Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 25 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Madarpok fonalfergesedese....

Madarpok fonalfergesedese....

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Gerg
Látogató

Elküldve: 2013 Ápr. 21. Vas., 19:15    Hozzászólás témája: idéz

Zarina írta:
Majoros Gábornak írtam (állatorvosin parazitológus), és azt mondta, hogy lehetséges, hogy a talajban elszaporodott mikrobák, gombák miatt csinálta ezt, és azt javasolta, hogy takarítsam ki. megtettem. ti mennyi idő közönként szoktátok a terráriumot takarítani? illetve nem tudtok valami természetes szert, ami anti-bakteriális hatású, és nem árt a póknak, és a talajt kezelhetném vele (pl. valaki az ezüst-kolloidra esküszik.)?

Többféle csíraölő és antibakteriális szer létezik. Sokan használnak grapefruit mag kivonatot, hogy távol tartsák az atkákat. Azt is hallottam, hogy enyhe fertőtlenítő hatása is van. Előnye, hogy természetes, és nem árt a póknak sem (tartós megoldás).
Ellenben, ha valami keményebb megoldás kell (vagy alapos tisztítást akarsz), akkor szerintem a legjobb választás az UV és az ózon (a kettő együtt jár!). Én is ezt használom. Kiveszem a pókot, majd beteszek a terráriumba egy 12 W-os kvarc-UV lámpát, ez megy egész este. Az előnye, hogy gyors, alapos és nem kell szétszedni a terráriumot sem. A keletkező ózon behatol a talajba is és az ott élő gombákat, baktériumokat is megöli. Emellett a felszínen az UV fény is gyilkol. Nem veszélyes, mert kevés ózon keletkezik, az UV fény pedig elnyelődik az üvegen keresztül (azért érdemes odafigyelni!)
Vannak más módszerek is, például nátrium-oxalátos víz, esetleg nátrium-szulfitos (vagy kénhidrogénes). Ezek azért veszélyesebbek, mert nem lehet őket teljesen kiűzni a terráriumból, és a pók belehalhat. Nem javaslom ezek használatát, bár kétség kívül olcsóak (a kénhidrogén nagyon mérgező).
Alternatívaként ott marad a teljes talaj- és berendezés csere.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Zarina
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Ápr. 21. Vas., 12:40    Hozzászólás témája: idéz

Iron-h írta:
Akkor a vedlés nem lehet, de ettől függetlenül szinte biztos, hogy nem férgesek a pókjaid.

Majoros Gábornak írtam (állatorvosin parazitológus), és azt mondta, hogy lehetséges, hogy a talajban elszaporodott mikrobák, gombák miatt csinálta ezt, és azt javasolta, hogy takarítsam ki. megtettem. ti mennyi idő közönként szoktátok a terráriumot takarítani? illetve nem tudtok valami természetes szert, ami anti-bakteriális hatású, és nem árt a póknak, és a talajt kezelhetném vele (pl. valaki az ezüst-kolloidra esküszik.)?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 18. Csüt., 21:13    Hozzászólás témája: idéz

Akkor a vedlés nem lehet, de ettől függetlenül szinte biztos, hogy nem férgesek a pókjaid.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Zarina
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Ápr. 18. Csüt., 14:41    Hozzászólás témája: idéz

Iron-h írta:
Zarina írta:
sziasztok! nekem egy grammostola pulchripes-em van, nőstény, most lesz 4 éves nyáron, és egy avicularia versicolor-om (6 vedléses. 2 vedlése volt eddig nálam). a grammostola-m már kb. 2 hónapja nem eszik, és elég lomha. beszőtte alaposan a talajt. a növendéket egy nutellas dobozban tartom az ő terráriumában, megvan a 27 fok folyamatosan, és párásítom is rendesen őket. a versicolor kb. egy hete kezdte azt, hogy nem nagyon mászkált fel a pálcikán, amit beraktam neki, nem evett semmit, és nem fent szőtte a hálóját, hanem a pálcika tövében, a talajon. tegnap le is vedlett, azóta ugyanúgy gubbaszt. a grammostola száj körüli részét megnéztem, és nincs fehéres váladék. hogy derítsem ki, hogy fonal férgük van-e? nagyon félek, hogy ez okozza a gondot. Szomor?

Mikor vedlett utoljára a pulchripesed? Egy póknál, főleg egy Grammostolánál 2 hónap nem evés nem jelent semmi problémát, van, amelyik akár fél évig se eszik, aztán egyszer csak beindul. Szerintem majd lassan vedleni fog, azért csinálja ezt.

úgy emlékszem, hogy télen vedlett, úgy november fele talán. és ő is eléggé beszőtte a talajt, igaz nem teljesen, de sok helyen fehér.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 18. Csüt., 06:45    Hozzászólás témája: idéz

Zarina írta:
sziasztok! nekem egy grammostola pulchripes-em van, nőstény, most lesz 4 éves nyáron, és egy avicularia versicolor-om (6 vedléses. 2 vedlése volt eddig nálam). a grammostola-m már kb. 2 hónapja nem eszik, és elég lomha. beszőtte alaposan a talajt. a növendéket egy nutellas dobozban tartom az ő terráriumában, megvan a 27 fok folyamatosan, és párásítom is rendesen őket. a versicolor kb. egy hete kezdte azt, hogy nem nagyon mászkált fel a pálcikán, amit beraktam neki, nem evett semmit, és nem fent szőtte a hálóját, hanem a pálcika tövében, a talajon. tegnap le is vedlett, azóta ugyanúgy gubbaszt. a grammostola száj körüli részét megnéztem, és nincs fehéres váladék. hogy derítsem ki, hogy fonal férgük van-e? nagyon félek, hogy ez okozza a gondot. Szomor?

Mikor vedlett utoljára a pulchripesed? Egy póknál, főleg egy Grammostolánál 2 hónap nem evés nem jelent semmi problémát, van, amelyik akár fél évig se eszik, aztán egyszer csak beindul. Szerintem majd lassan vedleni fog, azért csinálja ezt.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 18. Csüt., 05:49    Hozzászólás témája: idéz

Igaz, nem vagyok nagy pókszaki... sőt...
Nekem Sanyikettő egy (elméletileg) 4v L. striatus, egy hónapja alig mozdul, és 3. napja tök fekete.
Eszembe se jutott aggódni, pedig azóta nem is evett. Kacsint?
Ahogy olvasgattam a fórumot, ilyenkor mindig alaptalanok voltak a félelmek.
Pláne idősebb állatoknál ez az állapot tovább tart, mint a kicsiknél.
Én nem aggódnék.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Ápr. 17. Szer., 19:15    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem az aviculariáddal nem feltétlen van gond, amíg a vedlés után nem keményedik meg biztos nem fog fára mászni. Viszont a grammostoláddal nem tudom mi a gond, nekem is ugyan ez a problémám egyébként, no kaja, nagyon kevés mozgás
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 17. Szer., 14:35    Hozzászólás témája: idéz

Zarina írta:

Szia!

Szerintem utolsó lehetőségek közt jöhet szóba a fonalférgesedés, annyira nem gyakori.
Zarina
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Ápr. 17. Szer., 12:45    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2013 Márc. 28. Csüt., 13:31    Hozzászólás témája: idéz

Brandon írta:
Sziasztok! Úgy tűnik elég sok kutatás indult a témában. Az eddig talált leghatékonyabb megoldás:
itt olvasható angolul
Fordítás:
Antibiotikumot és fonálféreg elleni szert használt az illető
megtisztítod a száját meleg vízzel
-Először az antibiotikum: 1g Cefotaxime 10 ml deszt. vízhez. Letisztítod vele a szája körül, a fogait, meg bármit, amin fonálférget látsz. Ne tuszkold azért bele a szájába.
-Ez után fonálféreg elleni szerrel (Pyrantel-t használ) bekened ezeket a helyeket egy fülpiszkával, csak vigyázz, hogy ne nyomd nagyon
-Ezt 3-5 napig kell ismételni, és mindegyik kezelésnél tisztítod a terráriumot meg a vizes tálkát.
A siker a madárpók állapotán és a fertőzés előrehaladottságán múlik, ugyanis a fonálférgek akár a belső szerveit is roncsolhatják a pókoknak egy idő után. Minél előbb kezeled, annál jobb. A módszer 100%-os fonálféreg pusztulást eredményez, csótányokon LD50 tesztelve, nem mérhető. Pókoknak nem lett a szerektől baja.
Fogalmam sincs, hogy Magyarországon pont ezeket a szereket lehet -e kapni, de lehet hasonlókat találni. A fonálférges póknak meg a fonálféregnél jobban nem árthat. Nagyon szemét egy betegség ez, remélem az infó hasznos lesz a még életben lévő pókok számára.

Hali! Valaki próbálkozott ezzel a módszerrel? Vagy valami mással ezellen a nyavaja ellen?!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Okt. 08. Hétf., 00:54    Hozzászólás témája: idéz

Kosz az infokat azonal kuldom tovabb,remeljuk par allatnal meg eletmento...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Brandon
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Okt. 05. Pént., 07:49    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Úgy tűnik elég sok kutatás indult a témában. Az eddig talált leghatékonyabb megoldás:
itt olvasható angolul
Fordítás:
Antibiotikumot és fonálféreg elleni szert használt az illető
megtisztítod a száját meleg vízzel
-Először az antibiotikum: 1g Cefotaxime 10 ml deszt. vízhez. Letisztítod vele a szája körül, a fogait, meg bármit, amin fonálférget látsz. Ne tuszkold azért bele a szájába.
-Ez után fonálféreg elleni szerrel (Pyrantel-t használ) bekened ezeket a helyeket egy fülpiszkával, csak vigyázz, hogy ne nyomd nagyon
-Ezt 3-5 napig kell ismételni, és mindegyik kezelésnél tisztítod a terráriumot meg a vizes tálkát.
A siker a madárpók állapotán és a fertőzés előrehaladottságán múlik, ugyanis a fonálférgek akár a belső szerveit is roncsolhatják a pókoknak egy idő után. Minél előbb kezeled, annál jobb. A módszer 100%-os fonálféreg pusztulást eredményez, csótányokon LD50 tesztelve, nem mérhető. Pókoknak nem lett a szerektől baja.
Fogalmam sincs, hogy Magyarországon pont ezeket a szereket lehet -e kapni, de lehet hasonlókat találni. A fonálférges póknak meg a fonálféregnél jobban nem árthat. Nagyon szemét egy betegség ez, remélem az infó hasznos lesz a még életben lévő pókok számára.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Okt. 04. Csüt., 21:38    Hozzászólás témája: idéz

egyenlore nalam nem eszleltem semmi tunetet akarki akarmit is mondott:D
csak probaltam megoldast talalni de senki se tud semmi okosat...otletek vannak

1 fertozott allat volt ami rogton le is lett fagyasztva,es a tobbi pedig kipucolva,fertotlenitve...
karanten van,es az illeto kihagyja a tp borzet,pedig o lett volna a sofor...
Vissza az elejére
zomtibi
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Szept. 27. Csüt., 14:19    Hozzászólás témája: Re: Madarpok fonalfergesedese.... idéz

DAVy-G írta:
Adodott 1 hatalmas problema 1ik haveromnal, fonalfergesesrol szamolt be valamilyen Nematoda lehet...a talajt lecsereli,pokokat atrendezi ujba tisztaba stb...+karanten - magyrorszagrol jott allattal,fertozodott jopar allata-azoknak kb annyi...legyekkel,muslicakkal,szedett vedett kajaval,nem fertotlenitett foldel terjed, alakul ki. A szajszervenel feher es nedves...(kepet nem lattam+eloben se lattam)-NEM atka,azt ismerjuk mind2en...

a problema hogyan szuntetheto meg, a betegseg,illetve a mar fertozott pokoknal hogy lehet kiuzni beloluk az eloskodoket(kb 0,5mm nagyok)??

Van nala 1 allatom,es nalam is van olyan amit tole kaptam(nem lattam rajta semmilyen elvaltozast de en is megteszek minden ovintezkedest...illetve se ki se be nem johet uj allat,igy a borze kimarad a karanten vegett)

Ha valakinek valami otlete,tanacsa,pontosabb leirasa,surgosen olvasnam...

Helló!
Szerintem amelyik már fertőzött annak mindegy, hogy mit csinálsz, vannak vegyszerek amiket a mezőgazdaságban ilyen férgek ellen használnak, de az jó eséllyel a pókicát is elintézi.
Amit lehet tenni azt szerintem már megtetted, az eleségállat tenyészetnek a fertőtlenítése és újratelepítése szüntetheti meg a gondodat, talajcsere, karantén, és jó pár imát el kell mormolni.
Nekem is ez a legnagyobb félelmem, mert nem jó dolog, ha a sok évi munka után eltakarítja a pókokat. Ja és nem célszerű a fertőzött pókokat/eleségállatot eladni, mert az a legnagyobb bunkóság(Nem feltételezem senkiről sem, de azért megemlítendő.).

Egy próbát azért lehet megér, hogy egy szakemberrel tárgyalsz aki ilyen fonálféreg irtókat árul/forgalmaz, és hátha tud valami okosat mondani.....

Azt hiszem a fertőzött pókokra jellemző, hogy az eleséget lemarják, de nem fogyasztják el, valamint a talajt tejfehérre szövik, és az általad említett fehér lé a szájszervnél is árulkodó jel, de ez nem 100%-ig biztos infó.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Szept. 25. Kedd., 22:28    Hozzászólás témája: Madarpok fonalfergesedese.... idéz

Adodott 1 hatalmas problema 1ik haveromnal, fonalfergesesrol szamolt be valamilyen Nematoda lehet...a talajt lecsereli,pokokat atrendezi ujba tisztaba stb...+karanten - magyrorszagrol jott allattal,fertozodott jopar allata-azoknak kb annyi...legyekkel,muslicakkal,szedett vedett kajaval,nem fertotlenitett foldel terjed, alakul ki. A szajszervenel feher es nedves...(kepet nem lattam+eloben se lattam)-NEM atka,azt ismerjuk mind2en...

a problema hogyan szuntetheto meg, a betegseg,illetve a mar fertozott pokoknal hogy lehet kiuzni beloluk az eloskodoket(kb 0,5mm nagyok)??

Van nala 1 allatom,es nalam is van olyan amit tole kaptam(nem lattam rajta semmilyen elvaltozast de en is megteszek minden ovintezkedest...illetve se ki se be nem johet uj allat,igy a borze kimarad a karanten vegett)

Ha valakinek valami otlete,tanacsa,pontosabb leirasa,surgosen olvasnam...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu