Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 13 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Fűtés/Világítás

Fűtés/Világítás

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 21:46    Hozzászólás témája: idéz

jó, csak azért érdeklődöm, mert lassan költözés lesz és új polc is ahova a cseréplámpa nem fér be (hiába vagyok már profi cseréplámpa gyártó Nagyon boldog ) és gondolkodom egy másik megoldáson.
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 21:42    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem sok pók esetében nem hasznos ha alulról fűtöd, de mindenki maga dönti el, hogy hogyan csinálja. Mellesleg én nem a fűtőkábelt szóltam le, bár ha már ennyire dicséred, akkor megjegyezném, hogy a fűtőkábel sem esztétikus szerintem. Elég nehéz úgy megcsinálni, hogy szép legyen (bár inkább időigényesnek mondanám).
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
boloka
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 21:35    Hozzászólás témája: idéz

Én egy 80w os fűtőkábellel 4 nagy és 3 közepes terkót és egy csomó kis dobozt fűtök.
4 nagy terkót felülről azokon van egy alufoliába csomagolt 2 cm es nikecell és azon meg a többi terkó,amiket meg alulról fűt.
Nem is csunya egyátalán és igen takarékos.
Üdv,Misi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 21:20    Hozzászólás témája: idéz

Nem tudom pontosan, hogy mennyibe kerül, de a nővérem vett egy ilyet a teknősének, és nála nem nagyon vált be, emellett elég drága is volt, azt mondta. Ezt tudomásom szerint inkább hüllőknél szokták alkalmazni, hiszen a pókoknál annyira nem jó, ha alulról fűtőd, oldalról meg annyira nem szép (szerintem). Ennél a fűtőkábel szerintem jobb. Exoterranak, vagy minek van ilyenje az biztos. Keress rá. Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 25. Hétf., 11:18    Hozzászólás témája: idéz

PoecilotH írta:
Most a Reglisok és egy másik terkó közé beraktam egy ilyen fűtőlapot, elég rendesen odaragadtak a terrárium meleg falához..Nagyon boldog remélem így most már nem fognak sztrájkolni..Nagyon boldog

Ez pontosan milyen fűtőlap? Hol lehet ilyet beszerezni? Mennyire csinál meleget? A terrárium alá kell rakni? Mennyibe kerül? Nem tudnál feltenni róla egy képet? Mosoly
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Feb. 18. Hétf., 05:47    Hozzászólás témája: idéz

Valaki nem tudja véletlenül, hogy hol lehet 30 maximum 40 centi hosszú UV fénycsövet venni armatúrával, ha lehet ? Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Feb. 14. Csüt., 23:49    Hozzászólás témája: idéz

gaara: Annyit tudok, hogy jobban megéri azt hiszem, ha terrarisztikai célra kifejlesztett fűtőkábelt veszel, de annyira nem értek hozzá csak valahol olvastam. A terráriumokhoz kifejlesztett fűtőkábel nem melegszik túl és nem kell belőle olyan sok, mint egy sima, kisebb teljesítményű kábelből azt hiszem. Itt egy pár, árral együtt, meg hogy milyen hosszú és hány wattos: http://www.kedvence.hu/.167-futo-kabel.html

Én ma csináltam meg az első cseréplámpám! Mosoly

gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 13. Szer., 16:09    Hozzászólás témája: idéz

Hali hó!

Valaki tud nekem mondani valamit a fűtő kábelről?
Tapasztalat érdekelne Mosoly

Mekkora terkóban mennyire fűti ki?
Hány wattos a kábel?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 10. Vas., 13:23    Hozzászólás témája: idéz

Fogsz egy fúrógépet, egy lavórt a lavórba teszel egy minimális vizet abba a cserepet és úgy fúrod át és nem törik el. Csempét szokták így fúrni amikor a fürdőszobát csinálják.

Kerámia cserépnél is kitűnő módszer én a bonsai tálakat szoktam így kivésni.

Csak tegyél valamit még a cserép alá mert amikor átér a fúró szár a lyuk oldalát leviheti.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 10. Vas., 02:24    Hozzászólás témája: idéz

vaddisznou írta:
Amúgy a cserép cserépbe hogy fúrtok lyukat a foglalatnak, nem törik az el attól?

Nem! A nagy barkacsaruhazakban(legalabbis a ket legnagyobban) kaphato olcso olasz gyartasu cserepek aljat nyugodtan lehet vesni (nem kell furni, kalapacs meg veso viszi, nem torik kette). A kiutott lyukba siman passzol egy e14 foglalat (mindenkepp hoallot hasznalj, mert a szuk ter miatt a sima muanyag elolvadhat/meggyulladhat!!!)
Muanyaggal ha nem muszaj ne probalkozz!

Udv

Csaba
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
vaddisznou
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 09. Szomb., 23:34    Hozzászólás témája: idéz

Winc írta:
... csak kartont beburkolod alufóliával van pár megoldás. én most tetra packból fogok csinálni egy oktató közponba használd újra felirattal.

Műanyag cserepet ha beburkolom, akkor az úgy megfelelne? 20-25 W-os izzókat terveznék beléjük. Spotból csak 25-ös van, szóval valószínűleg olyanok lesznek. Kibírná azt a műanyag beburkolva alufóliával?
Vissza az elejére
Profil üzenet
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 09. Szomb., 14:56    Hozzászólás témája: idéz

gaara írta:
Hali!

Nekem szaküzletben mondták, hogy fán lakóknak elég a 22-23 C télen/ persze ennek arányában kevesebb pára.
Állítólag nem is jó a fán lakónak ha 28-30 C tartják őket, mivel ezek a lombkoronában élnek ott meg úgy nem kevés a szél járta hely, mi meg nem igazán tudjuk mesterségesen ezt reprodukálni.

Az üzletben arra nem tértek ki h a cambridgei nem a lombkoronában lakozik? Esetleg az Avi-ra igaz, de még azokra sem. 22-23 fokon nem igazán kajálnak az avik. Célszerübb megvizsgálni az adott állat lakóhelyét illetve milyen évszakok váltakoznak azon az élőhelyen. Ha ezeket tudjuk már könnyü meghatározni milyen a megfelelő hőmérséklet és páratartalom.
Winc
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Feb. 09. Szomb., 12:30    Hozzászólás témája: idéz

Hát a legegyszerűbb ha veszel lámpát ha nincs rá keret mert miért is lenne akkor a cserép... persze néha az sincs. 100 ft os boltban lehet venni kb 200 ft ért alubögrét mindenféle méretben vagy kis fém tálat ezeket is át lehet alakítani és nem is mutatnak olyan rosszul. ha akarod még rá is írhatod hogy zlaty. ragaszthatsz tükörből is vagy csak kartont beburkolod alufóliával van pár megoldás. én most tetra packból fogok csinálni egy oktató közponba használd újra felirattal.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 09. Szomb., 12:22    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Nekem szaküzletben mondták, hogy fán lakóknak elég a 22-23 C télen/ persze ennek arányában kevesebb pára.
Állítólag nem is jó a fán lakónak ha 28-30 C tartják őket, mivel ezek a lombkoronában élnek ott meg úgy nem kevés a szél járta hely, mi meg nem igazán tudjuk mesterségesen ezt reprodukálni.

Azért is kérdeztem erre rá, mert a cambrim feldobta a talpát 2 nap után, mivel alacsony volt a hőmérséklet de a pára meg nagy volt...

Nyugodtan lehet fikázni, de ezt nem a sarki fűszerestől hallottam.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 09. Szomb., 11:22    Hozzászólás témája: idéz

vaddisznou írta:
Sziasztok!
Még mindig a fűtéssel van problémám. Nagyon boldog
Kábel szerintem csak éjjelre lesz, hogy azért ne 20 fokon legyenek az állatok, meg tavasszal ne a 15-ben.
Nappalra meg izzó kéne. Van egy kis gondom, itt virágcserepes megoldásokról írnak az emberek, de mifelénk nincs cserép cserép, csak műanyag cserép. Az nem a legjobb, nem lehet valamivel kibélelni? Amúgy a cserép cserépbe hogy fúrtok lyukat a foglalatnak, nem törik az el attól?
Jó lenne végre megoldanom a fűtést, mert a terráriumokat is gyártogatom, stb., de a fűtés ügy az stagnál. Nagyon boldog
Próbáltam sörösdobozba tenni, eléggé instabil, bár a Zlatý bažant feliratok kárpótolnak, de akkor sem az igazi. Nagyon boldog

Szerintem 20 fok nem a legjobb éjszakára, ettől kicsit többet kéne tartani, főleg ha nappalra meg 30 fokhoz közelit tartasz.
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 09. Szomb., 02:08    Hozzászólás témája: idéz

vaddisznou írta:
Sziasztok!
Kábel szerintem csak éjjelre lesz, hogy azért ne 20 fokon legyenek az állatok, meg tavasszal ne a 15-ben.
Nappalra meg izzó kéne. Van egy kis gondom, itt virágcserepes megoldásokról írnak az emberek, de mifelénk nincs cserép cserép, csak műanyag cserép. Az nem a legjobb, nem lehet valamivel kibélelni? Amúgy a cserép cserépbe hogy fúrtok lyukat a foglalatnak, nem törik az el attól?
Jó lenne végre megoldanom a fűtést, mert a terráriumokat is gyártogatom, stb., de a fűtés ügy az stagnál. Nagyon boldog
Próbáltam sörösdobozba tenni, eléggé instabil, bár a Zlatý bažant feliratok kárpótolnak, de akkor sem az igazi. Nagyon boldog

20c fok estére szerintem elég jó ha az alá nem megy!! A kerámia cserepet meg óvatosan kell fúrni és kész nem fog elrepedni...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
vaddisznou
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Feb. 09. Szomb., 00:10    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 16. Szer., 18:13    Hozzászólás témája: idéz

Ez most egy villamossági szaküzlet vagy sem? Mert ha igen akkor szégyen, hogy egy olyan árúból nincs raktáron, ami igazából olcsó.
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 16. Szer., 00:59    Hozzászólás témája: idéz

Amúgy legutóbb volt neki csak most éppen nem. Ez csak egy kis bolt egy kis városban...nem vártam többet! Mosoly
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 16. Szer., 00:16    Hozzászólás témája: idéz

Ha esetleg tudsz menni obiban akkor ott van digitális időzítő kb 1800 Ft-ért. Nálam nagyon bevált, ráadásul amit ennél olcsóban találsz, annál már elég nagy lehet a hibalehetőség. Nálam már 2 1000Ft-os elromlott.
Amúgy nem biztos, hogy kevés, lehet az is, hogy pusztán a fény miatt. Enyéim is a lehető legközelebb szoktak menni a fényhez.
Amúgy meg felháborító szerintem, hogy egy villanyszerelő szaküzletben (mert elvileg ott voltál) nincs 40 W-os izzó. Ez szerintem olyan alap, mint dohányboltban a cigaretta.
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 15. Kedd., 22:56    Hozzászólás témája: idéz

Lehet, hogy nagyon hülyén hangzik, de egyetlen hőmérőt sem találtam az egész lakásban! De közben biztossá vált, hogy 25W-osat használtam és mivel a villanyszerelő-boltos úrnak nem volt nagyobb megont azt vettem. Csak abból gondoltam, hogy kevés, mert teljesen oda van tolva a faunárium a lámpához és még így is a lámba alatt ülnek folyton a plexin. Azért a biztonság érdekében veszek akkor egy ilyen időzítőkapcsolót vagy mit...és kérek a mamitól egy hőmérőt!
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 15. Kedd., 18:16    Hozzászólás témája: idéz

Én használok 40W-os izzót és lazán felmelegíti a terkót.
Amúgy a 25Wos a következő, ja és nem számít, hogy műanyagfoglalat van, de az fontos, hogy ne rakj nagyobb teljesítményű izzót a lámpába, mint ami fel van tüntetve rajta. Amúgy 25Wos izzó bőven elég, ja és a fa nem fog begyulladni tőle, de azért vegyél egy időzítő kapcsolót.
Vissza az elejére
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 15. Kedd., 16:47    Hozzászólás témája: idéz

Ez nekem is nagyon gyanús ám, szerintem nálam sincs 25W-osnál nagyobb izzó, és azt is igyekszek minél távolabb helyezni a pókoktól, mert a 20-22 fokos szobában simán felfűti a helyeiket 30 fok körülire. Szintén műanyag foglalatos, egy pár hónapig használtam a teknőseimnél, nem volt vele gond, de volt már olyanom is, aminél egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy égett műanyagszag terjeng a szobában. Odanéztem, és csöpögött az olvadt műanyag a napozójukra, szóval érdemes nagyon vigyázni! Nálam éppen ezért van úgy beállítva az időzítőkapcsoló, hogy 3 óránként van beiktatva 1-1 negyed órás szünet, annyi idő alatt bőven visszahűl szobahőmérsékletűre.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 15. Kedd., 15:27    Hozzászólás témája: idéz

jó...akkor hazamegyek és megmérem.
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 15. Kedd., 15:26    Hozzászólás témája: idéz

Úgy érzed, vagy hőmérővel megmérted, és úgy is kevés? Nálam kb 22 °C van, de 25 W-nál nagyobb izzó sehol nincs, a többségnél 15 W-osakkal fűtök, és mindenhol megvan min. 26 °C.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 15. Kedd., 14:51    Hozzászólás témája: idéz

Iron-h írta:
40W-os izzó és nem csinál elég meleget? Energiatakarékosat vettél, vagy ennyire hideg van nálad?

Nagyon jó meleg van, 21-22°-on van a termosztát...vagyis éjjel is megvan nekik ez a minimum...de most azt olvastam, hogy nappal jobb a még melegebb..és szeretném a nappali hőmérsékletet felvinni 26-28°-ra....de úgy érzem a jelenlegi lámpa nem termel elég hőt! Akkor lehet, hogy 26 W-os izzó van? (vagy melyik is az eggyel gyengébb....) Az állatokhoz még csak-csak értek...de a műszaki cikkekhez elég kevés vagyok. Nagyon boldog
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 15. Kedd., 14:28    Hozzászólás témája: idéz

40W-os izzó és nem csinál elég meleget? Energiatakarékosat vettél, vagy ennyire hideg van nálad?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 15. Kedd., 13:05    Hozzászólás témája: idéz

A "szemetelés" következtében nem találom azt a beszélgetést amiben égőket ajánlottatok! Zavart (ugyanis nem ebben a topicban volt azt tudom..) Szóval vettem egyet, talán 40W-osat, de nem tudom most biztosan megmondani. A lényeg, hogy nem csinál elég meleget...és a lámpa meg nem kerámia foglalatos amit használok...tehát mennyivel vehetek erősebb égőt, hogy ne olvassza meg a foglalatot és mit ajánlotok? Vagy mindenképp kell egy kerámia-f. lámpát vennem? És gond, hogy kezeletlen fa polcon vannak a pókik, néha félek, hogy a több órányi "lámpázás" következtében egyszer csak leég a ház...
Üdv.
Ambush
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 18:13    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem is teljesen felesleges.Én maximum akkor fűtök neki este mikor nagyon lemegy a hőmérséklet a szobába. De ilyen nem sokszor fordul elő.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 15:51    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem nincs olyan ember itt aki azt mondaná, hogy "igen, fűteni kell nekik este is".
Vissza az elejére
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 15:29    Hozzászólás témája: idéz

Szeretik a meleget, oké, de az esti 20 °C megfelel nekik is.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
vaddisznou
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 15:26    Hozzászólás témája: idéz

Faja válogatja...
Poecilotheriák szeretik a meleget.
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 14:33    Hozzászólás témája: idéz

Mondjuk neki kell eldöntenie, hogy mit fog csinálni. Szerintem felesleges, sőt a póknak sem lesz lehet jó.
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 14:32    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem is elég vad lenne, ha "megfagynának 20 fokban" !! Nagyon boldog
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 14:27    Hozzászólás témája: idéz

Esténként a szobámban 19 fok van. Egyik pók sem panaszkodik. Van étvágyuk, és rendesen fejlődnek. Nagyon boldog
Vissza az elejére
vaddisznou
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 13:18    Hozzászólás témája: idéz

Infrával világítok, hogy meg ne fagyjanak a 20 fokban. Nagyon boldog
Most a pókoknak 0-24 megy (még kicsik, meg nincsenek sokan, elférnek egy infra alatt), a kígyóknak meg 8-20-ig a spot, utána 20-8-ig termosztáról 23 fokra beállítva az infra.
Spot szép lenne, de ha több pókot akarok, akkor drága, ráadásul kábel/infra úgy is kéne éjjelre, szóval nekem bőven megteszi, hogy ha csak az állatok a szépek. Vicces Nevet?
Amúgy lehet, hogy az az éjjeli 20 fok nem vágja őket földhöz, de biztos, hogy nem a legjobb nekik, és vannak ilyen átmeneti időszakok, amikor még/már nem megy a fűtés, olyankor lehet akár 15-18 fok is a szobában.
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 09:53    Hozzászólás témája: idéz

Én sem világítok éjszaka és eddig nem vettem észre, hogy ez gondot okozna. A szabadban sem világít nekik senki és még a környezeti viszonyok is hálátlanabbak.. Nagyon boldog
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 05:03    Hozzászólás témája: idéz

Éjszaka miért világítasz? Lehet, hogy a spot drága, de az biztos, hogy nagyon szép lenne.
Vissza az elejére
vaddisznou
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 00:33    Hozzászólás témája: idéz

Hát én több állatkát szeretnék. ?rd?g
Fura már így is elaludni, hogy egy infra világít a pókoknak, egy pedig a kígyóknak, mi lesz ha még több lesz? Nagyon boldog Meg a spot annyira nem a legjobb, mert azt 1, legfeljebb 2 terrárium fölé tehetem, és drága, 2 áráért már veszek fűtőkábelt.
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 10. Csüt., 16:41    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem ha ilyen kicsi hely van, akkor célszerű fűtőkábelt használni.
Amit villanyszerelő szaküzletben célszerű megnézni.

Mondjuk én speciel úgy csinálnám meg ezt az egészet, hogy nem 45 hanem 50 cm-t hagynék ki és spotlámpákat raknék a pókok fölé. Az frankón felfűtené, fényt is adna és jól is nézne ki. Mondjuk ha sok pókról van szó akkor annyira nem gazdaságos Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 10. Csüt., 12:35    Hozzászólás témája: idéz

szerintem ha ilyen "jóidő van a szobádban elegendő lehet az a hő amit a világítás termel, mivel világítás ugye mindenképpen lesz. Mondjuk nincsenek fánlakó pókjaim így tapasztalataim se nagyon..de gondolom nem azért fánlakó mert a talajon ücsörög éjjel-nappal és így mindig a hőforrás közelében lenne ha fentről kapná a meleget.
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 09. Szer., 22:16    Hozzászólás témája: idéz

Hát.. állatkereskedésben semmi kép nevegyél.. egyszer UV lámpával jártunk így.. ránksózták a 8ezer Ft-osat (mi jól megfizettük a "márkát") utána az obiban vettünk dettó ugyan olyat 3ezerért..
NMYx
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 09. Szer., 21:57    Hozzászólás témája: idéz

Értem, köszi!

Igazából egy IKEA-s karton doboz alá raknám, meg ha beér akkor a dubiák is kapnának belőle.
Viszont nem tudom elképzelni, hogy csak 6-7 ezerért vannak ilyenek. :S 2-3 méter elég is lenne.

Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 09. Szer., 21:33    Hozzászólás témája: idéz

Állatkereskedésekben van, de mintha börzéken is láttam volna. Az elért hőfok függ egyrészt a szoba hőmérsékletétől, meg hogy milyen vastag talaj van felette, a vastagabbhoz értelemszerűen nagyobb W kell, de szerintem úgy általában a kb. 30 W megfelel a célnak.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
NMYx
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 09. Szer., 20:58    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Fűtőkábelt keresek elérhető áron, de pl. nem kell 5 méteres.
A kérdésem, hogy akinek van, az honnan szerezte be? Hány wattosat érdemes venni, hogy olyan stabil 25-26 fokot tudjak biztosítani?
Ja és lehetőleg valahol Pesten szeretném beszerezni!

Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
Battle
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Jan. 09. Szer., 19:33    Hozzászólás témája: idéz

A kábel hidd el semmit nem fog kiégetni. Arra figyelj hogy a fűtőkábelon eléggé mozog a terkó.
Vissza az elejére
Profil üzenet
vaddisznou
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Jan. 09. Szer., 18:35    Hozzászólás témája: idéz

Hát igen, tényleg nem árt fűteni. Nagyon boldog
Csak az itt a kérdés, hogy hogyan lenne a legjobb. Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 09. Szer., 10:38    Hozzászólás témája: idéz

Egyetértek az előttem szólóval!
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 08. Kedd., 22:40    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem nem baj, ha este lemegy 20-21 °C-ra a hőmérséklet, ha nappal biztosítva van nekik a melegebb. Ha nappal is ennyi, akkor tényleg nem árt fűteni, tartósan szerintem nem tenne jót ennyire alacsony hőfok.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
vaddisznou
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Jan. 08. Kedd., 22:28    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy Poecilothériáknak szeretném fűteni a terráriumukat. Úgy terveztem, hogy ilyen egyszerű polcrendszert csináltatok, ahol 45 cm-re lesznek egymástól a polcok, hogy a 40 cm magas terráriumok elférjenek egymás fölött. A szobában 20-21 fok van, ami nem elegendő nekik estére, így állandó hőmérsékleten gondolkodok, amit fűtőkábellel tudnék megoldani, mivel az infralámpa sokkal drágább, bonyolultabb lenne beszerelni, nem beszélve arról hogy abba az 5 cm (még ha 10cm-t is csinálnék) helybe, ha be is férne, akkor meg nem fűtene mindent egyenletesen, legjobb esetben is 2 terráriumra jutna egy lámpa.
Én úgy gondoltam, hogy pár terrárium alatt elvezetnék egy 70W/8m (5000 forint) kábelt, a kábel alá tennék esetleg üveget vagy valamit,hogy biztos, ami biztos, ne égesse ki a deszka polcot.
Fűtőkábel persze ilyen olcsóbb lenne: http://www.arachno.sk/shop/vyhrevna_technika/
Szóval olyan kérdésem lenne, hogy ti ezt hogy oldanátok meg? n más módját nem igen látom...
Tényleg annyira rossz az a fűtőkábel, még ha heti 2-3x lenne nedvesítve a talaj, akkor is?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Következő
2 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu