Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 20 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Tapinauchenius violaceus (Schmidt,1995) Francia Guyana

Tapinauchenius violaceus (Schmidt,1995) Francia Guyana

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
klicsko
Tag

Elküldve: 2016 Márc. 14. Hétf., 11:21    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok. Első többé-kevésbé sikeres pároztatásom Mosoly
A párzás rendben ment, a hím nem dobolt csak rezgett, a nőstény dobolt picit, majd párzás, a csaj még úgy is maradt egy ideig, mikor a hìm már rég kereket oldott Nagyon boldog Az első párzás 2015.05.26 volt, majd még 2x összeraktam őket egy-egy hét után. A 3. alkalomnál a nőstény már nem látta szivesen a hímet, csapkodott rá.. nem is próbálkoztam többet velük. A csaj elkezdett intenzíven táplálkozni, a búvóhelyét a doboz aljáig kitakarította, teleszőtte az egész bunkerét, majd 07.19-én lerakta a kokont, amit gondosan cipelt, forgatott Mosoly 08.16-án reggel kibontotta a kokont és elkezdtek belőle kimászni az L2-es csöppségek Mosoly mivel észrevettem egy sötét foltot a kokonon, így elvettem tőle. Nem tudom mért, de elkezdett rohadni benne valami.. Na mindegy, kiszedtem belőle a piciket, 42 db volt benne, meg pár db terméketlen pete.
Amikor már elkezdtek a vedlésre készülni a lárvák, bejött egy hetes hideg idő, én meg akkor pont nem voltam otthon. Mivel addig jó idő volt, nem fűtöttem külön rájuk, gondolom ezért volt az, hogy sajnos csak 6 picinek sikerült bevedlenie az elsőt..

Vissza az elejére
Profil üzenet
angelfromhell1
Újonc

Elküldve: 2014 Feb. 18. Kedd., 13:31    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a gyors választ! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2014 Feb. 17. Hétf., 19:07    Hozzászólás témája: idéz

szia! 20(mag)x15x15-be tenném. nekem annó 15x15cx15-ös hátteres terkóban volt az adult nőstény,kokon is volt.
angelfromhell1
Újonc

Elküldve: 2014 Feb. 17. Hétf., 09:45    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Egy adult viola mekkora terkóban érezné magát kényelmesen?
Vissza az elejére
Profil üzenet
CSV88
Látogató

Elküldve: 2014 Feb. 12. Szer., 10:27    Hozzászólás témája: idéz

Szerintetek egy 1,4 centis testhosszal hány vedléses lehet a tapinauchenius violaceus ?
onlyzerosandones
Újonc

Elküldve: 2013 Nov. 05. Kedd., 09:27    Hozzászólás témája: idéz

A pókom eddig a kis odvas fájának tetején, egy jó kis odúban lakott, de ma reggelre lemászott az alján lévő nagyobb lyukhoz. Ezt körbeszőtte hálóval, amit telepakolt a talajából szedett cuccokkal. Egészen elbarrikádozta magát, nem is látni. Minden nap bevág egy nagy csótányt, fürge, egészséges - lehet, hogy most vedleni fog? vagy valamiért csak megunhatta a fenti lakást?
(A fotón még a korábbi állapot látható, itt még nincs beszőve az alsó kis "barlang")
Vissza az elejére
Profil üzenet
onlyzerosandones
Újonc

Elküldve: 2013 Okt. 23. Szer., 23:35    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
Szia!

Nagyon szépen köszönöm a választ!
Bemutatkozást intéztem, víz van, és a többit is észben tartom Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Okt. 23. Szer., 07:36    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Először is üdv köztünk és gratulálok a pókjaidhoz!
Másodszor kérlek mutatkozz be itt: http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9
Harmadszor, a fajok topicjába csak az adott fajról írjunk, így a H. maculata dolgait majd legközelebb ide: http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=170
Negyedszer, kérdésedre válaszolva, a terráriumba első osztályú például az egyszerű szobai futó, vagy a viaszvirág. Én ezeket mindig kis poharakba teszem és nem ültetem be a terráriumba, így egy-egy költözésnél a virágot is viheti magával az állat. Másrészt a nyitott edényekből a víz párolog így a párásítás is részben megoldott.
Ötödször, ezt a kérdésedet inkább meg sem hallottam. Egyébként célszerű betenni itatót, mivel a friss vízre szükségük van. Erre a célra megfelelő egy műanyag flakon kupakja is ekkora állatnak.
Profil üzenet e-mail állomány
onlyzerosandones
Újonc

Elküldve: 2013 Okt. 22. Kedd., 00:32    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Két napja vásároltam meg életem első pókjait egy Heteroscodra maculata és egy Tapinauchenius violaceus személyében. A maculata még nagyon picike, ezért egyelőre úgy gondolom, marad a kis műanyag dobozában, amiben hazahoztam. A violaceus ellenben már kb. 4-5 cm lábfesztávolsággal bír (azt mondták, eddig ötször vedlett), ezért arra gondoltam, berendeznék neki egy kisebb terráriumot. A kérdésem az lenne, milyen növény javasolt a terráriumba? Szeretnék valami élő növényt, nagyon idegenkedem a műanyag levelektől. Ez esetben a terrárium kis mérete is nehezíti a dolgot...
Másik kérdésem, hogy kell-e vizet behelyezni nekik? Vagy amíg ilyen aprók (a maculata csak kb. 1-1,5 cm-es), elég a környezetükben, a talajukban található nedvesség?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sebastian
Látogató

Elküldve: 2013 Jún. 21. Pént., 23:01    Hozzászólás témája: idéz

Na pá!

Violám túl van az 5. vedlésén és megjelentek a hátsó lábain a hosszabb szőrök. Mit nem mondjak, gyönyörű! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Jún. 11. Kedd., 21:13    Hozzászólás témája: idéz

Gerg írta:
Bomlott írta:
Gerg írta:
Álkokon. Bomlottnak igaza volt, tényleg adult, de szegénykém elég kicsike maradt. Érdemes tőle elvenni? Vagy hagyjam had kínlódjon vele?

Még szép , hogy igazam van Laza Laza Laza Csod?lkoz? Csod?lkoz? nála hagytad a kokont?? amúgy ilyen esetben nem muszáj elvenni mert úgy is megeszi vagy otthagyja... had gyakoroljon xD

Lassan két hete van nála. Ma próbáltam tőle elvenni, de nem engedte el, nagyon agresszív volt még mindig. Szereztem hozzá hímet, remélem jól sikerül majd.

Ilyenkor már hiába a hím :S vedlés után kell és úgy hogy tele kajáltatod megvárod míg sző jelzőhálót és kiköltözik az üregből és egésznap kint feszít várva a hímet Nagyon boldog majd ha levedlik frissen akkor vegyél hozzá hímet Nagyon boldog nem adod el a fiúcskát ?? most jön hozzám 1 friss nőstény és jó lenne megtudni hogy adult vagy sub állatról van e szó Nagyon boldog mondjuk meglátom de 1 próbát megér a párzás Nagyon boldog torokmano@citromail.hu-ra írj légyszi ha eladod a hímet vagy csere !!Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Gerg
Látogató

Elküldve: 2013 Jún. 11. Kedd., 19:36    Hozzászólás témája: idéz

Bomlott írta:
Gerg írta:
Álkokon. Bomlottnak igaza volt, tényleg adult, de szegénykém elég kicsike maradt. Érdemes tőle elvenni? Vagy hagyjam had kínlódjon vele?

Még szép , hogy igazam van Laza Laza Laza Csod?lkoz? Csod?lkoz? nála hagytad a kokont?? amúgy ilyen esetben nem muszáj elvenni mert úgy is megeszi vagy otthagyja... had gyakoroljon xD

Lassan két hete van nála. Ma próbáltam tőle elvenni, de nem engedte el, nagyon agresszív volt még mindig. Szereztem hozzá hímet, remélem jól sikerül majd.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Jún. 10. Hétf., 14:03    Hozzászólás témája: idéz

Gerg írta:

Vissza az elejére
Gerg
Látogató

Elküldve: 2013 Jún. 02. Vas., 16:08    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Sebastian
Látogató

Elküldve: 2013 Máj. 10. Pént., 19:03    Hozzászólás témája: idéz

Megoldottam. Nagytakarítást végeztem. Most már jobban figyelek a kajamaradékokra..
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sebastian
Látogató

Elküldve: 2013 Máj. 10. Pént., 16:57    Hozzászólás témája: idéz

Fehér kis atkaszerű valamik jelentek meg a kis üvegcsében, amiben a pókica van. Jelent valami veszélyt rá nézve? Tennem kell valamit, pl költöztessem át a pókot másik helyre?
Mik lehetnek azok és hogy kerültek oda?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sebastian
Látogató

Elküldve: 2013 Máj. 07. Kedd., 20:22    Hozzászólás témája: idéz

Másnál is megállás nélkül dolgozik a violaceus? Nálam megállás nélkül alakítgatja a kis helyét. Tegnap betömte a bejáratát, erre ma két másik ki-be járatot farigcsált..
Már azt is érdekesnek találom amúgy, hogy falakó létére nem a magasban építkezik, hanem a föld alatt építi a kis alagútjait.. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sebastian
Látogató

Elküldve: 2013 Máj. 06. Hétf., 14:29    Hozzászólás témája: idéz

Köszi szépen a gyors választ! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Máj. 06. Hétf., 14:11    Hozzászólás témája: idéz

Sebastian írta:
Sziasztok!

A hétvégén szerencsés úton hozzájutottam egy pici 2-3 vedléses violához.
Nem ismerem a fajt és nem is nagyon találok róla infókat neten sem.
Szeretnék tanácsokat, infókat kérni azoktól, akik tartanak ilyen fajt, hogy megismerhessem az igényeit. Köszi szépen előre is! Mosoly

Pl.: érdekelne, hogy szobahőmérséklet mellett, ami jelenleg 25 fok és afölötti kell-e plusz melegítést alkalmazni?
Üdv

Szia 25 fok megfelelő Nagyon boldog nem kell szerintem plusz mert véletlen megsütöd a pókot abból csak gáz lesz gondolom kis helyen van az meg könnyen felforrósodna:D nagyon gyorsan növő pók én úgy etetem hogy megölöm a lisztkukacot hogy ne áshassa el magát és majd rámegy Nagyon boldog párásítani 2-3 naponta elég csak ne száradjon ki a talaj!! Üdv. Attila!!
Vissza az elejére
Sebastian
Látogató

Elküldve: 2013 Máj. 06. Hétf., 12:57    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

A hétvégén szerencsés úton hozzájutottam egy pici 2-3 vedléses violához.
Nem ismerem a fajt és nem is nagyon találok róla infókat neten sem.
Szeretnék tanácsokat, infókat kérni azoktól, akik tartanak ilyen fajt, hogy megismerhessem az igényeit. Köszi szépen előre is! Mosoly

Pl.: érdekelne, hogy szobahőmérséklet mellett, ami jelenleg 25 fok és afölötti kell-e plusz melegítést alkalmazni?
Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Máj. 04. Szomb., 18:10    Hozzászólás témája: idéz

Gerg írta:
Bomlott írta:
6 vedlésesen kizárt dolog hogy 8cm lábfesz legyen!! Szerintem már adult amúgy Nagyon boldog nekem a 4 vedléses 1.5-2cm lf !! Eladó amúgy vagy csere??

Igazad lehet, mert néztem róluk képeket, és mind elég picik voltak.
Amikor kaptam 4 vedléses volt elvileg (ezt mondta akitől vettem). Szép nagynak tűnt már akkor is, nálam kétszer vedlett (decemberben óta). Szerintem az aduláshoz még kell egy vedlés.
Aranyos nagyon, annyira nyugodt, hogy a kaját is alig bántja. Nem eladó, és nem is cserélném el.

Nagyon szép Nagyon boldog Grat hozzáNagyon boldog
Vissza az elejére
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Máj. 04. Szomb., 18:09    Hozzászólás témája: idéz

Bozont írta:
Üdv mindenkinek Istvánnak hívnak !!
MA szereztem be egy 1-2 vedléses jószágot ! Kérdésem lenne hogy Kb milyen idő közönként vedlenek? És heti 3 etetés sok nekik ?? (pici félbe vágót lisztkukac vagy nagyon pici csótány!! ) Itt a kis csöppség!!

Uploaded with ImageShack.us

A vedlési idő tartási körülményektől függ ha megette a kaját kínáld újjal nem kell időt beosztani!!Nagyon boldog Növekedni fog mint a gomba!!Nagyon boldog
Vissza az elejére
Bozont
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Máj. 03. Pént., 19:57    Hozzászólás témája: idéz

Üdv mindenkinek Istvánnak hívnak !!
MA szereztem be egy 1-2 vedléses jószágot ! Kérdésem lenne hogy Kb milyen idő közönként vedlenek? És heti 3 etetés sok nekik ?? (pici félbe vágót lisztkukac vagy nagyon pici csótány!! ) Itt a kis csöppség!!

Uploaded with ImageShack.us
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gerg
Látogató

Elküldve: 2013 Máj. 02. Csüt., 14:28    Hozzászólás témája: idéz

Bomlott írta:
6 vedlésesen kizárt dolog hogy 8cm lábfesz legyen!! Szerintem már adult amúgy Nagyon boldog nekem a 4 vedléses 1.5-2cm lf !! Eladó amúgy vagy csere??

Igazad lehet, mert néztem róluk képeket, és mind elég picik voltak.
Amikor kaptam 4 vedléses volt elvileg (ezt mondta akitől vettem). Szép nagynak tűnt már akkor is, nálam kétszer vedlett (decemberben óta). Szerintem az aduláshoz még kell egy vedlés.
Aranyos nagyon, annyira nyugodt, hogy a kaját is alig bántja. Nem eladó, és nem is cserélném el.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Máj. 02. Csüt., 12:17    Hozzászólás témája: idéz

Gerg írta:
Pár napja vedlett T. violaceus. 6 vedléses nőstény; óriási, majdnem 8 cm-es lábfesztávolságával sétálni indult Mosoly

Vissza az elejére
Gerg
Látogató

Elküldve: 2013 Márc. 24. Vas., 18:21    Hozzászólás témája: idéz

Pár napja vedlett T. violaceus. 6 vedléses nőstény; óriási, majdnem 8 cm-es lábfesztávolságával sétálni indult Mosoly

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 20. Vas., 21:29    Hozzászólás témája: idéz

Bomlott írta:
Sziasztok!! Lenne 1-2 kérdésem!!!
Mennyi idő telik el míg 1 vedlésesből adult állat lesz??
Mekkora az 1 vedléses pók??
Mennyire jellemző az elhullás??
Elfogyasztják a lisztkukacot???

Nekem nincsen ilyen állatom, csak azt tudom mondani amit olvastam róluk.
Általánosan 12-14 hónap míg beadul (a nőstényre ez jellemző, a hím gondolom kevesebb idő alatt is)
Az egy vedléses állat feltételezem fél cm körül lehet.
Elhullásról sajnos én nem tudok nyilatkozni...
És úgy gondolom, hogy minden pók elfogyasztja a lisztkukacot. (De szerintem nem a legmegfelelőbb állandó etetésre magas lipidtartalma miatt.)
Remélem azért segítettem!
Üdv.
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 20. Vas., 19:24    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!! Lenne 1-2 kérdésem!!!
Mennyi idő telik el míg 1 vedlésesből adult állat lesz??
Mekkora az 1 vedléses pók??
Mennyire jellemző az elhullás??
Elfogyasztják a lisztkukacot???
Vissza az elejére
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2012 Dec. 30. Vas., 20:27    Hozzászólás témája: idéz

És akkor itt a kép is az állatról, köszönöm a tippeket!! Mosoly

Hangulatfénynél Nagyon boldog :

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2012 Dec. 20. Csüt., 11:16    Hozzászólás témája: idéz

SpiderSly írta:
Sikerült most beszereznem egy nőstényt, a terráriumának a berendezéséhez szeretnék kérni tanácsokat, mivel nagyon kevés az adat erről az állatról a neten (vagy én vagyok béna).

Olvastam, hogy falakó, amit észre is vettem, mivel a faunáriumban amiben ideiglenesen tartom szeret felmászni a tetejére, de ennyi, oda még nem tettem be neki ágat, fát.

A terráriumnak egy 25*25*30-as terráriumot gondoltam (véglegesnek) a kérdés az, hogy most a lábfesz. kb. 8-10 centi, nem lesz-e nagy neki? Rendeltem kisebb terráriumot is, azért kérdezem.
Berendezésnél mire figyeljek okvetlen?

Előre is köszi mindenkinek!

Hi! Ha lehet inkább a kisebbe tedd. Én ilyen méretű terráriumba nagyobb fánlakókat tartok...
Berendezésnek tegyél be valamilyen faágat. De itt a forumba is találhatsz hasznos ötleteket a terrariumos topicban. Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2012 Dec. 20. Csüt., 09:14    Hozzászólás témája: idéz

A falakó pók most ásta el magát a föld alá! Mosoly Tényleg jól jönnének tapasztalatok...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2012 Dec. 18. Kedd., 14:20    Hozzászólás témája: idéz

Sikerült most beszereznem egy nőstényt, a terráriumának a berendezéséhez szeretnék kérni tanácsokat, mivel nagyon kevés az adat erről az állatról a neten (vagy én vagyok béna).

Olvastam, hogy falakó, amit észre is vettem, mivel a faunáriumban amiben ideiglenesen tartom szeret felmászni a tetejére, de ennyi, oda még nem tettem be neki ágat, fát.

A terráriumnak egy 25*25*30-as terráriumot gondoltam (véglegesnek) a kérdés az, hogy most a lábfesz. kb. 8-10 centi, nem lesz-e nagy neki? Rendeltem kisebb terráriumot is, azért kérdezem.
Berendezésnél mire figyeljek okvetlen?

Előre is köszi mindenkinek!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Pistiii
Tag

Elküldve: 2012 Nov. 09. Pént., 20:26    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Ez egy falakó pók? nem jött le eddig..
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Bomlott
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 10. Pént., 12:24    Hozzászólás témája: idéz

Hali!! Mekkorán adul ez a pók???
Vissza az elejére
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2012 Máj. 09. Szer., 15:31    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Ma érkezett a legújabb pókom, egy 5 vedléses viola.

Nagyon örülök neki! Mosoly

Döw
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
jozsalaci
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 20. Kedd., 19:38    Hozzászólás témája: idéz

Sziiasztok!!
Növendék nőstény violaceusom:

Sziiasztok üdv.: Laci
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website állomány
BENYOOO
Tag

Elküldve: 2011 Máj. 05. Csüt., 15:14    Hozzászólás témája: idéz

Frissen adult nőstim:
https://picasaweb.google.com/chilobenyo/TapinaucheniusViolaceus#5602540307132500786
Vissza az elejére
Profil üzenet website
kovino1
Tag

Elküldve: 2010 Dec. 14. Kedd., 15:39    Hozzászólás témája: -- idéz

Hatalmas az utóteste a nőstinek!Mi lesz vele ha sikerült a párzás és még nőnifog?Tegyél rá valami hálót nehogy eldurranjon Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Dec. 14. Kedd., 15:33    Hozzászólás témája: idéz

megvolt a próba is

hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Dec. 04. Szomb., 20:45    Hozzászólás témája: idéz

KoKoN írta:
Szia Gyuri!

Engedj meg egy megjegyzést... ez az állat szerintem már adult. Színén is látszik, meg a carapace domborságán. Nálunk 8-9 cm es állatok kokont pakoltak! Mosoly

M

igen lehet, Radar bácsi is megjegyezte Nagyon boldog én nem értek a Tapsikhoz Mosoly csak abbol indultam ki,ha pár hozzászólással lejjebb nézed azt állatot,azért robosztusabbnak tünik. na persze, lehet hogy az már idöseb példány Mosoly én hiszek neked Mosoly
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Dec. 04. Szomb., 20:27    Hozzászólás témája: idéz

Szia Gyuri!

Engedj meg egy megjegyzést... ez az állat szerintem már adult. Színén is látszik, meg a carapace domborságán. Nálunk 8-9 cm es állatok kokont pakoltak! Mosoly

M
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Dec. 04. Szomb., 19:49    Hozzászólás témája: idéz

a vakuban megkékült picit az amugy lila álladék semi/sub nöstény, jofej Mosoly

Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 31. Vas., 09:34    Hozzászólás témája: idéz

KoKoN írta:
Sziasztok!

Levedlett az állatom, amit jó fél éve cseréltem Hunterrel! Nagyon boldog Nemét nem tudtuk, most már tudom, hogy nőstény. Mivel nem vagyok jártas a Tapikban, valaki válaszolna egy kérdésemre? A vedlés kereken 7cm, több mint fél éve nem vedlett. A színe barnából gyönyőrű lila lett! A kérdés: elképzelhető, hogy adult lett?

Várom a válaszokat!

előre is kösz!

KoKoN

Képet teszel fel??? kiváncsi vagyok rááá..Nagyon boldogMosoly
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Okt. 30. Szomb., 20:45    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Levedlett az állatom, amit jó fél éve cseréltem Hunterrel! Nagyon boldog Nemét nem tudtuk, most már tudom, hogy nőstény. Mivel nem vagyok jártas a Tapikban, valaki válaszolna egy kérdésemre? A vedlés kereken 7cm, több mint fél éve nem vedlett. A színe barnából gyönyőrű lila lett! A kérdés: elképzelhető, hogy adult lett?

Várom a válaszokat!

előre is kösz!

KoKoN
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2009 Okt. 10. Szomb., 15:08    Hozzászólás témája: idéz

Ez nem saját kép,de annyira megtetszett,hogy muszáj belinkelnem, forrás imageshack google Nagyon boldog

Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Attila-spider
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Szept. 24. Csüt., 20:43    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Etetés volt:

Üdv.Attila
Vissza az elejére
Attila-spider
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Szept. 15. Kedd., 21:10    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
6-7cn-es állatka! Mosoly

Vissza az elejére
dugesz12
Látogató

Elküldve: 2009 Márc. 10. Kedd., 22:45    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!!
nagyon szép az állatod wushu!!
én is szert tettem 1 ien "spider manusra" szép pók és elképesztően vadászik Nagyon boldog
hamarosan dobok képeket is Felki?lt
üdv.:Dugesz
Vissza az elejére
Profil üzenet
wushu
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Feb. 21. Szomb., 09:54    Hozzászólás témája: Tapinauchenius violaceus (Schmidt,1995) Francia Guyana idéz

Ex purpureus.... Gyönyörű állat.

Kokon , 21. nap...

Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu