16:40    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. A genim lassan a 8. vedléséhez közelít és arra gondoltam, hogy a vedlése után megkínálom egy újszülött patkánnyal, vagy egérrel. Ez mennyire jó ötlet? Sokat olvasom, hogy valaki támogatja, ill ellenzi ezt... Aki támogatja az milyen időközönként javasolná?
Ha inkább azt mondjátok, hogy ne, akkor persze nem adok neki.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
pz9206
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 03. Vas., 07:28    Hozzászólás témája: idéz

Bár én még nem adtam legyet a pókjaimnak, nem is fogok Mosoly tavasszal, nyáron és még ősszel is akad bőven a kertünkben kaja a pókoknak, én mindig vegyesen fogok be tücsköket, sáskákat szöcskéket, aztán ebben az időszakban ezeket adom kajának Mosoly Így legalább nem egyhangú a pókok étrendje sem Mosoly persze akik nagyobb városokban vagy lakásokban élnek nekik nem ilyen könnyű a helyzete, ezért őket meg is értem hogy a légy mellett döntenek, azokból még ott is akad elég sok Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Márc. 02. Szomb., 23:01    Hozzászólás témája: idéz

Úgy látom erről is megoszlanak a vélemények és tapasztalatok.
Azt viszon akceptálom, hogy a mesterséges tenyészetekben is előfordulnak fertőzések.
A lény, mint otthon előforduló nem kívánatos levesbetét hanyagolható etetés területén, ebben nagyrész hasonlóak az álláspontok. A kertben fogott szöcske, sáska és társaik, viszont, mint vésztartalék, akkor bevethető.
Köszönöm a válaszokat!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Márc. 02. Szomb., 08:07    Hozzászólás témája: idéz

Annyit fűznék ehhez, hogy az otthon nevelt és a boltban vett táplálékállatokon keresztül is kaphatnak el különböző nyavajákat a pókok. Semmivel nem teszitek ki több veszélynek, ha a kertben fognátok meg azt. Persze azért jó tudni, hogy a környéken permeteztek-e mostanában rovarirtóval Kacsint? (én pl a saját csótánytenyészetemmel jártam meg egyszer. 3, vagy 4 kis pókom látta kárát)

A legyet viszont én sem ajánlom, azok mindenféle kórságot, férget hordozhatnak magukban. Bármilyen fertőzött állat ürülékéből kajálhatott előtte. Egyszer elkaptam egy legyet és véletlen szétnyomtam. A légy kb 80%-a kis fehér férgekből állt. Nem biztos, hogy jót tett volna a pókjaimnak, ha odaadom nekik... Forg? szemek
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Márc. 01. Pént., 22:47    Hozzászólás témája: idéz

Nem erre akartam kilyukadni, de ez egy olyan dolog szerintem, hogy ha van hűtőben virsli és steak, akkor gondolom a steaket eszed, mivel kevésbé trágya mint a virsli (tápértéket tekintve) és még finomabb is, de ha csak virsli van akkor az is megteszi. Én is fogok a kertben táplálékállatokat a pókjaimnak, de nem dobok be mindent. Szoktam fogni zöld lombszöcskét nekik, meg sáskát. Szerintem jobb eledel mint a légy...de ha nincs más, jó a légy is.
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Márc. 01. Pént., 22:41    Hozzászólás témája: idéz

Nem nem nem szabad a természetes helyükön is biztos etetik őket:)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
boloka
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 01. Pént., 22:23    Hozzászólás témája: idéz

hát nem tudom miért féltek ilyen dolgoktól!
Én is rendszeresen fogok a pókjaimnak legyet és még semmi bajuk sem lett!
Ez már túlon túl elővigyázatosság.
Etessetek csak nyugodtan természetes táplálékokkal.Légy ,cserebogár ,egér stb.,én még kispókokkal is szoktam ha épp nincs más.
Mondjuk már évek óta tenyésztek csótányokat de akinek nincs az nyugodtan használjon fel mindent amit a ház körűl talál.
Persze ez az én személyes véleményem.
Akinek nem tetszik .........
Üdv:Misi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Feb. 28. Csüt., 21:58    Hozzászólás témája: idéz

OKé! KÖszönöm a válaszokat! Nem adtam neki, csak gondoltam megérdeklődöm.
Még nem foglalkoztat a zsákmányállat tenyésztés, majd ha több pókom lesz akkor biztos belevágok, de most még nem vág földhöz anyagilag a beszerzés. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 28. Csüt., 19:58    Hozzászólás témája: idéz

Én egyszer egy farkaspóknak adtam legyet és alig akarta megenni. Végül megette és éhes maradt, szóval egy csótányt is kellett neki adnom. Szerintem felesleges adod neki, főleg a fertőzésveszély miatt.
Amúgy Szandra jól szólt. Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 28. Csüt., 18:37    Hozzászólás témája: idéz

Én nem adnék legyet neki...főleg nem ilyen kicsin. Baja nem feltétlen lesz tőle, de a fertőzésveszély valóban fennáll. Ha már mindenképpen léggyel akarsz etetni ajánlom hogy magad tenyészd ki otthon és akkor elkerülöd az esetleges infekciót. ITT találsz információt a tenyészet kialakításáról.
Szerintem felesleges ezzel pepecselni. A szaküzletekben sok apró, jó eleségállatot kapsz, röpképtelen muslicákat, légyméretű tücsköket és csótányokat.
Üdv.
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Feb. 28. Csüt., 18:25    Hozzászólás témája: idéz

Helló!
Kis póknak lehet házi legyet adni? Gondolok itt azokra, amik ilyen jó időben előjönnek és a házfalon melegednek. Vagy ezek már eléggé lestrapáltak és kevés a tápértékük. Meg hát a légy rászáll minden dögre és hasonlóra így fennál a fertőzésveszély.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 11. Hétf., 17:15    Hozzászólás témája: idéz

Nem ismerek. De sok olyan betegség van aminek az okát csak sejthetjük és nagyon sok hátterében állhat a nem megfelelő táplálkozás.
Régebben volt egy ékszerteknősöm aki nem ette meg a halat, se a hangyatojást, se a szívmix-készítményt és semmit sem csak kizárólag a tápot meg a garnélát. Szegény nem nagyon fejlődött és 2 évesen el is pusztult. Valószínűleg nem kapott meg minden tápanyagot amire a fejlődéséhez szüksége volt...ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy szerintem nem egészséges csak csótánnyal vagy csak tücsökkel etetni. Kell néha egy kis zsírosabb lárva is vagy bármi más, fő a változatosság. Az enyémek például imádják a lomszöcskét amit lent fogok nekik a kertben. Mosoly
Winc
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Feb. 11. Hétf., 13:17    Hozzászólás témája: idéz

Kösz, pont ilyen válaszokra számítottam. bár úgy gondolom hogy a megfelelő táplálás ugyanúgy befolyásolja a csotik mint az egerek tápanyag mennyiségét de nem hiszem hogy ebből gond lehet.Vagy ismersz olyan esetet amikor egy póknak hiánybetegsége volt?

-A földigilisztáról spec. tudom hogy több parazitának, főleg féregnek köztigazdája ami érthető hiszen elég sok ragadozója van így ideális erre a "szerepre". Ezek elsősorban madarak és emlősök parazitái de ki tudja mi rejtőzik még benne szerintem nem éri meg kockáztatni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 11. Hétf., 09:05    Hozzászólás témája: idéz

*"Legalábbis általában a szervezetben így működik, tudom hogy rovarok és nem vérük hanem hemolimfájuk van" szerk: pókszabásúak, de gondolom mindenki értette így is. Mosoly
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 11. Hétf., 00:19    Hozzászólás témája: idéz

Winc írta:
Ezek szerint neked lesz igazad.
Napos egérről nincsenek hasonló adataid?(csak a kíváncsiság pontot tehetne egy másik vita végére) egészen megörültem ezeknek is.
Megkérdezhetem honnan vannak? Illetve milyen az ideális Ca/P arány?
Köszi!

Napos egérről nem tudok adatokat mondani, de valami takarmányállatos könyvben biztos olvashatsz róla bővebb információkat. És emellett csak azt tudom elmondani amit eddig is, szerintem ha el van találva a méret és a teljes állatot, minden szervét megeszi akkor a különböző szervekben különböző koncentrációban megtalálható vitaminok és nyomelemek kielégítőek lehetnek. És ugye fontos hogy az egér jó helyről származzon vagy jól legyen táplálva vitamin és rostdús eledellel hogy egészséges legyen. Ilyen a táblázatban leírt adatoknak azért nincs jelentősége egy napos egérnél, mert amit itt nézünk ugye a zsírtartalom ami nem jó ha túl magas és a lárvákban általában magasabb, de kifejlet állatokban már nincs nagy különbség. A fehérjetartalom ami megint lényeges pedig kétségtelenül megfelel egy egér esetében hiszen az izom mind szín fehérje.
A táblázatot a neten találtam, többet is találtam az eltérés minimális volt köztük, csak bemásoltam egyet.
Minél kisebb a Ca/P cc-arány annál jobb. Minél több a P, annál több lesz a vérbe is visszaszívódó P, ami komplexet képez a vérben lévő Ca-ionokkal és ezáltal csökken a vérben az ionizált Ca-forma mennyisége...ez Ca-hiányhoz és ennek tüneteihez vezethet. Röviden és tömören ezért fontos a táplálékállat Ca/P c-különbsége. Legalábbis általában a szervezetben így működik, tudom hogy rovarok és nem vérük hanem hemolimfájuk van, de az alapvető vegyületek amik a sejtben lezajló biokémiai folyamatokhoz nélkülözhetetlenek ugyan azon elemekből épülnek fel ugyan azon reakció útján az alsóbbrendű élőlények szervezetében is. Tehát ha megnézzük a táblázatot a csótánynak a legmegfelelőbb ez az értéke, míg a légylárváé nagyon rossz. Lehet kapni táplálékkiegészítőket és kezelőket amivel ezt az értéket lehet változtatni. Én mondjuk amikor tücsökkel etetek akkor nem kezelem őket semmivel, de csontit nem adok neki.

A gilisztával ugyan az a baj mi a csontival, hogy nagy a fertőzés kockázata.
pz9206
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 10. Vas., 08:23    Hozzászólás témája: idéz

Csak kíváncsiságból, pókokat lehet etetni földigilisztával? Nagyon boldog
Vissza az elejére
Winc
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Feb. 09. Szomb., 12:19    Hozzászólás témája: idéz

Ezek szerint neked lesz igazad.
Napos egérről nincsenek hasonló adataid?(csak a kíváncsiság pontot tehetne egy másik vita végére) egészen megörültem ezeknek is.
Megkérdezhetem honnan vannak? Illetve milyen az ideális Ca/P arány?
Köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 05. Kedd., 10:43    Hozzászólás témája: A megfelelő táplálék idéz

#légylárva#
Winc írta:
mcrage írta:
Nem a legjobb a tápértéke. Talán még a lisztkukacnál is rosszabb.

oké hogy nem jó takarmány főleg a fertőzések miatt de miért lenne rossz a tápértéke? a csonti egy fehérje bomba régebben rendszeresen használták takarmányozásra.

Böngészd át az alábbi táblázatot és rájössz, hogy nem megfelelő a csonti tápértéke. Ott kezdődik, hogy inkább vizes mint fehérjedús...és a Ca/P-arány a lehető legrosszabb, ami miatt mindenképpen kezelni kellene mielőtt kedvencünket etetjük vele.

--> Víztart.(%) - Zsír(%) - Fehérje(%) - Rost(%) -Ca/P
Tücsök --> 69,4 - 6,9 - 20,75 - 2,95 - 1:12
Argentín cs. --> 60,18 - 6,25 - 35,6 - 2,25 - 1:4
Lisztkukac --> 61,9 - 13,7 - 18,7 - 2,0 - 1:25
Gyászbogárl. --> 57,9 - 17,89 - 19,7 - 2,2 - 1:18
Viaszmoly l. --> 58,5 - 24,9 - 14,1 - 1,6 - 1:8
Légylárva --> 68,18- 7,81 - 15,58 - 3,46 - 1:36
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu