Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 19 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Terrárium talaj

Terrárium talaj

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 04. Pént., 12:41    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:

Szerintem nagyon jól néz ki, akartam is kérdezni, hogy ez most micsoda. Mosoly

Ez elég vicces, mert pont az a kókuszrost mellett felhozott első számú érv, hogy nem penészedik. Nagyon boldog Én is azt használom mindegyik pókomnál, apró penészpamacsokat találtam már, de sose volt nagyon veszélyes. Majd egyszer kipróbálom a tőzeget is, nekem esztétikailag még jobban is tetszik amúgy.

-Aha, ja láttad a képet, még nem szőtte be reggelre, de már lement a földre! Mosoly

-Nem tudom melyikőtöknek van igaza, kókuszrosttal nincs tapasztalatom. Én mindenesetre csak örülni fogok, ha nem penészedik majd. Nagyon boldog Egyébként bemikróztam kicsit, hogy hamarabb kiszáradjon.
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 04. Pént., 12:26    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
most cseréltem talajt a chrománál, kókuszrostot és tőzeget raktam be neki. Mit gondoltok?

Szerintem nagyon jól néz ki, akartam is kérdezni, hogy ez most micsoda. Mosoly
Mulder írta:
A kókuszrostal nekem vannak aggályaim mert villámgyorsan penészedik. Már egy éve egyáltalán nem használom még adaléknak sem.

Ez elég vicces, mert pont az a kókuszrost mellett felhozott első számú érv, hogy nem penészedik. Nagyon boldog Én is azt használom mindegyik pókomnál, apró penészpamacsokat találtam már, de sose volt nagyon veszélyes. Majd egyszer kipróbálom a tőzeget is, nekem esztétikailag még jobban is tetszik amúgy.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Mulder
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 04. Pént., 11:23    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
most cseréltem talajt a chrománál, kókuszrostot és tőzeget raktam be neki. Mit gondoltok?

Sztem neki tök mindegy mit raksz be csak legyen full száraz. Talajra az enyém csak addig ment amíg teleszőtte.
A kókuszrostal nekem vannak aggályaim mert villámgyorsan penészedik. Már egy éve egyáltalán nem használom még adaléknak sem.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 04. Pént., 00:07    Hozzászólás témája: idéz

gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 23:19    Hozzászólás témája: idéz

Én csak kiemeltem. De ahogyan akarod.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 22:53    Hozzászólás témája: idéz

Ha már... a pH kis p. Bocs, de nagyon szúrta a szemem.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 22:31    Hozzászólás témája: idéz

Bocsi h segíteni akarok, de a műtrágya kérlek szépen mikro és makró elemeket tartalmaz ergo ásványi anyag és nem vegyszer..... Virágföldet + komposztból nyerik ki ( komposzt= tartalmazza: levágott nyesedék (lágy és fásszárú) Ha te otthon egykupacba raksz lehulott leveleket abból év alatt föld lesz jó esetben. De amit kapsz a boltban zacsiban az annyiban különbözik az otthoni komposztól (föld) hogy ott ők nem 1 év alatt hozzák létre hanem 3-4 hónap alatt folyamatos locsolással, forgatással, stb......

De a made in hungary földeket nem nagyon szokták fertőtleníteni = tőzeglégy (drága).
Ezért is 500 ft.

Ha meg fertőtlenítik akkor is gőzzel szokták napokig egy beállított hőmérsékletet.

A pókomnak én magam csinálltam gőzöléssel földet Vicces

Jah és még 1** Dísznövény termesztő a szakmám ami közelebb áll a földkeverékekhez mint a csokor kötés. Fakultációban tanultam virágkötészetet, de ott a talajról csak a PH-t említették.
Kertészetben is különkeverik bele a műtrágyát. Tapasztalat 24 ezer árvácska ültetés után.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 21:50    Hozzászólás témája: idéz

Benéztem a dolgot, valami miatt a kókusztéglára gondoltam, a tőzeget én sem szoktam szárítani, viszont kézzel meg szoktam kicsit "döngölni" a cuccot, meg a régi szőnyegből szoktam betenni nekik, nálam még soha nem ment fel egyik sem, de lehet, hogy tényleg túl laza.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 21:13    Hozzászólás témája: idéz

ja, lemaradt a link! Nagyon boldog --->virágföldek
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 21:09    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
sszandra írta:
mcrage írta:
gaara írta:
Én meg dísznövény termesztő lennék, és állítom h nem mindegyiket fertőtlenítik le, hiszen a tőzeglegyek sem lennének ha fertőtlenítenék őket lelkesen.

Nekem ahogy mesélték nem az jött le, hogy a fertőtlenítés végett lenne vegyszeres, hanem azért, hogy "táplálóbb" legyen a föld. Gondolok arra például, hogy a földeket is szokták műtrágyázni, ami megint csak vegyszer. Na ugyanez a helyzet a virágfölddel is.

de nem a virágföldbe rakják bele a trágyát! amikor a mami a kerten ültet ő külön trágyát is használ és külön virágföldet! Nagyon boldog

Az most csak egy példa volt. Én annyit tudok, hogy ha valaki ezzel foglalkozik akkor csak konyít valamit az adott témában. Nekem pedig ezt mondták, ráadásul nem csak ez az ismerősöm mondta eddig.

Ezen az oldalon nagyon kis rendesek és megosztják a vásárlóval, hogy mit tartalmaz a virágföld amit megvásárolnak. Valóban akad amiben adalékanyagok vannak, de nem mindben, ha jól látom. Az, hogy kezelik a földet nem egyenlő azzal, hogy tele van vegyszerrel kezelés után.
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 21:01    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
mcrage írta:
gaara írta:
Én meg dísznövény termesztő lennék, és állítom h nem mindegyiket fertőtlenítik le, hiszen a tőzeglegyek sem lennének ha fertőtlenítenék őket lelkesen.

Nekem ahogy mesélték nem az jött le, hogy a fertőtlenítés végett lenne vegyszeres, hanem azért, hogy "táplálóbb" legyen a föld. Gondolok arra például, hogy a földeket is szokták műtrágyázni, ami megint csak vegyszer. Na ugyanez a helyzet a virágfölddel is.

de nem a virágföldbe rakják bele a trágyát! amikor a mami a kerten ültet ő külön trágyát is használ és külön virágföldet! Nagyon boldog

Az most csak egy példa volt. Én annyit tudok, hogy ha valaki ezzel foglalkozik akkor csak konyít valamit az adott témában. Nekem pedig ezt mondták, ráadásul nem csak ez az ismerősöm mondta eddig.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 20:57    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
gaara írta:

mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 19:54    Hozzászólás témája: idéz

gaara írta:

Vissza az elejére
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 19:13    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 17:49    Hozzászólás témája: idéz

Egy észrevételem van. Az egyik virágkötő ismerősöm mondta, hogy vegyszermentes virágföld nem létezik. Virágföldnek pont az a lényeg, hogy tele van olyan vegyszerekkel amik a virágoknak hasznos lehet. Nem okoskodás, pusztán megjegyzés.
Vissza az elejére
whitecat
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 17:38    Hozzászólás témája: idéz

Szimpla tőzeget használunk talajnak, kb 10 éve ugyanazt mindig. Eddig nem volt ilyen "probléma". Talán az lesz a megoldás, hogy túl puha/laza nekik a talaj. Azzal, hogy nedves nem lehet probléma mert mindkettő pók szereti ha párázok, olyankor mindig azon a részen "ücsörögnek" ahol nedvesség van. Az illatot/vegyszert is ki tudnám zárni, pár napja vettem, zacskóba + szatyorba volt csomagolva a szekrény tetején. A smithi kb. 5 nap múlva jött le, az albo még nem barátkozik az új talajjal. Én is azt figyeltem meg, hogy ha lejönnek, egyből telehálózza a terkót és csak úgy hajlandó lent maradni. A régi tőzeget kidobtam, mert a smithim ügyesen elrejti mindig a kajamaradékait és így megbüdösödött a párázások miatt. Szóval kénytelen voltam kidobni/cserélni. Más talajlakó pókom nincs, regalisomat nem érdekli a talaj Mosoly Így csak náluk tapasztaltam ezt.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 16:31    Hozzászólás témája: idéz

Ha még nem dobtad ki a régi talajt akkor én bizti megpróbálnám picit azt is belekeverni Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 09:50    Hozzászólás témája: idéz

szerintem majdnem biztos, hogy a talajjal van baj és nem a pókokkal, mármint nem azzal, hogy tőzeg van bent, vagy hogy a tőzeget nem kevered, hanem valami olyasmi bajra gondolok ami speciálisan annál a talajnál áll fenn amit beraksz nekik. Legalábbis erre következtetek abból, hogy egyiküknek sincs ínyére! Egyébként van más pókod, amihez ezt a talajt teszed be? És én nem kevertem össze a legutóbbi talajcserénél a tőzeget, mert nem volt otthon semmi más, be is nedvesítettem és a smithi rögtön ráment és még fel is túrta kicsit egy pár nap múlva. Lehet, hogy valami féle mikroorganizmus települt a talajodba esetleg próbáld meg megmikrózni vagy kifőzni és kiszárítani. Vagy vegyél egy új adagot.
Mulder
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 08:21    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
Iron-h írta:
Hello!
Lehet, hogy túl nedves nekik, akkor szoktak ilyeneket csinálni, mondjuk én még soha nem tapasztaltam, hogy talajcsere után az üvegre ment volna bármelyik is, bár én ki szoktam szárítani mielőtt berakom.

én nem szárítom ki, semmit nem csinálok vele...és nem produkálnak hasonló tartózkodást a talajtól. Nem lehet esetleg, hogy valami olyan helyen tárolod a tőzeget ahol beszívhat valami számukra kellemetlen illatot (pl. illatosítót)? Mikor beteszem az új tőzeget én még meg is nedvesítem mielőtt beköltöztetem a smithit.

Nálam a vagans nagylány csinál hasonlókat. A talaj mohatőzeg+virágföld nagyjából 1-1 arányban. Épphogy nedves. Van neki bent egy nagy kókuszdió meg egy kő, azon pózol non-stop. Szinte csak inni meg enni jár le. A virágföldre nagyon figyelek hogy vegyszermentes legyen szval azzal nem lehet baj. Ő már nagyon rég megvan így már volt pár talajcsere. Nem lehet hogy a szilárdabb talaj jön be neki? Csak sok idő múlva jön a talajra amikor már gyakorlatilag teljesen leszőtte.
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 00:09    Hozzászólás témája: idéz

Iron-h írta:
Hello!
Lehet, hogy túl nedves nekik, akkor szoktak ilyeneket csinálni, mondjuk én még soha nem tapasztaltam, hogy talajcsere után az üvegre ment volna bármelyik is, bár én ki szoktam szárítani mielőtt berakom.

én nem szárítom ki, semmit nem csinálok vele...és nem produkálnak hasonló tartózkodást a talajtól. Nem lehet esetleg, hogy valami olyan helyen tárolod a tőzeget ahol beszívhat valami számukra kellemetlen illatot (pl. illatosítót)? Mikor beteszem az új tőzeget én még meg is nedvesítem mielőtt beköltöztetem a smithit.
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 02. Szer., 21:18    Hozzászólás témája: idéz

Hello!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
whitecat
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Jan. 02. Szer., 20:18    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Talajcserés észrevételeimet szeretném leírni, illetve ha tapasztaltatok hasonlót akkor a véleményeteket szeretném kérni. Van 2 talajlakó pókom (B.smithi, B.albo) és amikor talajt cserélek náluk, napokig nem mennek rá az új tőzegre. Szabályosan utálják... Az albo csak egyhelyben ácsorog az üvegen, a smithi viszont elég sokat mászkál, de nem mennek le. Néha valamelyik letéved, de egyből megy is vissza. Ez miért van?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Iron-h
Tag

Elküldve: 2012 Nov. 13. Kedd., 21:41    Hozzászólás témája: idéz

Hello! Ha a tőzeg teljesen kiszárad szerintem még rosszabb is, ha meg a pókra rájön az áshatnék úgyis mindegy mit raksz oda, ki fogja ásni Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Nov. 13. Kedd., 15:38    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Kókuszrostot használtam eddig minden pókomnál, de az vele a problémám, hogy főleg szárazon eléggé porzik. Hiába csináltam meg a smithi helyét "emeletesre" (feltöltöttem a kókusz búvóhely mögötti részt), a tücskök meg a pók az idő során szépen kikaparták onnan, és mostanra nagyjából síkban van az egész talaj. Azt szeretném tudni, hogy a tőzeg mennyire hajlamos ilyenre, mennyivel marad inkább úgy, ahogy a berendezéskor kialakítom. Előre is köszi a válaszokat!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Iron-h
Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 16. Hétf., 22:28    Hozzászólás témája: idéz

Hello!
Szerintetek a jó lesz talajhoz -persze tőzeggel keverve- a Hahóti virágföld? Ma vettem a Tescoban, sima általános virágföld, a hátuljára ez van írva: "A készítmény nem tartalmazhat csírázást, növekedést gátló anyagokat, karantén gyomok magvait illetve ezek vegetatív részeit, humán-, állati- és növény egészségügyi szempontból káros, fertőző makro- és mikroszervezeteket, mérgező, szennyező és radioaktív anyagokat."
Az én értelmezésem szerint semmi akadálya, hogy felhasználjam pókoknál.
Esetleg ha ez nem jó, tudtok ajánlani valamit üreglakó póknak (ex crawshayi), ami nem omlik be? Most Bio-alom tégla van nála, de állandóan beomlik szerencsétlennek. Melyik lenne jobb, a tőzeg/virágföld, vagy keverjem be a Bio-alom cuccot tőzeggel?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 19. Hétf., 20:47    Hozzászólás témája: idéz

finucchiHUN írta:
Én nekem is sokáig bent volt a régi talaj, de csak azért, mert vártam a börzét. Ha van új talajod, cserélj, ha nincs, vagy kell máshova, akkor süsd ki, és tedd vissza. Viszont az újra kisütött talajt ismét vizezd át rendesen. Sajnálatos módon előbb is fog száradni, tehát gyakrabban nedvesítsd! Én ezért nem fogom többször ezt csinálni, mert már majdnem por volt a kókusz, mire le tudtam cserélni a Crassusnál. Napi 3-4 spriccelés kellett, hogy 60-70% között legyen (ami nem is tökéletes, de ez már nem ide való) a pára.

Megvolt a költözés, hát nem tudom a száraz rész csak felvette a terrárium alakját azt szétmorzsoltuk, a nedves rész meg az sem volt rossz, puha volt és összeállt gyúrásra, max szólok tesómnak, h. sűrűbben nedvesítsen,de szerintem kisebb terkóban nem lesz gond egy nagyobb itatóval! (Geniculata)

Köszi a segítséget!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
finucchiHUN
Majdnem Tag

Elküldve: 2011 Dec. 19. Hétf., 19:30    Hozzászólás témája: idéz

Én nekem is sokáig bent volt a régi talaj, de csak azért, mert vártam a börzét. Ha van új talajod, cserélj, ha nincs, vagy kell máshova, akkor süsd ki, és tedd vissza. Viszont az újra kisütött talajt ismét vizezd át rendesen. Sajnálatos módon előbb is fog száradni, tehát gyakrabban nedvesítsd! Én ezért nem fogom többször ezt csinálni, mert már majdnem por volt a kókusz, mire le tudtam cserélni a Crassusnál. Napi 3-4 spriccelés kellett, hogy 60-70% között legyen (ami nem is tökéletes, de ez már nem ide való) a pára.
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 19. Hétf., 16:45    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Tesóm Genije 1 éven át túrt fúrt az óriás terráriumába, eljött az idő, h. kitakarítsuk, a kérdésem, h. a vizes részt ha nem is de a száraz tőzeg oldalt még megmenthetjük azzal, h.azt tesszük át, vagy inkább ezzel nem éri meg kísérletezni? 1 évet megért az a föld többet nem?

Köszönöm a válaszokat előre is!

(remélem egy 6-7 commenttel régebben nem volt ilyen kérdés, mert nem rég ráfaragtam ezzel.. ^^')
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Nov. 26. Szomb., 12:02    Hozzászólás témája: idéz

attóé függ milyen talajból lett kiszedve a giliszta. kitudja mit visz be a terkóa. lehet hogy többet árt mint használ. tőzeg és kókuszrostban nem lenne neki elegendő tápanyag. föld alatt megdöglik aztán megint egy újabb probléma. ha penész vagy hasonló van a terkóba, többet ér egy jó szelőztetés.
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 25. Pént., 08:37    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem nem hülyeség a giliszta, én is próbáltam egyszer, de valamiért nem akarta beásni magát csak vonaglott a felszínen, a cambridgeim meg valószínűleg éhes sem volt, meg se ette, ki kellett szednem, meg összenyálkázta az egészet...
Nálam egyébként vannak a terkóban ászkarákok is, amik ugye törmeléket zabálnak, így valamilyen szinten természetesebb módon is tisztán van tartva a terrárium.
Vissza az elejére
Levw
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Nov. 25. Pént., 00:47    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Nálam néha néha előfordul hogy a talaj kicsit befülled, penészesedig esetleg gombásodik. Persze ilyenkor részleges vagy teljes talajcsere, vagy a páratartalom csökkentése stb... Na én arra gondoltam, hogy mi lenne akkor ha egy két gilisztát beengednék a terkóba? Ők elvileg rendben tudják tartani a talajt, persze itt az a kérdés hogy a kis kedvencünk mennyire tolerálja ezt. Egy fánlakónál elvileg nem lenne gond na de egy talajlakónál?? Igazából ott is csak a vedlésének megzavarása miatt aggódom. Amúgy abban biztos vagyok hogy egy egy falánkabb pók hamar kiássa és megeszi őket de ezzel mondjuk probléma nincs. Ez a gilisztás ötletem csak nagy, tágas terráriumokra értendő. Szerintetek működne?? Remélem nem túl eszement a kérdés, és azt is remélem hogy jó helyre írtam!
Üdv!
(ez az ötlet a Nagymamám gyönyörű növényeiből indult, ugyanis ő rendszeresen beenged néhány gilisztát a virágföldbe, így a növény egészséges, jól szellőző talajban fejlődhet)
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Nov. 24. Csüt., 20:07    Hozzászólás témája: idéz

Nálam tőzeg a talaj, és dekornak szórtam be egy kupac kérget, amit persze széttúrtak a pókok...
Csak magában ne használd, mert nem tartja a nedvességet!
Profil üzenet website állomány
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 24. Csüt., 20:06    Hozzászólás témája: idéz

Banderas25 írta:
Csáó Srácok!

A minap vásároltam fenyőmulcsot az egyik virágboltos haveromtól! Nagykerből, elég olcsón jutottam hozzá! 60 literes kiszerelésben van és mindössze 1000 ft-ba került! Nem tudom, mennyire népszerű, de az állatkereskedésben kapható fenyőháncs több mint 600 ft- egy kis zacskóval, szóval ez nagyon megérte így nekem! Nedves, sötét színű, mintha kissé földes keverésű volna. A leírása alapján 100%-ban naturál. A kérdés az, hogy jó választás volt? Elvégeztem a talajcserét és hamarosan tervezek egy pókot a korábbi helyére, ami sajnos kimúlt! :/ Szóval kinek mi a tapasztalata ezzel a talajjal kapcsolatban? Jó választás? Köszönöm előre is a válaszokat!

Szerintem natúrba elég karcsú.Nem tudom hogy a penész mennyire szereti,illetve a nedvességet se hiszem hogy tartaná.Bár attol függ alá lesz.
Vissza az elejére
Banderas25
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Nov. 24. Csüt., 19:05    Hozzászólás témája: idéz

Csáó Srácok!

A minap vásároltam fenyőmulcsot az egyik virágboltos haveromtól! Nagykerből, elég olcsón jutottam hozzá! 60 literes kiszerelésben van és mindössze 1000 ft-ba került! Nem tudom, mennyire népszerű, de az állatkereskedésben kapható fenyőháncs több mint 600 ft- egy kis zacskóval, szóval ez nagyon megérte így nekem! Nedves, sötét színű, mintha kissé földes keverésű volna. A leírása alapján 100%-ban naturál. A kérdés az, hogy jó választás volt? Elvégeztem a talajcserét és hamarosan tervezek egy pókot a korábbi helyére, ami sajnos kimúlt! :/ Szóval kinek mi a tapasztalata ezzel a talajjal kapcsolatban? Jó választás? Köszönöm előre is a válaszokat!
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Nov. 16. Szer., 11:11    Hozzászólás témája: idéz

Brachypelmáknak szerintem tökéletes a tőzeg. Nálam is azon vannak, és semmi probléma velük. Nem kell túllocsolni, ennyi.
Profil üzenet website állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Nov. 16. Szer., 11:04    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Davis93 írta:
sasdian írta:
Davis93 írta:
Jó estét a Brachypelmáknak milyen talajt ajánlatok?(Albo,Auratum) Meg van egy P Ornatam is és Ő neki???Mosoly
Vagy nektek saját tapasztalatból min érik jól magukat?

Kókuszrost-föld keveréke mindegyiknek jó...vagy csak sima kókuszrost. Az aurátumnak jó a tözeg is. Az eléggé peészedik de mivel az auratum a szárazat szereti (a smithimböl indulok ki) ezért alá szerintem jó a tözeg.
De amúgy a kókuszrost a legjobb

Köszi a segítségedet!!Amúgy szted a virágföld mennyire vállik be??

Az is jó, csak meg kell nézni, hogy vegyszermentes-e, mert csak vegyszermentest szabad berakni hozzájuk. Kacsint?

ebben az a jó(mint ahogy néhányszor már itt fejtegettük) hogy menj be egy virágoshoz és kérj vegyszermentes virágföldet,kétféle reakcióra lehet számitani: a boltosnak kiguvad a szeme, vagy kiröhög Mosoly a virágföldet vegyszerezik, hogy jó táptalaj legyen, maximum kokuszrostot vagy tözeget adnak,abban nincs vegyszer. ha a virágföldben nem lenne semmilyen vegyszer,akkor jo nagy átbaszás lenne, mert ennyi erövel ások az erdöben azt eladom bio virágföldnek Mosoly
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Nov. 16. Szer., 09:22    Hozzászólás témája: idéz

Davis93 írta:
sasdian írta:
Davis93 írta:
Jó estét a Brachypelmáknak milyen talajt ajánlatok?(Albo,Auratum) Meg van egy P Ornatam is és Ő neki???Mosoly

Kókuszrost-föld keveréke mindegyiknek jó...vagy csak sima kókuszrost. Az aurátumnak jó a tözeg is. Az eléggé peészedik de mivel az auratum a szárazat szereti (a smithimböl indulok ki) ezért alá szerintem jó a tözeg.

Az is jó, csak meg kell nézni, hogy vegyszermentes-e, mert csak vegyszermentest szabad berakni hozzájuk. Kacsint?
Davis93
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 15. Kedd., 22:17    Hozzászólás témája: idéz

sasdian írta:
Davis93 írta:

Vissza az elejére
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Nov. 15. Kedd., 22:07    Hozzászólás témája: idéz

Davis93 írta:

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Davis93
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 15. Kedd., 22:01    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
piki
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 03. Csüt., 12:47    Hozzászólás témája: idéz

Köszi Válaszokat Mosoly
ha a versi levedlik (5v) akkor bekerül az új terráriumban Mosoly
Neki kellett a talaj.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Punky
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 03. Csüt., 10:28    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Nálam mindenkinél volt mohatőzeg és csipázták. A talajlakók is. Üreget is tudtak bele ásni rendesen. Most kókuszrost van alattuk, mert csak ez volt az üzletben, de ha lehet én azt a mohatőzeget veszem. Szerintem jobb. Nyugodtan mehet talajlakó alá is. Mondjuk én kisállat kereskedésben vettem, de szerintem a virágbolti sem különbözhet sokban.

szerintem nincs különbség nekem a pro-bio kft-től lett csivázva tőzeg moha mint talaj a pókok és a csótik alá. nagyon jól elvannak vele és vegyszermentes az egész. amit a kereskedésbe kaptam a pókjokhoz nem tudom mi volt de az valami szar volt nem szerették. ezzel elvannak
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Nov. 03. Csüt., 09:20    Hozzászólás témája: idéz

Nálam mindenkinél volt mohatőzeg és csipázták. A talajlakók is. Üreget is tudtak bele ásni rendesen. Most kókuszrost van alattuk, mert csak ez volt az üzletben, de ha lehet én azt a mohatőzeget veszem. Szerintem jobb. Nyugodtan mehet talajlakó alá is. Mondjuk én kisállat kereskedésben vettem, de szerintem a virágbolti sem különbözhet sokban.
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 03. Csüt., 08:53    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Hali
Tegnap voltam a helyi virágboltba, és láttam rostos moha tőzeget elég jó áron,
szerintetek megfelel talajnak mondjuk egy fán lakó pók számára?
Nem tartalmaz vegyszert sem. A földlakó pókoknak nem hinném hogy jó lenne
szerintem mivel eléggé puha, és nem tud ásni, mondjuk keverve lehet. Mosoly

Véleményeket várok! Vicces
Helló Falakónak tökéletes,de nálam az összes talajlakó tőzegen van még az üreglakóm is és nem omlik be,úgyis behálozza.Illetve az is keményebb lesz tömörödik a víztől meg minden.
Vissza az elejére
piki
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 03. Csüt., 08:31    Hozzászólás témája: idéz

Hali
Tegnap voltam a helyi virágboltba, és láttam rostos moha tőzeget elég jó áron,
szerintetek megfelel talajnak mondjuk egy fán lakó pók számára?
Nem tartalmaz vegyszert sem. A földlakó pókoknak nem hinném hogy jó lenne
szerintem mivel eléggé puha, és nem tud ásni, mondjuk keverve lehet. Mosoly

Véleményeket várok! Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Okt. 12. Szer., 18:41    Hozzászólás témája: idéz

csepelball írta:
Rolcsee írta:
Sziasztok!

Valaki tudna mondani egy jó módszert kókuszrost kiszárítására? Múltkor vettem 2x2 literes kockát, amit 3 napig szárítottam napon, mire megszáradt. Most vettem egy 9 literes téglát és nem szeretném azt is egy hétig szárítgatni, ha lehet. Valami jó szárító módszer? Gondoltam a sütőre, de 9 litert azt jó sok adagra kellene szétszednem és így jó sok gáz el illanna Vicces Előre is köszi a válaszokat.

Kiteríted több réteg(5-10)újságpapírra .. vékonyan és nagy felületre.."Pillanatok" alatt megszárad
Esetleg még betekerheted újságba és préselheted...

Hmmm.. Köszi ez jó ötlet! Mosoly
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Okt. 12. Szer., 18:27    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Sziasztok!

Valaki tudna mondani egy jó módszert kókuszrost kiszárítására? Múltkor vettem 2x2 literes kockát, amit 3 napig szárítottam napon, mire megszáradt. Most vettem egy 9 literes téglát és nem szeretném azt is egy hétig szárítgatni, ha lehet. Valami jó szárító módszer? Gondoltam a sütőre, de 9 litert azt jó sok adagra kellene szétszednem és így jó sok gáz el illanna Vicces Előre is köszi a válaszokat.

Kiteríted több réteg(5-10)újságpapírra .. vékonyan és nagy felületre.."Pillanatok" alatt megszárad
Esetleg még betekerheted újságba és préselheted...
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Okt. 12. Szer., 17:26    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 21. Vas., 16:10    Hozzászólás témája: idéz

Meg a műtrágya sem használna a póknak,egyébként a talajjal én is mindig gondba vagyok,de az én problémám más.
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Aug. 21. Vas., 15:57    Hozzászólás témája: idéz

Mad79 írta:
Szia
Felejtsd el,már csak a mész jelenléte miatt is. Kacsint?
Én ezt használom,olcsó és jól tartja a nedvességet http://www.hobbikert.com/index.php?page=product&productid=102#product

Köszi, akkor hanyagolom, de amugy én is olyat használok, amit linkeltél, csak most az üzletben nem volt, ezért vettem kókusz rostot, de valahogy nem nagyon jön be.
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
2 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu