Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 55 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Pycnoscelus surinamensis - Szurinámi Csótány

Pycnoscelus surinamensis - Szurinámi Csótány

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Janezzs
Újonc

Elküldve: 2012 Nov. 15. Csüt., 19:28    Hozzászólás témája: idéz

ismerős a helyzet Nagyon boldogD

Caiman írta:
Nekem amikor felkínálták akkor ennek tudatában nemet is mondtam Nevet? Nem is olyan rég megpattant vagy 20-30 craniifer és nemjó este arra kelni hogy anyám ordibál hogy tirhítsam a fürdőből Nagyon boldog

Eddig takarítva. 2012.05.04
Vissza az elejére
Profil üzenet
Caiman
Tag

Elküldve: 2009 Szept. 21. Hétf., 19:50    Hozzászólás témája: idéz

Nekem amikor felkínálták akkor ennek tudatában nemet is mondtam Nevet? Nem is olyan rég megpattant vagy 20-30 craniifer és nemjó este arra kelni hogy anyám ordibál hogy tirhítsam a fürdőből Nagyon boldog

Eddig takarítva. 2012.05.04
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Szept. 21. Hétf., 14:42    Hozzászólás témája: idéz

Caiman írta:
A Schaben-spinnen.de oldalon úgy vannak jelölve hogy csak az adult egyedek tudnak üvegen mászni.

Ez esetben lehet mégsem szeretnék surinami-t tartani tartósan. Nem lenne szerencsés ha kergetnem kellene őket a lakásban.
Profil üzenet e-mail msn
Caiman
Tag

Elküldve: 2009 Szept. 19. Szomb., 11:03    Hozzászólás témája: idéz

A Schaben-spinnen.de oldalon úgy vannak jelölve hogy csak az adult egyedek tudnak üvegen mászni.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Scolia
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Szept. 19. Szomb., 08:41    Hozzászólás témája: idéz

Gabesz írta:
Scolia írta:

Mivel kiválóan másznak üvegen, és a szárnyaikat is remekül (a többi fajhoz képest) használják, érdemes a tenyészetet sűrű hálóval fedett edényben tartani, a peremet belülről vazelinnel vékonyan bekenni, ha nem akarunk velük a lakás más pontjaiban is összefutni (szobanövényekre vigyázni! Mosoly )

Szia!

Köszi az infókat, nagyjából én is ezeket kaptam az eladótól, Kivéve az üvegen mászást. Azt az infót kaptam nem mászik üvegen, ezt most itthon ki is próbáltam, megijedve a posztod után Mosoly és tényleg nem mászik rajta. Esetleg valami nagyon-nagyon koszos üvegen Nevet?
A lábain nincsennek tapadókorongok szerencsére.

növendék példányokkal próbáltam max 1.5cm-esekkel, szárnyas egyed még nincs közöttük.

Való igaz, hogy nem próbáltam ki konkrétan minden korosztályra, hogy másznak-e az üvegen Zavart . De nálunk szinte minden tenyészetbe sikerült átköltözködniük valahogyan S?r? vagy nagyon szomor? A kifejlettek biztosan másznak, nem olyan régen kellett újra kiválogatnom egy borsoscsótány tenyészetből őket, és elkelt a vazelin a gyűjtő üvegre Szomor?
Úgyhogy óvatosan velük!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Szept. 18. Pént., 16:39    Hozzászólás témája: idéz

Scolia írta:

Mivel kiválóan másznak üvegen, és a szárnyaikat is remekül (a többi fajhoz képest) használják, érdemes a tenyészetet sűrű hálóval fedett edényben tartani, a peremet belülről vazelinnel vékonyan bekenni, ha nem akarunk velük a lakás más pontjaiban is összefutni (szobanövényekre vigyázni! Mosoly )

Szia!

Köszi az infókat, nagyjából én is ezeket kaptam az eladótól, Kivéve az üvegen mászást. Azt az infót kaptam nem mászik üvegen, ezt most itthon ki is próbáltam, megijedve a posztod után Mosoly és tényleg nem mászik rajta. Esetleg valami nagyon-nagyon koszos üvegen Nevet?
A lábain nincsennek tapadókorongok szerencsére.

növendék példányokkal próbáltam max 1.5cm-esekkel, szárnyas egyed még nincs közöttük.
Profil üzenet e-mail msn
Scolia
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Szept. 18. Pént., 12:33    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
A szurinam csótányok talajlakók, és eredendően mindenféle szerves eredetű táplálékot elfogyasztanak, még a növények gyökereit is, ezért aztán jelentős kertészeti kártevők (nálunk üvegházakban élnek meg, a telet nem bírják ki). Igen gyorsan szaporodnak, csak nőstények vannak, így ha nem vigyázunk, és a pókunk nem eszi meg azonnal, vagy evés közben kipottyan a petetok, hamar népes társaságot kaphat Mosoly
Elég tágtűrésűek, de nem tanácsos más fajokkal együtt tartani, mivel igen hamar túlszaporodnak, és az éhes mindenevők a másik faj frissen vedlett egyedeire vagy az éppen kikelt kicsinyeire veszélyesek lehetnek.
Szétválogatni nagyon nehéz, mivel az aljzatba bebújva menekülnek, és a kicsinyeik csak pár milisek.
Gyakorlatilag bármivel etethetjük őket, a gyümölcsöktől, zöldségféléken át a különböző állati eredetű táplálék félékig (pl. kutyatáp). A nedvességigényük nem nagy, de ne tartsuk őket porosan száraz talajban. A talajban sem válogatósak, de jobb nekik az sűrűbb aljzat, virágföld, tőzeg, és keverékeik.
Hőmérsékletben a melegebbet (25-28 °C) kedvelik, szobahőn lassaban szaporodnak, de azért jól megvannak.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kexx
Tag

Elküldve: 2009 Szept. 16. Szer., 19:44    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!

én is vettem a börzén ilyet. egy decilitert pontosan. elég virgonc állat.
én együtt tartom őket a dubiakkal. nem sűrűn látni őket a faforgács alatt vannak.
egyenlőre ennyi. majd még írok.
hello
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Szept. 16. Szer., 09:30    Hozzászólás témája: Pycnoscelus surinamensis - Szurinámi Csótány idéz

Gyors szaporodás és könnyű tarthatóság reményében vettem ebből a kisebb termetű fajból.
Akinek vannak tapasztalatai a tartásával kapcsolatban, az ossza meg.
Érdekességképpen megjegyezném hogy szűznemzéssel szaporodik.
Profil üzenet e-mail msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae) Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu