Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 213 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Lithobius forficatus

Lithobius forficatus

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Százlábúak, ezerlábúak (Myriapoda)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
anolis2
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Ápr. 13. Szomb., 17:10    Hozzászólás témája: idéz

Találtam egyet a kertben. Lenne egy pár kérdésem hozzá:
-Mekkora terkó kell neki?
-Mit eszik? (Tudom, hogy ragadozó csak, hogy ti mit adtatok nekik?)
-Terrárium berendezése?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 21:21    Hozzászólás témája: idéz

Há ez az állat csak nálam volt ugy hogy arról a példányról mások nem tudnak beszélni... Mosoly
A nyrkosabb árnyékosabb helyeken lehet rátalálni, nagyobb kövek,fatuskók alatt, ahogy fölborítod a cuccot elkezdenek menekülni, meg fogni ot sem érdemes a marása fájdalmas inkább boríts rá egy dobozt ha elkezdi kinyomni magát jó ha kéznél van egy kártya vagy ilyesmi. Nem tudom mennyire lehet csoprtosan tartani. A tartása nem nehéz de ez nem abbol fakad hogy itt él, szerintem könnyebb egész évbe ugyanugy tartani egy állatot (pl:legtöbb madárpók) mint hogy évszakokat imitálunk meg nem tudom. Igen szereti a magasabb páratartalmat és a nedves földet.
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 20:55    Hozzászólás témája: idéz

alami altalanos dolgot tudtok errol a peldanyrol mondani?
Ugyanis hetvegen szerintem kereso hadjaratra indulok. Tobet lehet egyutt tartani ? Na jo szerintem nem. HA a telet tuleli es itt is megtalalhato magyarorszagon akkor gondolom eleg tagturesu az allatka. Mekkora hejet igenyel? Gondolom a tartasa nem tul nehez. Inkabb a parasabb kornyezetet szereti.
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 19:38    Hozzászólás témája: idéz

Nekem volt fortifactusom, nagy jó fej kis állat. Kb 6cm volt, egy 15×10×15ös terkóba volt vastag talajjal, kérgekkel, me g volt bent néhány apró száraz levél.Nagyon jól evett, én tücsköt meg lisztkukacot adtam neki.
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 21. Pént., 14:52    Hozzászólás témája: idéz

Oks, köszi. Nos, ott nem néztem de majd megnézem késobb vagy holnap... de viszont találtam egy nagyobbacska pókot, kb:. 2 centis a teste potrohtól csáprágóig, betettem egy muanyag savanyúságos dobozba, talajnak tozeg, meg még néhány fenyokéreg... adtam neki 1 lisztkukacot, meg 2 bogarat, de hozzájuk sem nyúlt, úgy látszik nem éhes. Amúgy nagyon megszenvedtem vele mire befogtam, rohadt gyors ugyanis Nevet? Majd csinálok róla pár képet, aztán azonosítsátok be létszives, ha lehet. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Szept. 21. Pént., 12:10    Hozzászólás témája: Re: Lithobius forficatus idéz

arachnotron írta:
Hi !
Valaki tartott vagy tart ilyen százlábút ? Én most indulok a kertbe vadászni rá(juk), de mielott még megteszem megkérdezném azt, hogy ilyenkor van-e még ilyen állat ? Még tavasszal láttam párat, de azóta egyet sem.

Ilyenkor is van, sot késobb is, korhadó fakéreg alatt egtalálod oket...
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 21. Pént., 09:22    Hozzászólás témája: Lithobius forficatus idéz

Hi !
Valaki tartott vagy tart ilyen százlábút ? Én most indulok a kertbe vadászni rá(juk), de mielott még megteszem megkérdezném azt, hogy ilyenkor van-e még ilyen állat ? Még tavasszal láttam párat, de azóta egyet sem.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Százlábúak, ezerlábúak (Myriapoda) Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu