Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 41 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Pachnoda marginata peregrina - Kongói rózsabogár

Pachnoda marginata peregrina - Kongói rózsabogár

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Egyéb ízeltlábúak
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Japan
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 18. Pént., 11:59    Hozzászólás témája: idéz

anolis2 írta:
Sziasztok! Lenne egy pár kérdésem a tartásukkal kapcsolatban. Vennék egy pár lárvát amit eleségállatnak árulnak csak én ezeket felnevelném. Egyszerű őket szaporítani?

ezt olvasd el: http://www.terrarista.hu/index.php?mod=content&id=502
Vissza az elejére
Profil üzenet
anolis2
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Jan. 18. Pént., 08:19    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Lenne egy pár kérdésem a tartásukkal kapcsolatban. Vennék egy pár lárvát amit eleségállatnak árulnak csak én ezeket felnevelném. Egyszerű őket szaporítani?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 18. Szomb., 10:30    Hozzászólás témája: idéz

Na nekem már mind az 5 kikelt, de majd még veszek belőle legalább 10et!

Ha állatkereskedésekben nem találsz neked való állatot, érdeklődj tenyésztőknél! Itt ezen a lapon megteheted, sokaknak van saját szaporulata, most egybn én is reménykedem.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
salatfinger
Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 17. Pént., 14:11    Hozzászólás témája: idéz

Hello!
Tényleg nagyon érdekes!
Csak az a baj hogy itt az állatkereskedésbe se madárpók se skoroió nincs
mert aztmondják hogy az "eladó fél töle".
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 17. Pént., 14:04    Hozzászólás témája: Pachnoda marginata peregrina - Kongói rózsabogár idéz

Mivel nem találtam ilyen topic-ot, gondoltam csinálok. Nagyon boldog

Korábban, március elején vettem 5 lárvát, amik pár hét alatt bebábozódtak, s épp ma kellt ki már a 3. Eddig 1 hímet és 1 nőstit láttam, de sztem a harmadik is nősti.

Kongói rózsabogár (Pachnoda marginata peregrina)

Ezt a kis jószágot takarmányállatnak árulják még lárvakorában a díszállatkereskedésekben, én 60 Ft-ért vettem darabját, tehát beszerzésük gondot nem okoz.
Jelenleg egy 8 literes akváriumban tartom őket, amit 2/3 részig fel van töltve tőzeg, levélkorhadék és faforgács keverékével. A tető szúnyogháló. Amikor még lárvák voltak, nem lehetett őket látni. Gyümölcsökkel és zöldségekkel etettem őket, ezeket félig a talajba ástam, és lehúzták maguknak. Még egy almacsutkát is képesek a föld alá húzni!
Az L3-as lárvák (6 cm körüliek) nálam hamar, néhány hét alatt bebábozódtak. A bábokra nem nedvesítettem, és ezen körülmények között keltek ki az első kifejlett bogarak április elején.
A kifejlett bogarakat már gyakrabban lehet látni, de még így is ha megijednek akkor elássák magukat.
Kifejlett korban édes gyümölcsökkel kell őket etetni, és nagyon szeretik a mézet és a virágport is. Ezeket mézboltokban lehet kapni.

Bár az üvegen nem tud felmászi, kitűen tudnak repülni. Ezért fontos hogy lefedjük őket. Én az első kikelt egyedemet a falon találtam meg.

Kb. ennyit róluk. Tenyésztésükkel is majd próbálkozom, bár azt mondják nem egyszerű.

Remélem meghozza nektek is a kedveteket, hogy ezentúl azt a rusnya nagy kukacot ne vágjátok be póknak, vagy valamilyen hüllőnek hanem tartsátok meg Kacsint?

Üdv.: Hunter
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Egyéb ízeltlábúak Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu