Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 47 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Tücskökkel kapcsolatos problémák!

Tücskökkel kapcsolatos problémák!

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Júl. 07. Kedd., 15:20    Hozzászólás témája: idéz

hali
A kókuszrost között a terkómban észre vettem hogy apró pici fehér valamik másznak.
lehetséges h a tücsök a hosszú peterakójával lerakta a petéit és azok kikeltek ugyanis láttam hogy a tücsök azt nyomogatja a talajba.
ha gond akkor mit csináljak?
Sunny
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Dec. 16. Kedd., 18:11    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Én búzával és kukoricával etetem őket. Néha kapnak háztartási kekszet is Mosoly ezeket nagyon szeretik. Ha van bent náluk a 3 közül valamelyik még a gyümölcsöt sem eszik Zavart eddig nem bántották egymást.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Caiman
Tag

Elküldve: 2008 Okt. 23. Csüt., 00:18    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Nos a feketetücsök tenyésztése sikerült, kikeltek az utódok csak annyi lenne a kérdésem már hogy hogyan tudom őket életbentartani...? 38 fokon kikeltek 1 héten belül csak az volt a gondom hogy nagyon hamar hulottak Zavart Továbbra is 37-38 fokon hagytam őket jól szellőző dobozban (had nőjenek) meg rendszeresen kaptak friss káposztalevelet. Valakinek valami ötlet?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
CeFReX
Tag

Elküldve: 2008 Szept. 07. Vas., 16:34    Hozzászólás témája: idéz

Beke írta:
hát az tök mind1 h milyen halkaját adsz nekik!a legolcsóbb zacskós v kimérős hal kaja is tökéletesen megteszi veszel egy zacskóval az elég egy dbig!Lényeg h szórd szét a terkóba(v amibe tartod őket),ja meg sok füvet adj nekik salátát meg bármilyen zöldet!Meg attol h nem látod még eszik a füvet! Kacsint?

Oksa! Köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Beke
Tag

Elküldve: 2008 Szept. 07. Vas., 16:32    Hozzászólás témája: idéz

hát az tök mind1 h milyen halkaját adsz nekik!a legolcsóbb zacskós v kimérős hal kaja is tökéletesen megteszi veszel egy zacskóval az elég egy dbig!Lényeg h szórd szét a terkóba(v amibe tartod őket),ja meg sok füvet adj nekik salátát meg bármilyen zöldet!Meg attol h nem látod még eszik a füvet! Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
CeFReX
Tag

Elküldve: 2008 Szept. 07. Vas., 16:21    Hozzászólás témája: idéz

Ma lettem figyelmes arra, h kikelt egy csomó (kb 50db) kistücsi az előző próbálkozásom alkalmával létesített tojatótálból. Szépen kitakarítottam egy akváriumot, raktam be tojástartópapírt, meg vizet egy befőttesüveg kupakjában. Igazából az etetéssel vagyok gondban. Nem tudom, h mit esznek/ennének. Füvet aktam nekik, de nem igazán látom h rágnák. Régebben próbáltam a kelkáposztát, de azt se nagyon csípik. Beke te pontosan milyen halkaját adsz nekik? Ezenkívül olvastam, h macskatápot esznek, de az nekem nem vált be.
Szóval mivel kéne nevelni őket?
/tudom, h van egy másik tücsis topik, és h ott már biztos volt róla szó, de sajna el vagyok havazva, minden tanár az érettségivel basztat, és muszály tanulni.../
Vissza az elejére
Profil üzenet
Beke
Tag

Elküldve: 2008 Szept. 01. Hétf., 19:48    Hozzászólás témája: idéz

Én teljesen megvok elégedve a tücskökkel!
Azon kívűl h kanibalizmus de azt megoldottam!egyik ismim tanácsolta h adjak nekik száraz hal kaját!És télleg nem eszik egymást!Egy bazi nagy aqváriumba vannak ciripelnek egésznap Mosoly szaporodnak szépen!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
CeFReX
Tag

Elküldve: 2008 Szept. 01. Hétf., 17:39    Hozzászólás témája: idéz

Nekem nagyon nincs szerencsém ezekhez a dögökhöz! Legelőször vettem 10-et, 2őt evett meg a nagyobbik pókom 1 hónap alatt, Egy része kannibalizmus áldozatáváv vált, néhány magától megdöglött, párat meg egy farkaspók evett meg.
Utána hoztam 20 kicstücsit a 3v-es versinek, mondanom se kell, h véletlenül a napon maradtak az ablakban... Brick wall
Utána megint hoztam nagyot is, kicsit is, hát nem komálták egymás, pedig csak 1 órát töltöttek együtt. Maradt is, nem is, okosabbnak gondolva magam, nagy akváriumot szenteltem nekik, sok tojástartóval, csirke-macskatáppal, paprikával, fűvel, keléláposztával. Hát még itt is volt kannibalizmus, nem számottevő, de 1 hét alatt mind kipurcant. Egész egyszerűen reggelre a hátán feküdt... Szépen 1-2 egy nap. (Lehet, h kevés volt nekik a víz, mert nem kaptak) XD Viszont elértem, h raktak egy csomó tojást, várom h kikeljenek Mosoly
Ma, nagyon furfangos módon csak 2 kicsit hoztam a versinek, hogy nehogy fölöslegesen dobjam ki a pénzt, 2 napot táncsak kibírnak. Hát a nagyobbik megette a kicsit, és aljas galád módon meglépett az a röhadt dög, amikor át akartam tenni egy másik dobozba.

Nekem a hócipőm tele van már velük, h vagy 1000 forintnyi tücsköm landolt az a kert végében, és hasznosan max 200 forintnyi végezte.
Valahogy vagy én nem értek hozzá, vagy nincs szerencsém, de ez így nagyon veszteséges.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 23. Hétf., 04:25    Hozzászólás témája: idéz

De melyik állatkereskedésekben nem árulnak most Budapesten ahol alapbol szokott lenni??
Vissza az elejére
Profil üzenet
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 22. Vas., 20:40    Hozzászólás témája: idéz

Vilmos írta:
Képzeljétek pár hete terjeng a hír a Szombathelyi kereskedésben hogy valami tücsök vészvan európa ezen részén! Namost ez valami kamu mert nem tud elég tücsit hozatni mert bal fék a tenyésztő akitől rendeli...
Vagy tényleg gondok vannak az ország más részein is?
Szóval?
Van tücsi felétek?

Sziasztok! Nem, nem nem kamu!! Sajnos igaz! Eléggé ledöglött a tücsi állomány, főleg a barna! Én most akarok csinálni saját tenyészetet sáskákból és csótikból. Jelen pillban feketet tücsökkel etetek, az még kapható...
Vilmos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Jún. 22. Vas., 20:17    Hozzászólás témája: idéz

Képzeljétek pár hete terjeng a hír a Szombathelyi kereskedésben hogy valami tücsök vészvan európa ezen részén! Namost ez valami kamu mert nem tud elég tücsit hozatni mert bal fék a tenyésztő akitől rendeli...
Vagy tényleg gondok vannak az ország más részein is?
Szóval?
Van tücsi felétek?
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 13. Vas., 22:58    Hozzászólás témája: idéz

Jaj ne csak tuzbe ne!!!! Inkabb a fagyaszto. Az baratsagosabb. Utanna miutan fagyhalalt szenvedtek johet a tuz.

BOCS AZ OFFOLASERT!!!!
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 13. Vas., 22:46    Hozzászólás témája: idéz

De amugy is létszi......
vagy privátba, de szerintem senki se akarka hogy ez legyen vele..
Melyik boltban volt ez?
Vissza az elejére
Profil üzenet
rockermaty
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 13. Vas., 19:18    Hozzászólás témája: idéz

gaspar írta:
Honnan vannak ezek a tücskök?

Állatkereskedésből, hogy rohadna rájuk a tető. Ha bármi baja lesz a pókjaimnak, szénné fogom reklámozni, hogy hol vettem.

Pít, bocs ezt elírtam.A pókoknál nem láttam még ilyet egyelőre/hálistennek. Kösz a választ!

üdv:m
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 13. Vas., 19:05    Hozzászólás témája: idéz

Honnan vannak ezek a tücskök?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Ápr. 13. Vas., 18:22    Hozzászólás témája: idéz

rockermaty írta:
Hello!

Skacok asszem van egy kis baj. A tücskösdobozom alján egy elhullott tücsökből kis férgek másztak elő. Én nyűveknek tippelem őket. Musilinca- szerű repülő bogarak is voltak a dobozban(én tőzeglégyre tippeltem elsőre). A pókjaim ettek ezekből a tücskökből, és az albo ma elég apatikusnak tűnik. Igaz már egy hete beszüntette az evést vedlés miatt. Tippek, tanácsok, sírfelirat?Előre is köszi!

Szia!

A muslincák a rovarok-->kétszárnyúak(diptera)-ba tartoznak, tehát nem bogarak!

Amit leírsz, nagyon nem jó jel.
Tűzbe vele, a pókjaidat meg figyeld, náluk nem látsz -e hasonló vendégeket!

Drukkolok! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
rockermaty
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 13. Vas., 14:46    Hozzászólás témája: idéz

Hello!

Skacok asszem van egy kis baj. A tücskösdobozom alján egy elhullott tücsökből kis férgek másztak elő. Én nyűveknek tippelem őket. Musilinca- szerű repülő bogarak is voltak a dobozban(én tőzeglégyre tippeltem elsőre). A pókjaim ettek ezekből a tücskökből, és az albo ma elég apatikusnak tűnik. Igaz már egy hete beszüntette az evést vedlés miatt. Tippek, tanácsok, sírfelirat?Előre is köszi!

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 01. Kedd., 15:01    Hozzászólás témája: idéz

Raptor, a lepetézés elhárítva.
A megoldás Ny sáskatenyészet
Vissza az elejére
Profil üzenet
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Ápr. 01. Kedd., 12:53    Hozzászólás témája: idéz

Idézet:
Ellenben ha egy erős csipesszel szétlapitod a roncsolt tojócsövön már nem tud semmilyen pete(tojás) keresztülcsuszni.

Ez az. Nagyon boldog De végül is az is elég,ha van rá gyomra az embernek,hogy az ujjával összegyűri:), nyomja, a vágás,semmit nem ér. potyogtatja sajnos ugyanúgy.
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 09. Vas., 12:41    Hozzászólás témája: idéz

Amugy ez faj szerint elég változó a G.assimilis nagyon szelíd ok jól elvannak egymással táplálék kiegészíto nélkül is az A.domesticának kell sok fehérje ha ezt biztosítod még akkor is elofordul kannibalizmus, a Gryllus bimaculatus a legdurvább oket nagyon tömni kell fehérje dús kajával és még ugy is megeszik egymást.

Gryllus bimaculatus
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 09. Vas., 12:14    Hozzászólás témája: idéz

georgio írta:
Fehérjepótlás céljából jó ha a többi tücsök felzabálja? Amúgy is azt hallottam, ha a tücsköknek nem adunk elég fehérjét, megtámadják a legyengébbet ,és megeszik a többiek. De ez igaz lehet akkor is, ha nem kapnak vizet, nem ? Bizonyos fokig kannibálok.

igen azok nem kicsit a fehérjmennyiségre és vízmennyiségre fokozottan kell náluk figyelni valóban igaz de így is nagy a valószínusége annak hogy egymást megtámadják ill. megeszik.
A tucskoket épp ezért méretuknek megfeleloen dobozolom oket.
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 09. Vas., 12:11    Hozzászólás témája: idéz

Fehérjepótlás céljából jó ha a többi tücsök felzabálja? Amúgy is azt hallottam, ha a tücsköknek nem adunk elég fehérjét, megtámadják a legyengébbet ,és megeszik a többiek. De ez igaz lehet akkor is, ha nem kapnak vizet, nem ? Bizonyos fokig kannibálok.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 09. Vas., 12:06    Hozzászólás témája: idéz

hmmm Píttel már beszélgettem errol és nem kártékonyak de a kozbelépés indokolt amugy sem jo már az a tucsok semmire.
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 08. Szomb., 06:49    Hozzászólás témája: idéz

lattam mar en is olyat.mi lehet K?rd
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 07. Pént., 11:20    Hozzászólás témája: idéz

Ha a tücsök megdöglik, mik azok a z apró fehér bogarak amik kijönnek belole? És káros a pókra nézve. Eddig még csak a tücskös dobozban találkoztam vele hál'istennek. Lehet, hogy kikelt peték?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 07. Pént., 09:33    Hozzászólás témája: idéz

arachnotron írta:
Egy tücsök max. mennyi ideig áshatja be magát ?
Csak mert én másfél héttel ezelott adtam a pókomnak ketto tücsköt... láttam, hogy egyik sem kell neki, az egyiket kivettem, a másik az meg ott maradt. Viszont sehol nem látom, azt meg nem hiszem hogy a pók ehette meg (mert eléggé nagy volt + vedlés elotti kajálási szünet + ha meg is kajálta volna, biztos lett volna valamennyi maradék), ezért csak az a megoldás maradt, hogy a tozeg mélyén ott van valahol szntem Forg? szemek

szia arachnotron

a tucsoknek így is ugy is kell mozognia és kozlekednie , ha a ppok éhes meg ugyis megérzi a rezgéseket , addig nem lehet probléma még el nem hull tudtod nélkul és még akkor sem tul nagy mivel akkora baktériumszaporodást nem okoz hogy a poknak baja essen viszont ezért ajánlott rendszeres tisztan tartas ha erre odafigyelsz nem fog érdekelni hogy mit hogy csinal a tucsok maksz a a cash amit kidobtal értuk ha fokozodik a probléma ha odafigyelsz a terrárium berendezésénél és tisztításnál ebbol komolyabb gond nem származhat.
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 27. Hétf., 05:44    Hozzászólás témája: idéz

hat igen.en sosem hagyom benet a tucskot.bedobom egy ket percig figyelem a pok hogy reagal,ha nem kell neki kiveszem.a tucsok igy nem is tud lepetezni.ha ehes a pok szinte repteben elkapja ha nem ugy is kiveszem.szerintem jo megoldas.es igy a vedlesnel sem lessz problema.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 20:43    Hozzászólás témája: idéz

Egy tücsök max. mennyi ideig áshatja be magát ?
Csak mert én másfél héttel ezelott adtam a pókomnak ketto tücsköt... láttam, hogy egyik sem kell neki, az egyiket kivettem, a másik az meg ott maradt. Viszont sehol nem látom, azt meg nem hiszem hogy a pók ehette meg (mert eléggé nagy volt + vedlés elotti kajálási szünet + ha meg is kajálta volna, biztos lett volna valamennyi maradék), ezért csak az a megoldás maradt, hogy a tozeg mélyén ott van valahol szntem Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 26. Vas., 20:14    Hozzászólás témája: idéz

A nemrég megjelent Terráriumok enciklopédiája azt írja, hogy úgy kerülhetjük el a tücskök lepetézését, ha eltávolítjuk a tojócsövüket. Nos én ezt csinálom már hónapok óta (levágom ollóval) de most mégis tele vagyok kis tücskökkel. Pontosabban a smithi tercsije. Lehet, hogy az a maradék kis csökevény is elég, hogy lerakja a petéit? Lehet, hogy ki kellene húznom? Gusztustalan, de ha csak így oldható meg. Utálom ha millió apró kis szemét cseszteti a pókomat, pláne vedlés elött.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Júl. 05. Csüt., 07:02    Hozzászólás témája: idéz

Én azt csinálom, hogy tudom mindegyik pókról, melyik kajás éppen...
Amelyikr?l tudom, hogy tuti ácsap egyb?l, annak adoma a n?stényeket. Akiben viszont nem vagyok biztos, annak adom a hímeket, ?k nem petéznek.
A másik, ha éppen tojatok n?stényt, akkor utána már nem kell annyira félni a petézést?l.
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Máj. 16. Szer., 15:45    Hozzászólás témája: idéz

Most keltek ki a geniculata terkójábam a kis tücsik. Biztos valamelyik tücsök odatojt régebben. Mivel nincs kedvem kitakarítani az egész tercsit miattuk a következ?höz folyamodtam. Beraktam egy lapos virágalátétet, és teleraktam vízzel kicsit felhígított lekvárral (mézet akartam de nem volt itthon) A kis szemetek nem tudnak ellenállni ennek, és sorban ragadnak, fulladnak bele. Vagy 100-an voltak , most már az 1/3-ának kampó. És még csak fél órája van bennt.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 28. Szomb., 11:41    Hozzászólás témája: idéz

Sztem ez nagyon helyes és én is ezt az oldalt képviselem, vagyis nem egy tücsköt adni mivel a természetben sem ugy zajlanak az események hogy hetente egy két zsákmányállat közelíti meg a pókot.
Ha lehet ezzel kicsit természeth?bbek vagyunk kedvencükhöz Mosoly Nagyon boldog
És persze kevesebb odafigyelést is igényel mármint a táplálkozást illeti nem kell állandoan azt figyelni hogy az a fránya tücsök most elbujt vagy megette a pokunk ezt kicsit továbbnézve pedig hogy tücsökfarm kezd kibontakozni a terkoban ez persze akkora legrosszabb ha akkor vedlik a pókunk mikor nem vagyunk otthon vagy alszunk.
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Márc. 18. Vas., 18:58    Hozzászólás témája: idéz

Olvastam itt a fórumon olyan megoldásról, hogy levágják neki a tojócsövét. De ez ha jól tudom nem használ. Szomor?

Nekem is most petézett az egyik bele a párásítókupakba, de lehet máshova is. :S

Mostanság sajnos rászoktam, hogy nem csak egy tücsköt adok be a póknak, hanem kett?t 3at. Elkerülhetetlen, hogy amíg az egyiket eszi, addig a másik 2 ne "rosszalkodjon", elássa magát pl. Mostmár kevés neki az egy tücsök, merthát ugye egyre nagyobb, de még nem merek neki kifejlett tücsköt venni, csak légyméret?t. (Mostanság azon gondolkozom, hogy megveszem 2-3 hétre el?re a tücsköket és hagyom, hogy n?jenek. Tenyésztésen nem gondolkozom, majd esetleg ha több pókom lesz és nem bírom a vásárlást.)
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 18. Vas., 18:44    Hozzászólás témája: idéz

Az se rossz, de nekem a tücsök "kakával" van gondom. A chromatopelma-m hálója tele van vele. A "lakóháló" nem alkalmas megfogni a tücsköt, így az állandóan szambázik rajta, és jövet -menet rásza...ik. Nincs szívem szétbombázni a nagy nehezen felépített kecót, de előbb-utóbb muszály lesz. Most vedlés előtt áll , így nem baszogatom, talán utána.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 18. Vas., 17:39    Hozzászólás témája: Tücskökkel kapcsolatos problémák! idéz

Kiváncsi lennék ki mit tesz annak érdekében hogy az esetleg bent maradt, meg nem evet, tücsök ne petézen bele a terkóba.

Én ebben a hónapban már 3 terráriumot és 5 dobozt kellet ujra rendeznem, mert ki kellt benne a tücsök had.

Várom az ötleteket!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu