Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 36 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Madárpókot, de milyet?

Madárpókot, de milyet?

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 23, 24, 25  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 00:05    Hozzászólás témája: idéz

a. versinek is piros a popója! Nagyon boldog
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2013 Jan. 02. Szer., 20:32    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
csepelball írta:
Ajánlom az Orphnaecus philippinus utáni körbeszimatolást! Eszméletlen gyors állat. Érdemes vele vigyázni!

Az oldalon leírtak alapján, egyenlőre biztos nem merném bevállalni. Amúgy teljesen piros pók akkor nem is létezik?

Grammostola rosea RCF és Brachypelma boehmei amiket még felhozok.
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 01. Kedd., 18:43    Hozzászólás témája: idéz

csepelball írta:
Ajánlom az Orphnaecus philippinus utáni körbeszimatolást! Eszméletlen gyors állat. Érdemes vele vigyázni!

Az oldalon leírtak alapján, egyenlőre biztos nem merném bevállalni. Amúgy teljesen piros pók akkor nem is létezik?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2013 Jan. 01. Kedd., 17:21    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
csepelball írta:
Thothoo írta:
Nyári időszak max. 27 körül, télen átlag 20.

Ez kivétel nélkül, szinten minden madárpóknak tökéletes. Nézz szét, hogy milyen színűt szeretnél, és ha bármilyen kérdésed van, fordulj hozzánk bizalommal! szívesen segítünk/tek!

Ha már szóba jött a szín... Létezik piros színű pók? Nagyon boldog

mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Dec. 31. Hétf., 16:17    Hozzászólás témája: idéz

csepelball írta:
Thothoo írta:

Ez kivétel nélkül, szinten minden madárpóknak tökéletes. Nézz szét, hogy milyen színűt szeretnél, és ha bármilyen kérdésed van, fordulj hozzánk bizalommal! szívesen segítünk/tek!

Ha már szóba jött a szín... Létezik piros színű pók? Nagyon boldog
Vissza az elejére
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2012 Dec. 31. Hétf., 15:04    Hozzászólás témája: idéz

Thothoo írta:

Thothoo
Tag

Elküldve: 2012 Dec. 30. Vas., 21:23    Hozzászólás témája: idéz

csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 23:03    Hozzászólás témája: idéz

Thothoo írta:
Sziasztok,

keresek olyan fajokat, melyek nem kifejezetten érzékenyek a hőmérsékletre, ergo nincs szükségük külön fűtésre/világításra.

Thothoo

Milyen hőmérsékletű helységben szeretnéd tartani?(téli-nyári hőmérsékletre vagyok kíváncsi)

üdv,
Laci
Thothoo
Tag

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 00:50    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok,

keresek olyan fajokat, melyek nem kifejezetten érzékenyek a hőmérsékletre, ergo nincs szükségük külön fűtésre/világításra.

Thothoo
Bomlott
Tag

Elküldve: 2012 Dec. 20. Csüt., 18:36    Hozzászólás témája: idéz

Nah itt a kérdés: Madárpókot, de milyet?
Szaporítani akarok valami faja pókot de nem tudom mi legyen !!! Második projektom lenne jelenleg most van egy pároztatott vagans nőstim nemsokára lejön annak is a kokonja!!! 10-20.000 forintot szánnék rá kb. most valamilyen adult nőstire!!! Mit javasolnátok II. projektnek?Nagyon boldog Ötleteket várok !!!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Dec. 20. Csüt., 01:04    Hozzászólás témája: idéz

Nagyjából egy követ fújunk szerintem. Kacsint? Én se adok az állat "presztízsére" túl sokat, és szerintem se érdemes túl nagy feneket keríteni a választásnak. Akkor tettem volna le a subfuscáról és a mirandáról ha többen is lebeszélnek róla. Bár ha visszagondolok, azért nem geni volt az első pókom, mert hagytam magam befolyásolni, de azóta beszereztem egyet, és semmivel se tartom nehezebbnek vagy veszélyesebbnek a tartását, mint a smithiét, amivel végül elkezdtem a hobbit. Amúgy persze, olvasok rengeteget külföldi fórumokat is, meg éjjel-nappal youtube videókat nézek (tarantulaguy1976, jon3800, projecht65, tarantulaaddict, thespiderooms feltöltéseit nagyon ajánlom), eszméletlen sokat lehet tanulni belőlük. Na de ha már ketten mondjátok a cambridgeit, lehet elgondolkozok rajta... Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2012 Dec. 19. Szer., 19:19    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:
sszandra írta:
Ezt inkább abbreviációnak nevezném.

Simán aberrációnak olvastam. Nagyon boldog De amúgy nyilván viccnek szántam a terminológiát, főleg a szefót illetően. Mosoly
rastar írta:
Te tudod:) de azt tartsd szem előtt h az Avi-k a legnyugodtabbak közé tartoznak a Poecilotheria -k meg nagyon nem.

Persze, ezért is kérdeztem, hogy relatíve melyik nyugisabb. Egy versit így is, úgy is veszek, mert nagyon tetszik, irminia szintén lesz, de akkor valószínűleg csak később. Lehet 1-2 éven belül megpróbálkozok egy subfuscával, őszintén szólva nem tartok tőle különösebben. Ugyanúgy be kell tartani bizonyos (ez esetben nyilván valamivel szigorúbb) szabályokat, mint bármi más háziállat esetében. Igyekszek felkészülni rá.

Egyébként túlagyalni sem érdemes, sokan segítenek itt is, meg menet közben tanul mindig az ember, kezdő 1(Brachypelma Albiceps) pókosként én azonnal így nyitottam: Camebridgei, Avi Versi, P. Rega Mosoly (Hozzá kell tennem a story-hoz, hogy a camebridgei-t mikor raktam be a terráriumába miután megvettem, majd beszartam milyen gyors, alig tudtam elkerülni a szökést Mosoly ) Viszont ez az élmény nagyban meghatározta, hogy hogyan kezelem a falakó pókokat. Én a csalánszőrtől sokkal jobban ki vagyok készülve. Ha okosan tereled a pókot, és van tapasztalatod üres dobozokkal Nagyon boldog , akkor elvileg mennie kell. Csak olvasgass sokat, mert mert pl. a Regának a 2. terráriumot sikerült úgy berendeznem, hogy tetszett neki. Az Avi Versi csak gyors, de barátságos pókok közé tartozik. Az én ajánlásom kezdésnek, ha már ennyire nem akarsz előreszaladni, mint én, akkor egy camebridgei lenne, nem túl nagy befektetés, szerintem nagyon "élvezhető" pók, és nagyon sokat lehet belőle tanulni! Most is szereztem egy nőstényt, mivel annyira amennyire "kommersz" állatnak tartják, annyira izgalmas és szép szerintem. Én azzal nyitnék!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Dec. 18. Kedd., 20:53    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:

Simán aberrációnak olvastam. Nagyon boldog De amúgy nyilván viccnek szántam a terminológiát, főleg a szefót illetően. Mosoly
rastar írta:
Te tudod:) de azt tartsd szem előtt h az Avi-k a legnyugodtabbak közé tartoznak a Poecilotheria -k meg nagyon nem.

Persze, ezért is kérdeztem, hogy relatíve melyik nyugisabb. Egy versit így is, úgy is veszek, mert nagyon tetszik, irminia szintén lesz, de akkor valószínűleg csak később. Lehet 1-2 éven belül megpróbálkozok egy subfuscával, őszintén szólva nem tartok tőle különösebben. Ugyanúgy be kell tartani bizonyos (ez esetben nyilván valamivel szigorúbb) szabályokat, mint bármi más háziállat esetében. Igyekszek felkészülni rá.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Dec. 18. Kedd., 14:27    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:
Köszönöm a válaszokat! Igen, az irminiáról én is hallottam, hogy szefós, úgyhogy lehet hátrébb kerül a listán. A cambridgei nem tetszik túlzottan, úgyhogy az kimarad szerintem. Úgy néz ki, marad a versi, de leghamarabb úgyis csak tavasszal bővítek az állományon, az pedig messze van még azért. Mosoly

sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Dec. 18. Kedd., 14:27    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:
Na igen, minden hobbinak megvannak a terminológiai sajátosságai. Nagyon boldog

asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Dec. 18. Kedd., 13:29    Hozzászólás témája: idéz

Na igen, minden hobbinak megvannak a terminológiai sajátosságai. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Dec. 18. Kedd., 13:04    Hozzászólás témája: idéz

köszönöm.
Battle
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Dec. 18. Kedd., 12:28    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
ez lehet, hogy amatőr kérdés....de mik ezek a rövidítések, hogy "pöci" meg "szefós" ?? Próbálok olvasni a sorok között, de mind hiába! :roll:

pöci= Poecilotheria
szefós= Szellemi fogyatékos
off
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Dec. 18. Kedd., 12:16    Hozzászólás témája: idéz

ez lehet, hogy amatőr kérdés....de mik ezek a rövidítések, hogy "pöci" meg "szefós" ?? Próbálok olvasni a sorok között, de mind hiába! Forg? szemek
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Dec. 18. Kedd., 12:11    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a válaszokat! Igen, az irminiáról én is hallottam, hogy szefós, úgyhogy lehet hátrébb kerül a listán. A cambridgei nem tetszik túlzottan, úgyhogy az kimarad szerintem. Úgy néz ki, marad a versi, de leghamarabb úgyis csak tavasszal bővítek az állományon, az pedig messze van még azért. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Dec. 17. Hétf., 17:49    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:
Sziasztok! Felvetném az örök kérdést: melyik pöci ajánlott kezdéshez? Eddig a metallicán kívül elég egyformának láttam őket, de többnapi kutatómunka után arra jutottam, hogy nagyon tetszik a subfusca (highland), a miranda és persze a metallica. Nyilván nem az utóbbival fogom kezdeni, az ára épp elég elrettentő ehhez, szóval marad a subfusca (highland) és a miranda. Falakó pókom még nincs, előbb felnevelnék egy versicolort meg egy irminiát, aztán venném sorban a pöciket. Melyikkel (nem) érdemes kezdeni szerintetek? Előre is köszönöm!

Ha pöcit akarsz tartani szerintem ne egy Avival kezdj. Még csak hasonlóképp sem viselkednek. Ha olvasod a forumot tudod h Én mit ajánlanék kezdésnek, az irminia nem lenne a legjobb választás, dee egy cambridgei..... Applause
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Dec. 17. Hétf., 15:35    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:
Sziasztok! Felvetném az örök kérdést: melyik pöci ajánlott kezdéshez? Eddig a metallicán kívül elég egyformának láttam őket, de többnapi kutatómunka után arra jutottam, hogy nagyon tetszik a subfusca (highland), a miranda és persze a metallica. Nyilván nem az utóbbival fogom kezdeni, az ára épp elég elrettentő ehhez, szóval marad a subfusca (highland) és a miranda. Falakó pókom még nincs, előbb felnevelnék egy versicolort meg egy irminiát, aztán venném sorban a pöciket. Melyikkel (nem) érdemes kezdeni szerintetek? Előre is köszönöm!

Üdv! Nincs nagy tapasztalatom a falakókkal, de a versi mindenképpen jó kezdésnek. Az irminia-ra sokan mondták hogy bolondabb mint a pöcik. ...én azt kihagynám... és úgy tudom, pöcik közül a metallica-n kívül a subfusca is jó "kezdésnek"
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Dec. 17. Hétf., 14:44    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
robi96
Újonc

Elküldve: 2012 Aug. 19. Vas., 21:23    Hozzászólás témája: idéz

köszönöm szépen
én trionyx-on találtam rákjuk (de nem onnan terveztem venni) elég olcsón volt amelyikből volt
lehet csak egy Lasiodora cristata-t veszek (olvastam szeret rámolni és hálót sző ezeket érdekes tartom)
még meglátom hogy miből mennyit Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Aug. 19. Vas., 09:29    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Szerintem szerezz be mind a 3ból 1 példányt és majd 3hónap múlva döntsd el h számodra melyik a legjobban tetsző, vagy egyszerűen neveld fel mind hármat. Terraplázán belehet őket szerezni elég olcsón, olyan eladót nézz akinek mind3 fajból akad, így a posta is aránylag olcsó lesz.
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Aug. 19. Vas., 08:28    Hozzászólás témája: idéz

Mindegyik tökéletes kezdőknek. Párszáz forintért lehet venni kisebb példányokat.

A Terraplaza.hu-n nézz szét. Kacsint?
ballinboy
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 19. Vas., 08:08    Hozzászólás témája: idéz

Én a rosea-ról azt olvastam, hogy olyan szempontból jó kezdésnek, hogy elég szívós, viszont nagyon lassan növekszik, így hamar megunhatják a pók tartást a kezdő pókozók. (Javítsatok ki ha nem így van.)
Vissza az elejére
Profil üzenet
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 19. Vas., 07:33    Hozzászólás témája: idéz

robi96 írta:
sziasztok
én azt se tudom hogy eszik-e vagy isszák a pókokat
sokáig nem is kedveltem őket (soha nem utáltam őket) a napokban nézegettem a császárskorpiókat és arra ébredtem hogy 17000Ft-s pókot nézegetek
ez sajnos nem az én zsebemnek való Szomor? ezért nézegettem néhány olcsóbbat és alap vető tartásukról olvastam+ amiről volt részletes arról is :
B. vagans
Lasiodora cristata (eddig ez tetszik a legjobban)
Grammostola rosea

ezek közül melyiket ajánlanátok?
engedély vagy bármilyen komolyabb macera kell hozzájuk?
1-2cm es páldányt szeretnék venni ekkora Kb. mennyibe kerülne?
sajnos az ár is fontos manapság

Helló
Engedély nem kell hozzájuk,semmilyen macera.Az általad megjelölt pókok mind jó kezdésnek,és tényleg nem drágák.
Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
robi96
Újonc

Elküldve: 2012 Aug. 18. Szomb., 18:34    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok
én azt se tudom hogy eszik-e vagy isszák a pókokat
sokáig nem is kedveltem őket (soha nem utáltam őket) a napokban nézegettem a császárskorpiókat és arra ébredtem hogy 17000Ft-s pókot nézegetek
ez sajnos nem az én zsebemnek való Szomor? ezért nézegettem néhány olcsóbbat és alap vető tartásukról olvastam+ amiről volt részletes arról is :
B. vagans
Lasiodora cristata (eddig ez tetszik a legjobban)
Grammostola rosea

ezek közül melyiket ajánlanátok?
engedély vagy bármilyen komolyabb macera kell hozzájuk?
1-2cm es páldányt szeretnék venni ekkora Kb. mennyibe kerülne?
sajnos az ár is fontos manapság
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Aug. 16. Csüt., 20:45    Hozzászólás témája: idéz

Prinyo írta:
ballinboy írta:
Sziasztok!
Még kezdő pókozó vagyok és egy olyan kérdésem lenne, hogy a pókok mennyire viselik jól a postai úton való szállítást? Hirdetéseknél látom hogy sokan postáznak is, bár kicsit ódzkodom tőle, mivel mégiscsak élő állatról van szó, de Miskolcon nem nagyon találok olyan személyt/boltot, ahol lehetne szélesebb választékban pókokat vásárolni. (Ha valaki tud ilyenről, ezúton kérem értesítsen róla.)

Elsőbbségi küldeményként ha megrendeled pl feladja kedden az illető akkor szerdán ott van. No para nem lesz bajuk. De körültekintően válassz embert, mert sokan csak átQrnak. Olyantól vásárolj pl. Terraplázán nézz szét, akinél sok respect point van és minden SAJÁT adatát megadta.

De jobb a személyes átvétel!!!

Okt. 14-én Pesten lesz expo. Oda célszerű elmenni és szétnézni. Én is ott szeretnék venni egy chromát Nagyon boldog (Persze ez nem Miskolc, egy kis utazás, de talán lehet rá szakítani 1 napot Mosoly )
Vissza az elejére
Prinyo
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 16. Csüt., 19:06    Hozzászólás témája: idéz

ballinboy írta:
Sziasztok!
Még kezdő pókozó vagyok és egy olyan kérdésem lenne, hogy a pókok mennyire viselik jól a postai úton való szállítást? Hirdetéseknél látom hogy sokan postáznak is, bár kicsit ódzkodom tőle, mivel mégiscsak élő állatról van szó, de Miskolcon nem nagyon találok olyan személyt/boltot, ahol lehetne szélesebb választékban pókokat vásárolni. (Ha valaki tud ilyenről, ezúton kérem értesítsen róla.)

Elsőbbségi küldeményként ha megrendeled pl feladja kedden az illető akkor szerdán ott van. No para nem lesz bajuk. De körültekintően válassz embert, mert sokan csak átQrnak. Olyantól vásárolj pl. Terraplázán nézz szét, akinél sok respect point van és minden SAJÁT adatát megadta.

De jobb a személyes átvétel!!!

http://research.amnh.org/iz/spiders/catalog/THERAPHOSIDAE.html

"amit nem tudsz megenni, meginni, megdugni, azt egyszerűen pisáld le és hagyd ott."
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
ballinboy
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 16. Csüt., 18:46    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Vissza az elejére
Profil üzenet
pz9206
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 14. Kedd., 07:20    Hozzászólás témája: Re: Első pókom idéz

Prinyo írta:
pz9206 írta:
Sziasztok! Nem rég szereztem be az első pókomat, egy Psalmopoeus cambridgei, mennyire jó választás elsőre, és mire számíthatok a későbbiekben. Még eléggé kicsi kb. 4-5 cm nagyságú az egész pók.

Jó pók, szép kommersz faj, nagyra növő fán lakó, bár talajon is kényelmesen érzi magát. Kissé agresszív faj, de odafigyeléssel és a kézbevétel kényszerét lecsillapítva semmi gond nincs vele. Gyors, ugrik is, és jól kajál. Nagyokat nő. Én szerintem kezdő póknak is teljesen jó. Sokat lehet tőle tanulni a továbbiakban.

Rendben! Köszönöm szépen!
Vissza az elejére
Prinyo
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 13. Hétf., 23:06    Hozzászólás témája: Re: Első pókom idéz

pz9206 írta:
Sziasztok! Nem rég szereztem be az első pókomat, egy Psalmopoeus cambridgei, mennyire jó választás elsőre, és mire számíthatok a későbbiekben. Még eléggé kicsi kb. 4-5 cm nagyságú az egész pók.

Jó pók, szép kommersz faj, nagyra növő fán lakó, bár talajon is kényelmesen érzi magát. Kissé agresszív faj, de odafigyeléssel és a kézbevétel kényszerét lecsillapítva semmi gond nincs vele. Gyors, ugrik is, és jól kajál. Nagyokat nő. Én szerintem kezdő póknak is teljesen jó. Sokat lehet tőle tanulni a továbbiakban.

http://research.amnh.org/iz/spiders/catalog/THERAPHOSIDAE.html

"amit nem tudsz megenni, meginni, megdugni, azt egyszerűen pisáld le és hagyd ott."
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
pz9206
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 13. Hétf., 23:00    Hozzászólás témája: Első pókom idéz

Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 28. Szomb., 18:39    Hozzászólás témája: idéz

legomester írta:
Sziasztok!
Rövidre fogva annyi,hogy van 1 15x15x15 cm-es,berendezett,hátterezett,világított terkóm.Milyen pókfaj az,ami élete végéig jól érzi magát ekkora helyen?Ne üreglakó,és ne valami ritka faj legyen!

Szerintem a Holothele családból nézz valamit, ha szereted a sok hálót.pl. incei. Vagy még ott a Cyriocosmus gen. Azok is elég kicsik. pl. elegans.
legomester
Újonc

Elküldve: 2012 Ápr. 28. Szomb., 10:05    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Rövidre fogva annyi,hogy van 1 15x15x15 cm-es,berendezett,hátterezett,világított terkóm.Milyen pókfaj az,ami élete végéig jól érzi magát ekkora helyen?Ne üreglakó,és ne valami ritka faj legyen!
Vissza az elejére
Profil üzenet
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 12. Csüt., 17:40    Hozzászólás témája: idéz

Scottyika írta:
Sziasztok!

Az első pókomat szeretném beszerezni. Az a gondom, hogy Debrecenben vagyok elérhető, a legközelebbi tenyésztő pedig Szegeden található. Ha tudtok tenyésztőt a környéken akitől olcsón szerezhetek pókot, annak igazán örülnék. A helyi állatkereskedések Pestről rendelik és egy geniculata is 6000 forint. Igaz nem kicsi, de nekem fiatal pók kell lehetőleg olcsón. Parahybanan vagy Geniculatan gondolkodom, első sorban a méretük és szépségük miatt. Tudom hogy agresszívak, de nem kell hozzájuk érni, akkor meg nem probléma.

Szia!

Én balmazújvárosi vagyok., ami ugyebár Debrecen mellett van. Ha gondolod megbeszélhetjük, mert nekem is vannak eladó pókjaim. Debrecenbe dolgozom, szóval el tudnám oda vinni a pókot. Ha érdekel, írj privátba Kacsint?
akos123
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Ápr. 01. Vas., 15:33    Hozzászólás témája: idéz

Scottyika írta:
Sziasztok!

Az első pókomat szeretném beszerezni. Az a gondom, hogy Debrecenben vagyok elérhető, a legközelebbi tenyésztő pedig Szegeden található. Ha tudtok tenyésztőt a környéken akitől olcsón szerezhetek pókot, annak igazán örülnék. A helyi állatkereskedések Pestről rendelik és egy geniculata is 6000 forint. Igaz nem kicsi, de nekem fiatal pók kell lehetőleg olcsón. Parahybanan vagy Geniculatan gondolkodom, első sorban a méretük és szépségük miatt. Tudom hogy agresszívak, de nem kell hozzájuk érni, akkor meg nem probléma.

Szia!

Az első pókomat én az interneten keresztül rendeltem postán jött gond nélkül a posta díj 500ft volt (elsőbbségi) személy szerint innen rendeltem http://terraplaza.hu/apro/madarpok biztosan találsz magadnak pókot, egy geni 2v-esen kb 600ft postával 1100 jobban megéri mint hogy a kereskedésbe vegyél...
Vissza az elejére
Profil üzenet
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 01. Vas., 14:18    Hozzászólás témája: idéz

Scottyika írta:
Sziasztok!

Szia! Postáznak is pókot. Vannak mebízható emberek Szegeden és Budapesten is.
Igaz, nem tudom mennyibe kerül, de ha postáznak neked, lehet hogy ungyanott vagy mintha vennél egy genit a kereskedésben. ...csak amit kereskedésben geninek adnak el, az nem biztos hogy geni.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Scottyika
Újonc

Elküldve: 2012 Ápr. 01. Vas., 12:30    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Vissza az elejére
Profil üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2012 Márc. 28. Szer., 16:57    Hozzászólás témája: idéz

Tintinspider írta:
sziasztok

milyen falakó pókot ajánlotok elsőnek?

Szia
kérlek olvasd végig a témát. Sok kérdésre választ kap ezzel kapcsolatban

üdv,
Laci
hepeti
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 28. Szer., 15:43    Hozzászólás témája: idéz

Tintinspider írta:
sziasztok

Én egy Psalmopoeus irminia-t ajánlok. Szerintem kevésbé kényes, mint az Avik. A cambridgei-nél pedig kevésbé "félelmetes" és gyönyörű faj. Mosoly
Pityu03
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 28. Szer., 15:10    Hozzászólás témája: idéz

Tintinspider írta:
sziasztok

Én valami aviculariat mondanék.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Tintinspider
Látogató

Elküldve: 2012 Márc. 28. Szer., 15:02    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok

Vissza az elejére
Profil üzenet
Pityu03
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 19. Hétf., 20:29    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Új témát nem akartam indítani, talán ide illik a legjobban a kérdés.
Nem tudja valaki, hogy milett a http://szabakareptiles.freeweb.hu -val?

Köszi,
Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Maczi
Látogató

Elküldve: 2012 Feb. 01. Szer., 22:34    Hozzászólás témája: idéz

Mérhetetlenül köszönöm a rengeteg választ!!! Nagyon jó érzés, hogy ennyien segítetek! Mosoly Azt hiszem nem vállalom be kezdésnek a macit, de előbb-utóbb tuti, hogy beszerzek egyet! Elindulok az alapokról valami általában nyugis "földönfutó"val, aztán a többi már jön magától. Addig is bújom tovább a fórumot, meg amit csak találok.
Még egyszer köszönöm mindenkinek!!!

Üdv: Maczi
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Feb. 01. Szer., 18:29    Hozzászólás témája: idéz

Szia én Chromatopelmával kezdtem egy éve, és nekem bejött nagyon! Szép, sokat sző, néha hisztis is tud lenni de alapjába véve nem egy idegbeteg, a G. pulchripes sem rossz választás, nállam viszonylag gyorsan nőtt meg, jól eszik ha akar, tartani is könnyű, és szép.
Maculatam az volt pár hónapig. Nekem vele esett meg az első szökés... De az részben az én hibám volt. amúgy meg inkább bújos volt, meg gyors.
N. chromatust is ajánlom én most kettő kicsit nevelgetek, gyorsan nőnek nagyon szépek már kicsinek is. Mondjuk picit stresszes rövidtávú sprintben ott tudnak lenni ha megrémülnek, de nállam csak a talajon, maúgy meg jól esznek, és nagyon könnyű beszerezni őket.. Mosoly
Amúgy csepelball foglalta össze legjobban, a lényeg hogy figyelj, és ha tiszteled az álatot úgysem lesz gond Mosoly (legalábbis megoldhatatlan nem Nagyon boldog )
üdv. Martin
Vissza az elejére
hepeti
Tag

Elküldve: 2012 Feb. 01. Szer., 16:39    Hozzászólás témája: idéz

Én még azt nem javasolnám, hogy lassan növő fajt válassz első póknak, mert azon belül is kifoghatsz egy kifejezetten lassan növőt, ami elveheti a kedvedet a póktartástól. Pl. 8-9 vedléses G. pulchránál előfordulhat, hogy akár 1 évig elhúzza a vedlést.
Én pár vedléses Chromatopelmára szavazok. Gyönyörű, érdekes hálót sző, szereti a szárazabb környezetet, jó evő. A G. rosea RCF-em ráadásul makrancosabb nála.
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2012 Feb. 01. Szer., 14:48    Hozzászólás témája: idéz

A geniculata tökéletes kezdőpóknak. Én bátran merem mindenkinek ajánlani, kb úgy mint a parahybanat is. Nekem első pókjaim közt voltak, és nagy "meglepetéseket" sosem okoztak. Pontosabban a mai napig nem volt velük gond.
A maculatanál annyira kell figyelni, hogy gyors. A Psalmopoeusok és Tapinaucheniusok is azok. A kis avik tényleg jók lehetnek, de akár a pöcik is.
A fán lakók közül mindenki tud gyorsan futni. Ha felkészültél arra, hogy futnak és ugrálnak, akkor vágj bele. Maximum váltasz.

Ui: mindegy milyen pókot veszel, mert arra úgyis kell figyelni, hogy ne történjen gond belőle.

Üdv,
Laci
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 23, 24, 25  Következő
7 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu