Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 25 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Fűtés/Világítás

Fűtés/Világítás

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Nov. 16. Pént., 17:58    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Egy ilyen fűtőszál biztos, hogy nem fog kárt tenni a dobozkában..
Ha elérne egy olyan hőmérsékletet, ami már a dobozban kárt tesz, az meg már valószínűleg a póknak sem esne jól..
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Gyikn
Látogató

Elküldve: 2012 Nov. 16. Pént., 17:22    Hozzászólás témája: idéz

Köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet
rainman371
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Nov. 16. Pént., 16:09    Hozzászólás témája: idéz

Gyikn írta:
Ilyen http://www.petnet.hu/termek/ExoTerra_Heat_Cable_futokabel_4_5m_25W-80-9242 csak más márka.. szted?

Az a kérdés, hogy mennyire melegszik fel. De ezek a műanyagok mikrózhatók is, szóval bőven többet bírnak , mint amit ez a fűtőkábel produkál.

De a legegyszerűbb, ha rákérdezel, hogy milyen meleg szokott lenni és megnézed, hogy mi van a műanyag dobozra írva, hogy mit bír.

Véleményem szerint nyugodtan használhatod.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gyikn
Látogató

Elküldve: 2012 Nov. 16. Pént., 11:21    Hozzászólás témája: idéz

Ilyen http://www.petnet.hu/termek/ExoTerra_Heat_Cable_futokabel_4_5m_25W-80-9242 csak más márka.. szted?
Vissza az elejére
Profil üzenet
rainman371
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Nov. 16. Pént., 06:19    Hozzászólás témája: idéz

Gyikn írta:
Hali, egy 25wattos fűtőszál, képes megolvasztani/megrepeszteni 0-24-ben használva, 1 clip-box(műanyag) alját? Köszi előre is!

Pontosan milyen fűtőszál?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gyikn
Látogató

Elküldve: 2012 Nov. 15. Csüt., 22:17    Hozzászólás témája: idéz

Hali, egy 25wattos fűtőszál, képes megolvasztani/megrepeszteni 0-24-ben használva, 1 clip-box(műanyag) alját? Köszi előre is!
Vissza az elejére
Profil üzenet
rainman371
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Nov. 11. Vas., 17:13    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a gyors válaszokat!
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Nov. 10. Szomb., 06:39    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem meg elég a lámpa egy időzítővel. Nem kell ezt túlbonyolítani. Amúgy meg éjszaka nem kell a póknak fűteni és a termosztát akkor is kapcsolna szerintem. Hacsak nem valami komolyabb digitálissal van dolgunk amit tényleg komolyan be lehet programozni. De ez megéri?
Vissza az elejére
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Nov. 09. Pént., 21:34    Hozzászólás témája: idéz

Rainman, szerintem elég lenne az a spot lámpa úgy, hogy rákötsz egy termosztátot, és az már megoldja magának, csak be kell lőni a hőfokot..Mosoly Én így oldottam meg, és eddig még nem volt vele gond.
Vissza az elejére
rainman371
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Nov. 09. Pént., 19:10    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Én egy 20W-os 12Vos Spot izzót raktam világításnak és ez egyben megoldja a fűtést is nap közben. Viszont éjszaka lehül a levegő a nappaliban 18-19 C-re is. Arra gondoltam, hogy berakok egy ExoTerra fűtőlapot a terrárium alá, ami éjszakára megoldaná a problémát.
Azt viszont sajnos nem tudom, hogy a Desert vagy a Rainforest lenne megfelelő a Smithinek!

Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Nov. 01. Csüt., 19:14    Hozzászólás témája: idéz

Gyikn, én is azt keresek mostanság, izzó lámpa helyett..:/Nagyon boldog
Szerintem az lesz a vége, hogy kiveszek egyet egy melegítős autó-üléshuzatból..Nagyon boldog
Vissza az elejére
Gyikn
Látogató

Elküldve: 2012 Nov. 01. Csüt., 18:48    Hozzászólás témája: idéz

Hali, tp-n hírdettem eddig sikertelenül, ezért itt is megkérdezném: van-e valakinek elfekvőbe fűtőszál v. fűtőlap stb? Vevő lennék rá!
Elnézést, hogy ide is írtam, de elég sürgősen kellene találni. Köszönöm a megértést, sziasztok!
Vissza az elejére
Profil üzenet
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Okt. 30. Kedd., 21:59    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Én az alábbi módon oldottam meg a helyüket.-- http://www.kepfeltoltes.hu/view/121030/marlak_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Készítettem egy sima fa "szekrényt", az oldala és teteje gipszkarton, rá üveg ajtókat, felül egy izzólámpa van ami fűt, alatta egy kis ventilátor(hogy a fenti pókokat ne süssem meg,de lent is meleg legyen), és lentre bkötöttem egy termosztátot. A termosztát vezérel egy elosztót, amibe a ventilátor illetve az izzó van bedugva..Mosoly
Vissza az elejére
Charleston
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Okt. 30. Kedd., 21:42    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni fűtés ügyben mert most már elég hideg van a szobámban kb 15 fok nap közben és csak este fűtünk. Nah most van 7 kisebb pókom és találtam 4 féle megoldást a fűtésre és érdekelne a véleményetek, tanácsotok, hogy hogyan oldjam meg a fűtésüket.

Variációk:
1. Spot lámpa
2. http://www.petnet.hu/termek/ExoTerra_Heat_Glo_Infrared_50W-80-1638
3. http://www.petnet.hu/termek/ExoTerra_Heat_Wave_Emitter_Ceramic_Lamp_40W-80-1642
4. http://www.petnet.hu/termek/ExoTerra_Heat_Wave_Rainforest_L_28x43_2cm_12W-80-1637
és időzítős kapcsolóhoz lehetne kötni a fűtést.

A válasz előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Aug. 16. Csüt., 20:40    Hozzászólás témája: idéz

borcsokattila írta:
Gondoltam hogy támadásnak veszitek amit írtam,de jó szándékból tettem.Vannak bizonyos tartási körülmények amiket nem árt betartani pl.nappal-éjszaka és itt nem a hőingadozásra gondoltam hanem a fényre mert ugye a pókok is érzékelik a fényt.Abba igazatok van hogy ilyenkor nem kell fűteni rájuk de télen kell.
A másik igaz elvan 25 fokon a pók,de én sem érezném jól magam 10C. fokban,el lennék,nem halnék meg,de nem érezném jól magam az tuti.
Ez a felelőségteljes állattartás topicba tartozik.
Röviden ennyi,ezzel zártam is a vitát.
Üdv.

Én mondjuk nem vettem támadásnak, simán csak nem értettem, hogy miért írtad amit írtál. Az tény, hogy figyelni kell arra, hogy nappal-éjszaka, pont emiatt van az ablak mellett a pókom. Egész nap megy rá a természetes fény, de nap nem éri, így baja nem lehet. Ha télen van 20-25 fok a szobába akkor már nem valami sokat kell neki fűteni szerintem. Gondoljuk csak végig logikusan. Ha betartjuk azt, hogy nappal-éjszaka, akkor betarthatjuk azt is, hogy évszakok. Szerintem a pókok természetes élőhelyén télen hidegebb van, így nem lesz baja attól, ha 20-25 fokon tartod. (Ez csupán az én véleményem)
Vissza az elejére
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 16. Csüt., 19:42    Hozzászólás témája: idéz

Prinyo írta:
Van aki egyáltalán nem világít/fűt a pókoknak egész évben, és még is minden rendben van. Átlag 25 °C meg van, akkor a versi se fog elpusztulni, ill nem lesz semmi baja. Nem kell ennyire felfújni a dolgot.

Gondoltam hogy támadásnak veszitek amit írtam,de jó szándékból tettem.Vannak bizonyos tartási körülmények amiket nem árt betartani pl.nappal-éjszaka és itt nem a hőingadozásra gondoltam hanem a fényre mert ugye a pókok is érzékelik a fényt.Abba igazatok van hogy ilyenkor nem kell fűteni rájuk de télen kell.
A másik igaz elvan 25 fokon a pók,de én sem érezném jól magam 10C. fokban,el lennék,nem halnék meg,de nem érezném jól magam az tuti.
Ez a felelőségteljes állattartás topicba tartozik.
Röviden ennyi,ezzel zártam is a vitát.
Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
pz9206
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 16. Csüt., 07:58    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
pz9206 írta:
Lehet-e úgy fűteni a terráriumot, hogy nem hideg, hanem meleg vizet permetezek be? Ugyanis lámpa nem áll rendelkezésemre sajnos.

Szerinzem úgy nem lehet. Bar ebben az időben annyira nincs is szükség rá. De télen amikor tényleg kell akkor magasabb hőmérsékletnek kellene így lennie a szobában, szóval lámp mindenképpen a leggazdaságksabb szerintem.

Értem. Köszi.
Vissza az elejére
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Aug. 16. Csüt., 05:28    Hozzászólás témája: idéz

pz9206 írta:
Lehet-e úgy fűteni a terráriumot, hogy nem hideg, hanem meleg vizet permetezek be? Ugyanis lámpa nem áll rendelkezésemre sajnos.

Szerinzem úgy nem lehet. Bar ebben az időben annyira nincs is szükség rá. De télen amikor tényleg kell akkor magasabb hőmérsékletnek kellene így lennie a szobában, szóval lámp mindenképpen a leggazdaságksabb szerintem.
Vissza az elejére
pz9206
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 15. Szer., 22:38    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
ricsi5999
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Aug. 15. Szer., 21:38    Hozzászólás témája: idéz

az én kérdésem még mindíg fentáll !
a topikban nemnagyon találtam erre világos választ!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Prinyo
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 15. Szer., 21:23    Hozzászólás témája: idéz

Van aki egyáltalán nem világít/fűt a pókoknak egész évben, és még is minden rendben van. Átlag 25 °C meg van, akkor a versi se fog elpusztulni, ill nem lesz semmi baja. Nem kell ennyire felfújni a dolgot.

http://research.amnh.org/iz/spiders/catalog/THERAPHOSIDAE.html

"amit nem tudsz megenni, meginni, megdugni, azt egyszerűen pisáld le és hagyd ott."
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Aug. 15. Szer., 21:10    Hozzászólás témája: idéz

borcsokattila írta:
Helló
Ne haragudj,de szerintem ez nem a legmegfelelőbb megoldás.A nappalt és az éjszakát egy picit utánozni kéne.Inkább a watt-számmal illetve az izzó távolsággal kell próbálkozni.Illetve a 25-30 fok elég tág fogalom,tapasztalataim hogy az igénytelenebb fajok elvannak 25 fokon,de azért egy A.versicolor az igényli a 28 fokot.
Na nem beleszólni akartam csak ilyen tanácsokat ne adj egy kezdőnek mert nem jó.

Én konkrétan az én tapasztalatomat írtam le. Ha a versinek kell 28 fok akkor ő is benne van a 25-30ban. Sőt írtam, hogy én is kezdő vagyok és én hogyan oldottam meg. 8-18 ig fűtők neki utána már nem, így a hőmérséklet lemegy kicsit, szóval a nappali és az éjszakai hőmérséklet változás megvan. (Oké, tény az nem tértem ki rá az előző irományomban).
Lényeg, hogy én csak elmondtam én mit hogyan csinálok nem azt mondtam, hogy ő mit csináljon. Ebben mi a rossz?
(Én a wattot és a távolságot, sőt a fűtési időt is úgy tapasztaltam ki amennyire tudtam ennyi idő alatt. Csak leírtam és ő is kifogja.)
Vissza az elejére
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 15. Szer., 19:01    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
Laci88 írta:
Hali nekem egy olyan kérdésem lenne hogy én éjszaka dolgozom a szobámba nincs központi fűtés hanem kályha de mivel éjszaka nem vagyok otthon így nagyon lehűl a szobám és majd a pókomnak lámpával szeretném megoldani a fűtését van egy 20cmszéles 40cm hosszú 30 cm magas terrárium ezt hány wattos izzóval kellene fűteni hogy kb 20-25 C fok legyen? A másik kérdésem pedig az lenne hogy van e olyan termosztát amivel lehetne szabályozni hogy mondjuk nappal 25 c legyen a terráriumba éjjel meg 20 C ? tehát egy sima íroasztali lámpába akarok venni egy izzót és ezt hogy kell rákötni a termosztátra?? ha valaki tud segítsen linkelhetnétek be valami rendes minőségű lámpát meg termosztátot is Köszi előre is a válazokat

Kezdő póktartó vagyok, szóval én is ebben a gondban voltam. Eddigi észrevételeim, hogy ebben az időben nincs szükség fűtésre, majd olyan ősz körül kell ezen gondolkozni esetleg vedlésnél. Szerintem egy 25 wattos izzó egy pókhoz bőven elég. Én csak akkor fűtök neki amikor vedleni szeretne, akkor ezzel a bizonyos izzóval és egy időkapcsolóval. Szerintem ezt ki kell tapasztalni, de én úgy csináltam, hogy 15 percet világít 45 percet nem. Ilyen felváltásban 8-18ig DE 12 órakor 30 percen keresztül kapta a fűtést. A lámpa olyan 30 cm távolságba volt a "lakhelytől" úgy, hogy félig érte a dobozt. Tökéletesen levedlett és él a pókom, emellett olyan dolgokat látok tőle amiket eddig nem. Mármint eszméletlen torkossággal tudnám jellemezni. Láthatóan jól érzi magát.

Összegezve az egészet, most annyit fűts neki, amennyi kell vedléshez a többivel ne foglalkozz.

Szerintem erre senki nem tud semmi okosat mondani, csak annyit, hogy tapasztald ki. Legyen kevés pára (vedlésnél kicsit több) és átlag 25-30 fok éjszak persze kevesebb. Így szerintem a pók boldog lesz. Ezt egy időkapcsolóval (amit én 980 Huf-ért vettem) és egy hőmérővel simán kitapasztalod akár egy hétvégén.

Remélem némi segítséget nyújtottam és sok sikert.

Helló
Ne haragudj,de szerintem ez nem a legmegfelelőbb megoldás.A nappalt és az éjszakát egy picit utánozni kéne.Inkább a watt-számmal illetve az izzó távolsággal kell próbálkozni.Illetve a 25-30 fok elég tág fogalom,tapasztalataim hogy az igénytelenebb fajok elvannak 25 fokon,de azért egy A.versicolor az igényli a 28 fokot.
Na nem beleszólni akartam csak ilyen tanácsokat ne adj egy kezdőnek mert nem jó.
Vissza az elejére
ricsi5999
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Aug. 15. Szer., 16:28    Hozzászólás témája: idéz

üdv

érdekelne hogy ilyen talajfűtővel lehetne e fűteni fánlakó pókoknál?
http://www.petnet.hu/termek/ExoTerra_Heat_Wave_Rainforest_L_28x43_2cm_12W-80-1637
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Júl. 06. Pént., 23:36    Hozzászólás témája: idéz

Laci88 írta:
Hali nekem egy olyan kérdésem lenne hogy én éjszaka dolgozom a szobámba nincs központi fűtés hanem kályha de mivel éjszaka nem vagyok otthon így nagyon lehűl a szobám és majd a pókomnak lámpával szeretném megoldani a fűtését van egy 20cmszéles 40cm hosszú 30 cm magas terrárium ezt hány wattos izzóval kellene fűteni hogy kb 20-25 C fok legyen? A másik kérdésem pedig az lenne hogy van e olyan termosztát amivel lehetne szabályozni hogy mondjuk nappal 25 c legyen a terráriumba éjjel meg 20 C ? tehát egy sima íroasztali lámpába akarok venni egy izzót és ezt hogy kell rákötni a termosztátra?? ha valaki tud segítsen linkelhetnétek be valami rendes minőségű lámpát meg termosztátot is Köszi előre is a válazokat

Kezdő póktartó vagyok, szóval én is ebben a gondban voltam. Eddigi észrevételeim, hogy ebben az időben nincs szükség fűtésre, majd olyan ősz körül kell ezen gondolkozni esetleg vedlésnél. Szerintem egy 25 wattos izzó egy pókhoz bőven elég. Én csak akkor fűtök neki amikor vedleni szeretne, akkor ezzel a bizonyos izzóval és egy időkapcsolóval. Szerintem ezt ki kell tapasztalni, de én úgy csináltam, hogy 15 percet világít 45 percet nem. Ilyen felváltásban 8-18ig DE 12 órakor 30 percen keresztül kapta a fűtést. A lámpa olyan 30 cm távolságba volt a "lakhelytől" úgy, hogy félig érte a dobozt. Tökéletesen levedlett és él a pókom, emellett olyan dolgokat látok tőle amiket eddig nem. Mármint eszméletlen torkossággal tudnám jellemezni. Láthatóan jól érzi magát.

Összegezve az egészet, most annyit fűts neki, amennyi kell vedléshez a többivel ne foglalkozz.

Szerintem erre senki nem tud semmi okosat mondani, csak annyit, hogy tapasztald ki. Legyen kevés pára (vedlésnél kicsit több) és átlag 25-30 fok éjszak persze kevesebb. Így szerintem a pók boldog lesz. Ezt egy időkapcsolóval (amit én 980 Huf-ért vettem) és egy hőmérővel simán kitapasztalod akár egy hétvégén.

Remélem némi segítséget nyújtottam és sok sikert.
Vissza az elejére
Laci88
Újonc

Elküldve: 2012 Júl. 06. Pént., 14:37    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 27. Pént., 18:45    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:

akkor vegyük sorra:
-az elméleti dolgok amiket felvázolsz mind szépek is jók,minden kezdő - aki nem kap és nem fogad meg ellenkezö tanácsot bele is kezd. önmagában egy szépen berendezett terárium is lehet szép,de 4-5vedléses póknak egyszerüen nem célszerü, még ha lefelezed akkor sem. Nyugodtan próbáld ki,rá fogsz jönni pár hónap után magad is mennyire kinlodás pici pókot terráriumban tartani, legalább utána nem fogsz azzal vádolni hogy oltalak segitség helyett (én ilyen vagyok,minden áron probálok segiteni, ahogy évekkel ezelött - hál'istennek - belém is eröltették a hasznos információt és tapasztalat morzsákat - föleg Puding - respect - mégha akkor sokszor arrogánsnak is tartottam,pedig utólag belátom nem volt az,csak helyretette a dolgokat).

egy 4-5v póknak egy kinai kajás doboz böven elegendö jópár vedlésig. én olyan 8-10cm-es (4,5-5cm test) korban raknám terráriumba az állatot. ugyanis ez esetben már elég nagy ahhoz,hogy ne kelljen mégegyszer lakhelyet váltania, a végleges helyére kerülhet. a terrárium berendezése: óvakodj az élö növénytöl, inkább használj münövényt. bár ha valósághü környezetet akarsz teremteni akkor ezt már el is felejtheted.

ezért mondom azt,hogy jó dolog,hogy vannak a neten alap infók. de csak arra nem lehet támaszkodni. ha komolyan szeretnél megfelelöen tartani egy fajt,akkor kevés elolvasni a fajleirást. de itt a net,sok mindennek utána lehet nézni,igaz föleg angolul.

nem azt mondtam hogy ne lámpázz mert én se csinálom Nagyon boldog
azt mondom,ha nem lámpázol azzal nem rontasz el semmit.
nem árt a póknak a fütés, de ez nem jelenti azt,hogy nincs meg nélküle (föleg nyáron)

sajnos itt a fórumon,ha átolvasod, nagyon sok tapasztalatlanságbol eredö tartási hiba miatti pókelhullás bekövetkezett már. az agyonfütéstöl az agyonpárásitásig, vedlés közbeni piszkálásig,ki nem vett eleségállatig minden volt. azért szólok, jószándékból. lehet az állatodnak minden földi jót, paradicsomot csinálni,de nem igényli, és sokszor több a leves mint a hús...

elhiszed vagy sem,a kezdök kb fele NEM TUDJA, hogy a pók nem kiskutya,és mindig jön ugyanaz a kérdés: "lehet e pókot kézhez szoktatni. meg van egy roseam,azt olvastam nyugodt faj,megmarhat e?"
és egyéb épületes baromságok,amiket a fórum átolvasgatása után meg sem kérdezne az ember...
sajnos olyanok is vannak akik valóban pörgetik a pókjaikat,fütik mint a kazánt és zabáltatják mintha a pók egész nap gyorsbüfében lenne. "az én pókim naponta 5-6 tücsköt is megeszik,nem baj?" DE BAJ! ne egyen annyit! kis pókokat heti 1-2x elég etetni, nagyokat ritkábban is(ugysem fogadják el sokszor,persze fajtól is függ) nem nö nagyobbra ha sokat van etetve. megint csak olyan állatok pörgetése, amelyek sokszor a természetben sem találkoznak hónapokig élelemmel. fel vannak rá készülve.
by the way: nem ugy kell elképzelni,hogy a kis madárpók miután kikelt rácsodálkozik a hatalmas öserdöre,belekapaszkodik egy indába és megy világgá. éppen ellenkezöleg,viszonylag kis területen szórodnak szét, a pár cm-es vagy még kisebb állatok nem vándorolnak kilómétereket. sok esetben a madárpókok élöhelyeiken kisebb,laza kolóniákat alkotnak,söt egyes fajok gyakran együtt is élnek akár egész életükben. (érdemes megfontolni egy pöcis vagy inceis együttlakós kolónia beszerzését, jópofa dolog)

és végül,ha nem tolerálnám a hülye kérdéseket, és nem akarnék segiteni,akkor nem is válaszlnék,söt nem is érdekelne mit irsz,egyszerüen ignorálnám, de nem ezt teszem... rádhagyhatnám,hogy "hadd gyözködje magát,majd rájön ahogy mindenki" csak pont olyan vagyok,hogy sokszor az emberek akarata ellenére is próbálok segiteni... ezt itt sokan tudják.
Peace

Belátom, hogy igazad van és meg is fogadom tanácsod. Igazából tudom, hogy tanácsokat adsz, csak a stílus furcsa. Holnap megyek a városba keresek neki egy frankó kis dobozt és 1-2 héten meglesz a smithim is. Szerinted mennyi idő alatt fog akkorára nőni a pók, hogy terráriumba kelljen raknom, csak, mert kíváncsi vagyok, hogy mennyi időm van arra , hogy elkészítsem a végleges helyét. Miért kell hanyagolnom majd az élőnövényeket? Pont arra gondoltam, hogy kap majd kőrózsát, bár műnövény is lesz valamennyi.
Úgy gondolom, hogy azért én magyar oldalakon is találtam hasznos dolgokat, olyanokat amit ti is mondtok, itt gondolok a tapasztalt póktartókra.
Valószínűleg fogom lámpázni, illetve fűteni, de nem fogom túlzásba vinni, sőt.
Igen, olvastam egy-két dolgot szóval tudom, hogy figyelni kell a fűtésre, párásításra és az eleségállatra. Terveim szerint a párásításra csak vedléskor fogok figyelni máskor próbálom az alsó határ alatt tartani a páratartalmat, főleg azt sem szeretném, hogy atkásodjon. Kicsit az jött le nekem, hogy elég nagy "szégyen" ha atkásodik egy smithi.
Én azt olvastam, hogy pókcsípéseket nagy részét smithik javára írjak (gondolom, az emberek hülyesége miatt és a pók népszerűsége miatt van ez). Sőt olvastam, hogy ijedős, szóval sokat "bombáz". Olyat is olvastam, hogy az első marása száraz szokott lenni. Lényegtelen is, hogy mennyi igazság van benne, én nem fogom kézre venni és nem fogom piszkálni, mert tudom, hogy nem arra való. Ha ki kell vennem akkor is inkább terelem majd, szerintem az is jobb neki. Nem fogom túlpörgetni, se túletetni (mondjuk azt olvastam nem is lehet).
És tényleg felfogtam, dobozba fogom rakni. Mosoly
Kolónia? Tudnál nekem erről vmit mondani? Erről még nem is hallottam Mosoly
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2012 Ápr. 26. Csüt., 23:05    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:

Amint láthatod az utóbbi hozzászólásban, ott leírtam, hogy gondolkodtam azon, hogy befelezem. Szóval azért kezdtem erről kérdezősködni, mert tapasztalatlan vagyok és kíváncsi vagyok olyanok véleményére akiknek rutinja van. Az, hogy akadékoskodok azért van, mert ilyen a természetem és amikor van egy téma ami számomra nem világos azt szeretem rendesen átbeszélni (gondolok itt arra mondjuk amikor mondtam, hogy a vadon élő pókok sokkal nagyobb területen mozoghatnak).
Igaz még soha nem volt pókom, de annyit azért tudok, hogy nem hörcsög. Tudom azt, hogy nem sokat mozog és nem fog szórakoztatni. Olvastam róla, hogy szeret "napozni", szóval gondoltam én akkor lehet a fényben fog dögleni sokat. Ha a terrárium szépen ki van alakítva, gondolok itt arra, hogy nem csak egy halom föld van benne meg mondjuk egy cserép, hanem szépen hátterezve van és dísznövények is vannak bent akkor dekoratív maga a terrárium. Erre csak ráadás ha megmutatja magát a pók. Én így gondoltam.
Szóval nem kell leharapni a fejemet azért, mert azt szeretném, hogy a lehető legjobban mutasson a szobámban. Felfogtam amit mondtál ill. írtál, a kérdés akkor szerinted mekkora doboz kell egy 4-5 vedléses póknak? Sőt mikor van az, hogy berakhatom egy ekkora terráriumba?
Szerintem nem használati utasításnak veszik az emberek, szimplán hasznos információnak amit nem árt ha tudnak esetleg e szerint cselekednek. És pontosan azért olvasnak az állatokról, hogy tudjanak vmit róluk. Te sem úgy születtél, hogy mindent tudtál róluk, ha igen akkor szerencsés vagy Nagyon boldog
Igen, az eredeti élőhelyükön is vannak klímaváltozások, de alapjába véve ott a nappalok melegebbek, mint itt. Emiatt csak nem árt neki egy lámpa és itt nem arra gondolok, hogy a egy nap 18 órán keresztül pörkölném, simán csak annyit, hogy néha lehessen mondjuk közel 30 fokban ami a természetes élőhelyén is előfordul. Azért, mert te nem világítod őket és nem fűtöd őket, nem biztos, hogy hülyeség. Azért elég sokan csinálják.
Ja és senki nem hasonlította egy számítógépes játékhoz, nem is értem miért írtál ilyet. Ki mondott olyat, hogy bárki túl szeretné hajszolni a pókját. Én speciel úgy gondolom, hogy amikor meglesz a pókom akkor nem fogom zaklatni, nem nyúlok hozzá, nem veszem ki, csak akkor amikor kell, pl egy takarításnál.
Szerintem aki vesz egy madárpókot az azért annyira utánanéz az állatnak , hogy tudja ő nem egy kutya akivel játszani tudd vagy simogatni tudja. Én speciel pont azért választottam a madárpókot háziállatnak, mert tudom, hogy mennyi időm van rá és tudom, hogy ez neki pont megfog felelni.
Pont azért regisztráltam erre a fórumra, hogy megtudjak kérdezni tapasztalt embereket és tudjak tőlük tanulni. Azt viszont nem értem, hogy te miért regisztráltál, hiszen az eddigi hozzászólásaid alapján (azért olvasgattam már itt és láttam már párat) te egy olyan ember vagy aki nem nagyon tudja tolerálni a hülye kérdéseket pedig egy kezdőtől mást nem is várhatsz. Fura szerzet vagy, hogy egyből leszólod a másikat.

akkor vegyük sorra:
-az elméleti dolgok amiket felvázolsz mind szépek is jók,minden kezdő - aki nem kap és nem fogad meg ellenkezö tanácsot bele is kezd. önmagában egy szépen berendezett terárium is lehet szép,de 4-5vedléses póknak egyszerüen nem célszerü, még ha lefelezed akkor sem. Nyugodtan próbáld ki,rá fogsz jönni pár hónap után magad is mennyire kinlodás pici pókot terráriumban tartani, legalább utána nem fogsz azzal vádolni hogy oltalak segitség helyett (én ilyen vagyok,minden áron probálok segiteni, ahogy évekkel ezelött - hál'istennek - belém is eröltették a hasznos információt és tapasztalat morzsákat - föleg Puding - respect - mégha akkor sokszor arrogánsnak is tartottam,pedig utólag belátom nem volt az,csak helyretette a dolgokat).

egy 4-5v póknak egy kinai kajás doboz böven elegendö jópár vedlésig. én olyan 8-10cm-es (4,5-5cm test) korban raknám terráriumba az állatot. ugyanis ez esetben már elég nagy ahhoz,hogy ne kelljen mégegyszer lakhelyet váltania, a végleges helyére kerülhet. a terrárium berendezése: óvakodj az élö növénytöl, inkább használj münövényt. bár ha valósághü környezetet akarsz teremteni akkor ezt már el is felejtheted.

ezért mondom azt,hogy jó dolog,hogy vannak a neten alap infók. de csak arra nem lehet támaszkodni. ha komolyan szeretnél megfelelöen tartani egy fajt,akkor kevés elolvasni a fajleirást. de itt a net,sok mindennek utána lehet nézni,igaz föleg angolul.

nem azt mondtam hogy ne lámpázz mert én se csinálom Nagyon boldog
azt mondom,ha nem lámpázol azzal nem rontasz el semmit.
nem árt a póknak a fütés, de ez nem jelenti azt,hogy nincs meg nélküle (föleg nyáron)

sajnos itt a fórumon,ha átolvasod, nagyon sok tapasztalatlanságbol eredö tartási hiba miatti pókelhullás bekövetkezett már. az agyonfütéstöl az agyonpárásitásig, vedlés közbeni piszkálásig,ki nem vett eleségállatig minden volt. azért szólok, jószándékból. lehet az állatodnak minden földi jót, paradicsomot csinálni,de nem igényli, és sokszor több a leves mint a hús...

elhiszed vagy sem,a kezdök kb fele NEM TUDJA, hogy a pók nem kiskutya,és mindig jön ugyanaz a kérdés: "lehet e pókot kézhez szoktatni. meg van egy roseam,azt olvastam nyugodt faj,megmarhat e?"
és egyéb épületes baromságok,amiket a fórum átolvasgatása után meg sem kérdezne az ember...
sajnos olyanok is vannak akik valóban pörgetik a pókjaikat,fütik mint a kazánt és zabáltatják mintha a pók egész nap gyorsbüfében lenne. "az én pókim naponta 5-6 tücsköt is megeszik,nem baj?" DE BAJ! ne egyen annyit! kis pókokat heti 1-2x elég etetni, nagyokat ritkábban is(ugysem fogadják el sokszor,persze fajtól is függ) nem nö nagyobbra ha sokat van etetve. megint csak olyan állatok pörgetése, amelyek sokszor a természetben sem találkoznak hónapokig élelemmel. fel vannak rá készülve.
by the way: nem ugy kell elképzelni,hogy a kis madárpók miután kikelt rácsodálkozik a hatalmas öserdöre,belekapaszkodik egy indába és megy világgá. éppen ellenkezöleg,viszonylag kis területen szórodnak szét, a pár cm-es vagy még kisebb állatok nem vándorolnak kilómétereket. sok esetben a madárpókok élöhelyeiken kisebb,laza kolóniákat alkotnak,söt egyes fajok gyakran együtt is élnek akár egész életükben. (érdemes megfontolni egy pöcis vagy inceis együttlakós kolónia beszerzését, jópofa dolog)

és végül,ha nem tolerálnám a hülye kérdéseket, és nem akarnék segiteni,akkor nem is válaszlnék,söt nem is érdekelne mit irsz,egyszerüen ignorálnám, de nem ezt teszem... rádhagyhatnám,hogy "hadd gyözködje magát,majd rájön ahogy mindenki" csak pont olyan vagyok,hogy sokszor az emberek akarata ellenére is próbálok segiteni... ezt itt sokan tudják.
Peace
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 26. Csüt., 19:46    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
mcrage írta:
Csaba írta:
Ezeket nagyon nem egyszerű összevetni Mosoly Egyébként akár működhet is a dolog, ha odaadod neki a kaját, de ha csak beszórsz neki pár tücsköt, azok majd elbújnak, és vedléskor megrágják az állatot! Ha ragaszkodsz a kispók-nagyterkó dologhoz, mindenképp kiscsótánnyal etess (csak ne Shelfordellával, mert annak is vannak ragadozó hajlamai)Legjobb tényleg a kínais doboz, aztán ha már elért egy méretet, mehet a véglegesbe. Ha vettél egy madárpókot, úgyse hónapokban gondolkozol, ki lehet bírni ad dobozos időszakot. Vegyél több pókot!

Üdv!

Csaba

Na ez egy igazán hasznos hozzászólás számomra, hiszen kaptam egy tippet mit csináljak ha nagy terkóba kis pókot rakok. Amúgy kicsit gondolkodom azon is, hogy megfelezem a terráriumot úgy, hogy 2 pókot lehessen berakni.
Köszönöm a válaszod ill. tanácsod.

Üdv.: mcrage

mi,akik régebb óta hobbiznak,nem véletlenül győzködünk a kis pók- kis doboz megoldásról. Ebbe a nagy terkóban pici pók megoldásba már sokan beleszaladtak.
Egyrészről esztétika:
ebben az esetben rá fogsz jönni, hogy vagy lesz egy terráriumod egy halom földdel (mi ebben az esztétikus?) vagy egy szépen berendezett de látszólag üres terráriumod. Ugyanis a madárpókok -különsen kis korban - igyekeznek búvóhelyet találni maguknak,ha más nincs akkor ásnak.
másrészről az állatok viselkedése: a madárpók nem hörcsög! nem hajtja a kereket egész nap, és nem futkározik föl alá a terráriumban.
Talajlakó póknál 2 eset lehetséges: gubbaszt a búvóhelyén / gubbaszt valahol kint vagy az üvegen,ezek a jobbik esetek,ugyanis ilyenkor legalább látod. Nem véletlenül élnek olyan sokáig, eléggé energiatakarékos állatok. mikor érzékelik,hogy a közvetlen közelükben mozgás van,akkor utánanéznek,levadásszák a zsákmányt. néha pakolásznak is, vagy ásnak, föleg a vedlések elött igyekeznek minél biztonságosabb helyet kialakitani. De ezt leszámitva nem csinálnak semmit. Ezért van az,hogy nemhogy 1, de 10 vagy 100 pókot is szinte "unalmas" tartani egy idö után. (nem az állatokat unod meg,hanem egyszerüen nincs semmi tennivaló velük,ök sem csinálnak semmit, és ugy érzed,ha 5x ennyi állatod lenne,akkor sem okozna problémát)

összegezve,hidd el, hogyha kis pókot veszel (5-6vedléses az kb 3-4cm), sokkal jobban jársz egy dobozzal amiben jóval könnyebb etetni,gondozni,párásitani vedlés elött stb.

még egy dolog:
sokan ugy kezelik a pókok mindenfelé olvasható fajleirásait mint használati utasitást,miközben semmit sem tudnak az állatokról.

a trópusi/szubtrópusi/félsivatagi területeken is vannak évszakok, ahol idöszakonként változik a hömérséklet/ páratartalom napszaktól és évszaktól függően. még a smithik sem 26-30C között élnek egész életükben. ott is eléggé lehül a levegő éjszaka.

a folyamatos fütés/lámpázás, magas hömérsékleten tartás nem tesz jót az állatnak.
télen nálam is 19-20C van a szobában, egyébként nyilván melegebb, de ha 26-27C megvan a melegebb idöszakban az már jó.
télen nyilván kevesebbet vedlenek és esznek az állatok, de ez nem gond, pihennek ök is, nem kell hajtani, nem egy számitogépes szerepjáték,hogy tápoljuk bele az xp-t,hogy fejlödjön, élettartam szempontjábol nem is tolerálják tul jol a folyamatos pörgetést.

szóval a kezdöknél van egy fajta durva túlmisztifikálása a póktartásnak,pedig a gondozott állat semminek nem örül jobban,mintha nincs vele foglalkozva! (nyilván etetni,vizet biztositani,takaritani alkalmanként kell!)

de nem kell hinni a tapasztalatoknak, aki tapasztalatlan majd megtanulja a saját kárán a dolgokat Mosoly

Amint láthatod az utóbbi hozzászólásban, ott leírtam, hogy gondolkodtam azon, hogy befelezem. Szóval azért kezdtem erről kérdezősködni, mert tapasztalatlan vagyok és kíváncsi vagyok olyanok véleményére akiknek rutinja van. Az, hogy akadékoskodok azért van, mert ilyen a természetem és amikor van egy téma ami számomra nem világos azt szeretem rendesen átbeszélni (gondolok itt arra mondjuk amikor mondtam, hogy a vadon élő pókok sokkal nagyobb területen mozoghatnak).
Igaz még soha nem volt pókom, de annyit azért tudok, hogy nem hörcsög. Tudom azt, hogy nem sokat mozog és nem fog szórakoztatni. Olvastam róla, hogy szeret "napozni", szóval gondoltam én akkor lehet a fényben fog dögleni sokat. Ha a terrárium szépen ki van alakítva, gondolok itt arra, hogy nem csak egy halom föld van benne meg mondjuk egy cserép, hanem szépen hátterezve van és dísznövények is vannak bent akkor dekoratív maga a terrárium. Erre csak ráadás ha megmutatja magát a pók. Én így gondoltam.
Szóval nem kell leharapni a fejemet azért, mert azt szeretném, hogy a lehető legjobban mutasson a szobámban. Felfogtam amit mondtál ill. írtál, a kérdés akkor szerinted mekkora doboz kell egy 4-5 vedléses póknak? Sőt mikor van az, hogy berakhatom egy ekkora terráriumba?
Szerintem nem használati utasításnak veszik az emberek, szimplán hasznos információnak amit nem árt ha tudnak esetleg e szerint cselekednek. És pontosan azért olvasnak az állatokról, hogy tudjanak vmit róluk. Te sem úgy születtél, hogy mindent tudtál róluk, ha igen akkor szerencsés vagy Nagyon boldog
Igen, az eredeti élőhelyükön is vannak klímaváltozások, de alapjába véve ott a nappalok melegebbek, mint itt. Emiatt csak nem árt neki egy lámpa és itt nem arra gondolok, hogy a egy nap 18 órán keresztül pörkölném, simán csak annyit, hogy néha lehessen mondjuk közel 30 fokban ami a természetes élőhelyén is előfordul. Azért, mert te nem világítod őket és nem fűtöd őket, nem biztos, hogy hülyeség. Azért elég sokan csinálják.
Ja és senki nem hasonlította egy számítógépes játékhoz, nem is értem miért írtál ilyet. Ki mondott olyat, hogy bárki túl szeretné hajszolni a pókját. Én speciel úgy gondolom, hogy amikor meglesz a pókom akkor nem fogom zaklatni, nem nyúlok hozzá, nem veszem ki, csak akkor amikor kell, pl egy takarításnál.
Szerintem aki vesz egy madárpókot az azért annyira utánanéz az állatnak , hogy tudja ő nem egy kutya akivel játszani tudd vagy simogatni tudja. Én speciel pont azért választottam a madárpókot háziállatnak, mert tudom, hogy mennyi időm van rá és tudom, hogy ez neki pont megfog felelni.
Pont azért regisztráltam erre a fórumra, hogy megtudjak kérdezni tapasztalt embereket és tudjak tőlük tanulni. Azt viszont nem értem, hogy te miért regisztráltál, hiszen az eddigi hozzászólásaid alapján (azért olvasgattam már itt és láttam már párat) te egy olyan ember vagy aki nem nagyon tudja tolerálni a hülye kérdéseket pedig egy kezdőtől mást nem is várhatsz. Fura szerzet vagy, hogy egyből leszólod a másikat.
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2012 Ápr. 26. Csüt., 13:41    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
Csaba írta:
Ezeket nagyon nem egyszerű összevetni Mosoly Egyébként akár működhet is a dolog, ha odaadod neki a kaját, de ha csak beszórsz neki pár tücsköt, azok majd elbújnak, és vedléskor megrágják az állatot! Ha ragaszkodsz a kispók-nagyterkó dologhoz, mindenképp kiscsótánnyal etess (csak ne Shelfordellával, mert annak is vannak ragadozó hajlamai)Legjobb tényleg a kínais doboz, aztán ha már elért egy méretet, mehet a véglegesbe. Ha vettél egy madárpókot, úgyse hónapokban gondolkozol, ki lehet bírni ad dobozos időszakot. Vegyél több pókot!

Üdv!

Csaba

Na ez egy igazán hasznos hozzászólás számomra, hiszen kaptam egy tippet mit csináljak ha nagy terkóba kis pókot rakok. Amúgy kicsit gondolkodom azon is, hogy megfelezem a terráriumot úgy, hogy 2 pókot lehessen berakni.

mi,akik régebb óta hobbiznak,nem véletlenül győzködünk a kis pók- kis doboz megoldásról. Ebbe a nagy terkóban pici pók megoldásba már sokan beleszaladtak.
Egyrészről esztétika:
ebben az esetben rá fogsz jönni, hogy vagy lesz egy terráriumod egy halom földdel (mi ebben az esztétikus?) vagy egy szépen berendezett de látszólag üres terráriumod. Ugyanis a madárpókok -különsen kis korban - igyekeznek búvóhelyet találni maguknak,ha más nincs akkor ásnak.
másrészről az állatok viselkedése: a madárpók nem hörcsög! nem hajtja a kereket egész nap, és nem futkározik föl alá a terráriumban.
Talajlakó póknál 2 eset lehetséges: gubbaszt a búvóhelyén / gubbaszt valahol kint vagy az üvegen,ezek a jobbik esetek,ugyanis ilyenkor legalább látod. Nem véletlenül élnek olyan sokáig, eléggé energiatakarékos állatok. mikor érzékelik,hogy a közvetlen közelükben mozgás van,akkor utánanéznek,levadásszák a zsákmányt. néha pakolásznak is, vagy ásnak, föleg a vedlések elött igyekeznek minél biztonságosabb helyet kialakitani. De ezt leszámitva nem csinálnak semmit. Ezért van az,hogy nemhogy 1, de 10 vagy 100 pókot is szinte "unalmas" tartani egy idö után. (nem az állatokat unod meg,hanem egyszerüen nincs semmi tennivaló velük,ök sem csinálnak semmit, és ugy érzed,ha 5x ennyi állatod lenne,akkor sem okozna problémát)

összegezve,hidd el, hogyha kis pókot veszel (5-6vedléses az kb 3-4cm), sokkal jobban jársz egy dobozzal amiben jóval könnyebb etetni,gondozni,párásitani vedlés elött stb.

még egy dolog:
sokan ugy kezelik a pókok mindenfelé olvasható fajleirásait mint használati utasitást,miközben semmit sem tudnak az állatokról.

a trópusi/szubtrópusi/félsivatagi területeken is vannak évszakok, ahol idöszakonként változik a hömérséklet/ páratartalom napszaktól és évszaktól függően. még a smithik sem 26-30C között élnek egész életükben. ott is eléggé lehül a levegő éjszaka.

a folyamatos fütés/lámpázás, magas hömérsékleten tartás nem tesz jót az állatnak.
télen nálam is 19-20C van a szobában, egyébként nyilván melegebb, de ha 26-27C megvan a melegebb idöszakban az már jó.
télen nyilván kevesebbet vedlenek és esznek az állatok, de ez nem gond, pihennek ök is, nem kell hajtani, nem egy számitogépes szerepjáték,hogy tápoljuk bele az xp-t,hogy fejlödjön, élettartam szempontjábol nem is tolerálják tul jol a folyamatos pörgetést.

szóval a kezdöknél van egy fajta durva túlmisztifikálása a póktartásnak,pedig a gondozott állat semminek nem örül jobban,mintha nincs vele foglalkozva! (nyilván etetni,vizet biztositani,takaritani alkalmanként kell!)

de nem kell hinni a tapasztalatoknak, aki tapasztalatlan majd megtanulja a saját kárán a dolgokat Mosoly
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 26. Csüt., 08:33    Hozzászólás témája: idéz

Csaba írta:

Üdv!

Csaba

Vissza az elejére
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 26. Csüt., 07:28    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Ha belülre rakod a lámpát, attól nem lesz melegebb a terkóban sőt, akkor lesz melegebb, ha kintről melegíted az üvegházhatás miatt.

Hali!
Bocsánat h beleszólok, de azért ez mondjuk így furán hangzik. Ha belógatod a lámpát, akkor a terrárium energiamérlegét elmozdítod, bevittél oda naponta mondjuk 150wattóra energiát, aminek egy jelentős része -izzótól függően- hőenergia. Ki ne találjuk már h ez nem fűti a terráriumot...
Az üvegházhatás szempontjából ebben az esetben kb mindegy, hogy az elektromágneses sugárzás honnan érkezik.( azért ha kívülről, az üveg szűri a spektrum egy részét szinte teljesen, más részeit részben), a lényeg, hogy nem tud távozni. Az egész alapja a Földön, hogy a látható fényt(ami jórészt átszalad az atmoszférán) a felszín "elnyeli" és infravörös sugárzás formájában bocsátja vissza (lambda-transzformáció). Ezt az üvegházgázok nem engedik ki, de pl. az üveg sem. Ez maga az üvegházhatás.
Viszont ha kint van az izzó a terráriumból, a hőenergia, amit maga az izzó ellenállása "termelt", jórészt elvész.
(Lehet, h kissé pőrén fogalmaztam, remélem senkit nem sértek meg Nagyon boldog )
Ettől függetlenül a belógatós megoldás szerintem nem a legmegfelelőbb(pókoknál).
mcrage írta:
A józan paraszti ész azt diktálja, hogy elvileg nem zavarodhat meg hiszen egy vadonélő smithi is feltalálja magát és neki nincs mozgáskorlátozása, ellenben a leendő pókommal szemben aki 36x16-os terület mozoghat csak.

Üdv!

Csaba
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 25. Szer., 18:51    Hozzászólás témája: idéz

Chio írta:
mcrage írta:
Chio írta:
Most akkor először azt dönts el meleget vagy fényt akarsz neki.......

ha fényt akkor kívülről is meg tudod világítani mint én írtam....

belülre úgy tudsz rakni lámpát hogy egy porcelán vagy más hőtartó felületű kaspóba rakod az izzót, arra rámászhat nem égeti meg de egy lámpa megfogja sütni magába a terkóba,..azért ajánlottam a kívülről történő világítást és fűtést mert ez a legbiztonságosabb nem kap zárlatot a párától stb....
így te tudod szabályozni a hőmérsékletet neki mert távolabb tudod rakni a lámpát tőle....

de ha tényleg kicsit veszel...akkor annak felesleges még a terkó elég egy kínais doboz tele lyukakkal... a nagy helyen csak megzavarodik...

Döntésem, hogy mindkettőt szeretnék neki. Sőt már kitaláltam azt is, hogy kívül lesz a lámpa, pont a pára miatt és emiatt döntöttem úgy, hogy nem simán osb lapból lesz a tető, hanem egy üveglapot is kap, hogy mehessen be fény. Szóval annyira már nem is gondolkodom ezen a dolgon, sőt szinte úgy érzem, nem is kell ebbe a topicba írnom, inkább másikba. Mondtad, hogy 40Wos izzót használsz te 4 póknak. Ebből kiindulva döntöttem úgy, hogy én egy 15W izzót használók majd. Amúgy egy energiatakarékos izzó is simán megfelel, nem?
Nem tudom mekkora az, mert nem vagyok tisztába a pókok méretével, de tervezem, hogy 4-6 vedléses pókot szeretnék venni.
Amúgy ne értsd félre és ne vedd kötekedésnek kérlek, de a kis pók miért zavarodik meg? A józan paraszti ész azt diktálja, hogy elvileg nem zavarodhat meg hiszen egy vadonélő smithi is feltalálja magát és neki nincs mozgáskorlátozása, ellenben a leendő pókommal szemben aki 36x16-os terület mozoghat csak. Tudom nektek van pókotok, így rutinotok is és ezen a téren egyértelműen magasabb tudással rendelkeztem, mint én, de nekem ez annyira nem ésszerű tényleg.

A kinti világítás jó döntés, halogén izzót vegyél... energiatakarékos nem ad ki elég hőt... szerintem ! territoriális állatok, nem fog elmászni a terkó másik végébe a tücsökért ha túl nagy a terkó... persze várhatsz hogy arra menjen a tücsük...de nem feltétlen jó ha ennyit kell vándorolnia érte

Értem. Mondjuk azért ragaszkodok nagyon a terráriumhoz, mert az mutatós. Egy műanyag doboz meg nem igazán. Szóval nagyon gondolkodom még azon, hogyan oldjam meg a dolgokat, de ez már inkább a berendezés topicba tartozna Nagyon boldog
Vissza az elejére
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 25. Szer., 18:19    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
Chio írta:

belülre úgy tudsz rakni lámpát hogy egy porcelán vagy más hőtartó felületű kaspóba rakod az izzót, arra rámászhat nem égeti meg de egy lámpa megfogja sütni magába a terkóba,..azért ajánlottam a kívülről történő világítást és fűtést mert ez a legbiztonságosabb nem kap zárlatot a párától stb....
így te tudod szabályozni a hőmérsékletet neki mert távolabb tudod rakni a lámpát tőle....

de ha tényleg kicsit veszel...akkor annak felesleges még a terkó elég egy kínais doboz tele lyukakkal... a nagy helyen csak megzavarodik...

Döntésem, hogy mindkettőt szeretnék neki. Sőt már kitaláltam azt is, hogy kívül lesz a lámpa, pont a pára miatt és emiatt döntöttem úgy, hogy nem simán osb lapból lesz a tető, hanem egy üveglapot is kap, hogy mehessen be fény. Szóval annyira már nem is gondolkodom ezen a dolgon, sőt szinte úgy érzem, nem is kell ebbe a topicba írnom, inkább másikba. Mondtad, hogy 40Wos izzót használsz te 4 póknak. Ebből kiindulva döntöttem úgy, hogy én egy 15W izzót használók majd. Amúgy egy energiatakarékos izzó is simán megfelel, nem?
Nem tudom mekkora az, mert nem vagyok tisztába a pókok méretével, de tervezem, hogy 4-6 vedléses pókot szeretnék venni.
Amúgy ne értsd félre és ne vedd kötekedésnek kérlek, de a kis pók miért zavarodik meg? A józan paraszti ész azt diktálja, hogy elvileg nem zavarodhat meg hiszen egy vadonélő smithi is feltalálja magát és neki nincs mozgáskorlátozása, ellenben a leendő pókommal szemben aki 36x16-os terület mozoghat csak. Tudom nektek van pókotok, így rutinotok is és ezen a téren egyértelműen magasabb tudással rendelkeztem, mint én, de nekem ez annyira nem ésszerű tényleg.

A kinti világítás jó döntés, halogén izzót vegyél... energiatakarékos nem ad ki elég hőt... szerintem ! territoriális állatok, nem fog elmászni a terkó másik végébe a tücsökért ha túl nagy a terkó... persze várhatsz hogy arra menjen a tücsük...de nem feltétlen jó ha ennyit kell vándorolnia érte
Vissza az elejére
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 25. Szer., 18:04    Hozzászólás témája: idéz

Chio írta:

Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 25. Szer., 17:52    Hozzászólás témája: idéz

Ha belülre rakod a lámpát, attól nem lesz melegebb a terkóban sőt, akkor lesz melegebb, ha kintről melegíted az üvegházhatás miatt. Ha viszont csak úgy tudod megoldani az osb tető miatt, akkor nyugodtan belülre teheted. Nálam is van egy szekrény terkóvá alakítva, ahol máshogy nem tudtam megoldani és pont egy Brachypelma van abban is. Még nem égette meg magát.
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 25. Szer., 17:00    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 25. Szer., 16:40    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
nem értem az akadékoskodást. ha spórolsz ne vegyél se lámpát,se fütötestet. nem kell.

a pók nem igényli a fényt. mellesleg én semmilyen fütést/világitást nem használok egyik állatomnak sem (140+) sem télen,sem nyáron, és nagyon jól megvannak Mosoly

a terráriumon viszont pont értelmetlen spórolni. ezekböl az akváriumos félmegoldásokból vannak mindig a szökések. vagy vegyél egy nagyobb átlátszó dobozt (a pók ezért sem fog panaszkodni,a terrárium igazábol neked van,hogy esztétikusabb legyen,neki tök mindegy!)
vagy pedig csináltass terkót. egy adult smithinek 20x30 alapterületü terkó böven elég. ha meg kicsit veszel akkor felejtsd el a terráriumot/akváriumot. dobozban neveld fel, jobban jársz,meg ő is.

üdv.
Hawk

Oké, lehet nem igénylik a fényt, de gondolom nem árt, főleg, hogy úgy döntöttem smithit veszek és azt olvastam róla, hogy szeret "napozni". Ebből a szempontból nem árt a lámpa. A lakásban a szobám a leghidegebb szoba, ami annyit tesz, hogy nyáron és télen is hűvös van ott, szóval egy olyan póknak aki akár a 30C is szereti, nem kevés a 18-22 (tél-nyár)?
Sokan csinálnak saját kezűleg terráriumot, na én pont annyiban előnyben vagyok, hogy 1 oldalát kell csak megcsinálnom. Sokat gondolkodtam, már azon, hogy milyen legyen a teteje és már fix, hogy nem teljesen osb lesz, nagy része inkább üveg. Ha megcsináltam azt amit kitaláltam, nem hinném, hogy onnan megszökne. Annyira nem vagyok béna barkácsolásban. És tény, hogy ezt megfogom csinálni, mert terráriumban szeretném tartani, hiszen szeretném ha szép lenne, mert így elég dekoratív és jól mutatna a szobában.
Most főként arra lennék kíváncsi, hogy nagyon nagy baj lenne ha egy kisebb smithit ekkora területen tartaném (36x16)?

Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2012 Ápr. 25. Szer., 11:16    Hozzászólás témája: idéz

nem értem az akadékoskodást. ha spórolsz ne vegyél se lámpát,se fütötestet. nem kell.

a pók nem igényli a fényt. mellesleg én semmilyen fütést/világitást nem használok egyik állatomnak sem (140+) sem télen,sem nyáron, és nagyon jól megvannak Mosoly

a terráriumon viszont pont értelmetlen spórolni. ezekböl az akváriumos félmegoldásokból vannak mindig a szökések. vagy vegyél egy nagyobb átlátszó dobozt (a pók ezért sem fog panaszkodni,a terrárium igazábol neked van,hogy esztétikusabb legyen,neki tök mindegy!)
vagy pedig csináltass terkót. egy adult smithinek 20x30 alapterületü terkó böven elég. ha meg kicsit veszel akkor felejtsd el a terráriumot/akváriumot. dobozban neveld fel, jobban jársz,meg ő is.

üdv.
Hawk
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 23. Hétf., 15:44    Hozzászólás témája: Re: Világítás, fűtés idéz

Chio írta:
mcrage írta:
Helló mindenki!
Közel jövőben szeretnék venni egy madárpókot, a faj még nem biztos de ami tuti talajlakó lesz. Nem szeretnék sokat költeni a felszerelésre így terráriumot sem veszek. Van otthon nekem egy 36x16x24 cm-es akváriumom aminek a tetejére osb-ből fogok eszkábálni egy tetőt. Így már eltudjátok képzelni, hogy hogyan fog kinézni a "terráriumom". Kérdésem az lenne, hogy szerintetek hogyan kellene fűtenem ill. világítanom. Gondoltam arra, hogy veszek fűtőkábelt, de azt kicsit drágállom és nem is tudom mennyire jó. Eddigi olvasottak alapján mindenki lámpát használ, de én hogyan tudom megoldani? Hiszen nekem terráriumba kell lógatnom. Mondjuk beszerelnék egy 15W-os izzót akkor az jó lenne? Kellene attól tartanom, hogy a pók rámászik és megégeti? Arra is kíváncsi lennék, hogy mennyire lényeges az éjszakai fény. Láttam a neten, hogy árulnak olyan éjszakai izzót aminek fekete az üvege. Annak van értelme?
Előre is köszönöm a válaszokat ill. a segítséget!

Nah tévhitek, nem feltétlen kell a terráriumba rakni az izzót, nekem pl kintről világít az izzó, be kell lőni hogy mekkora hőmérsékletet csinál, x idő alatt, időzítős kapcsolót beállítod vagy mittom én és kintről világítod... nekem nincs gond vele és nem éget meg semmit, az éjszakai világítás nem fontos szerintem, 1 vörös fényt nem érzékelik ezért nem fekete izzó kellene... 2 hőmérséklet szempontjából sem kell este világítani mivel kevesebb hővel is elvannak esténként! én egy 40 es ell fűtök 4 pókot kívülről.... kistekiben lehet kapni 1500 ért kompletten csiptetős foglalattal !

Tévhit, nem tévhit, nekem úgy oldható meg legegyszerűbben, hogy berakom az izzót a terráriumba. Arra lennék itt kíváncsi, hogy ebből lehet-e problémám. Pók lenne olyan hülye, hogy rámászna?
Vissza az elejére
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 23. Hétf., 14:16    Hozzászólás témája: Re: Világítás, fűtés idéz

mcrage írta:
Helló mindenki!
Közel jövőben szeretnék venni egy madárpókot, a faj még nem biztos de ami tuti talajlakó lesz. Nem szeretnék sokat költeni a felszerelésre így terráriumot sem veszek. Van otthon nekem egy 36x16x24 cm-es akváriumom aminek a tetejére osb-ből fogok eszkábálni egy tetőt. Így már eltudjátok képzelni, hogy hogyan fog kinézni a "terráriumom". Kérdésem az lenne, hogy szerintetek hogyan kellene fűtenem ill. világítanom. Gondoltam arra, hogy veszek fűtőkábelt, de azt kicsit drágállom és nem is tudom mennyire jó. Eddigi olvasottak alapján mindenki lámpát használ, de én hogyan tudom megoldani? Hiszen nekem terráriumba kell lógatnom. Mondjuk beszerelnék egy 15W-os izzót akkor az jó lenne? Kellene attól tartanom, hogy a pók rámászik és megégeti? Arra is kíváncsi lennék, hogy mennyire lényeges az éjszakai fény. Láttam a neten, hogy árulnak olyan éjszakai izzót aminek fekete az üvege. Annak van értelme?

Nah tévhitek, nem feltétlen kell a terráriumba rakni az izzót, nekem pl kintről világít az izzó, be kell lőni hogy mekkora hőmérsékletet csinál, x idő alatt, időzítős kapcsolót beállítod vagy mittom én és kintről világítod... nekem nincs gond vele és nem éget meg semmit, az éjszakai világítás nem fontos szerintem, 1 vörös fényt nem érzékelik ezért nem fekete izzó kellene... 2 hőmérséklet szempontjából sem kell este világítani mivel kevesebb hővel is elvannak esténként! én egy 40 es ell fűtök 4 pókot kívülről.... kistekiben lehet kapni 1500 ért kompletten csiptetős foglalattal !
Vissza az elejére
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 23. Hétf., 10:49    Hozzászólás témája: Világítás, fűtés idéz

Helló mindenki!
Vissza az elejére
Davis93
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 23. Szer., 11:46    Hozzászólás témája: idéz

borcsokattila írta:
Davis93 írta:
Van pár jóó megoldás itt erre a cserepes megodásra is kiváncsi lennék de ilyen erősek ezek az izzók h messze kell tenni őket???:/

Figyu vegyél egyet nem drága és próbáld ki teszted le.Nem akarok senkit lebeszélni,csak saját tapasztalatból mondom.A pókok érdekében mert biza gyorsan túlmelegednek észre sem veszed és elpusztul.De ha le van tesztelve rendesen nem lehet baj.
Üdv.

persze megfelelelő kipróbálás után hagynám csak neki Mosoly
Vissza az elejére
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 23. Szer., 08:06    Hozzászólás témája: idéz

Davis93 írta:
Van pár jóó megoldás itt erre a cserepes megodásra is kiváncsi lennék de ilyen erősek ezek az izzók h messze kell tenni őket???:/

Figyu vegyél egyet nem drága és próbáld ki teszted le.Nem akarok senkit lebeszélni,csak saját tapasztalatból mondom.A pókok érdekében mert biza gyorsan túlmelegednek észre sem veszed és elpusztul.De ha le van tesztelve rendesen nem lehet baj.
Üdv.
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Nov. 23. Szer., 07:10    Hozzászólás témája: idéz

Ha már a belógatásnál tartunk Vicces Van egy polcos szekrényem, amit átalakítok terráriummá és a kívülről való lámpázás nem megoldható. Belülre meg elég macerás lenne búrát ráraknom úgy, hogy ha kiég, ne kelljen sokat bíbelődnöm az égőcserével. Szóval nem gáz, ha úgy hagyom? Talaj lakók lesznek benne, nem hiszem, hogy sokszor fognak a mennyezeten flangálni.
Davis93
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 22. Kedd., 23:08    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Davis93
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 22. Kedd., 23:00    Hozzászólás témája: idéz

borcsokattila írta:
Davis93 írta:
köszi a tanácsokat... Mosoly
egy ilyen mennyire jó megoldás??? http://www.petnet.hu/exoterra/heat_glo_infrared_100w/termek/1640/
Ezt is megusznám 3500ból Mosoly egy terkóra elég is lenne nem???

Nekem van itthon egy 80 wattos,kb.50cm-ről símán megolvasztja a műanyagot.Jó messzire kell rakni a terkótól ha ilyet akarsz.Jobban kijönnél a cserepes megoldással watt-számra is.
Na de te tudod.

:OOO jó messzire kell rakni tőle?Nagyon boldog én ezt úgy képzelem el hogy kb bele lógatva a teróba vagy a sarokba, de köré rakok valamit h a pók ne férjen hozzá..
Vissza az elejére
piki
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 22. Kedd., 21:17    Hozzászólás témája: idéz

Hát ki ahogy... Nagyon boldog Nekem először az állatok és utána a takarékosság, vagy minden kettő egyszerre Mosoly
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Nov. 22. Kedd., 20:43    Hozzászólás témája: idéz

szerintem még mindíg jobb mindegyiknek csinálni egyet egyet 15 W-ossal, vagy mondjuk 2-3 db 25W-ossal megvilágítani, minthogy 150 W-os izzóval sütögetsd őket, ráadásul sokat is fogyaszt!
Fő a takarékosság srácok, feleslegesen ne használjatok energiát! ?tlet Felki?lt Kacsint?
Vissza az elejére
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Nov. 22. Kedd., 20:41    Hozzászólás témája: idéz

Oké, akkor legyünk kreatívak. A cserép belsejét bevonod alufóliával, és nem a terkóra teszed, hanem a terkók felé irányítva leteszed a polcra (vagy asztalra, vagy ahol a terkók vannak). Hm?
Profil üzenet website állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Következő
3 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu